DZIŚ JEST:   18   KWIETNIA   2019 r.

Wielki Czwartek
Św. Ryszarda Pampuri
Św. Galdina, biskupa
 
 
 
 

Raport Ordo Iuris: pieniądze i prestiż władz publicznych wspierają promocję homoseksualizmu

Raport Ordo Iuris: pieniądze i prestiż władz publicznych wspierają promocję homoseksualizmu
Prezydent Paweł Adamowicz na gdańskim marszu równości. Fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM

Zaangażowaniu władz publicznych w promowanie postulatów i stylu życia LGBT poświęcony został najnowszy raport Instytutu Ordo Iuris. Przedstawiciele prawniczej organizacji w środę zaprezentowali dokument, który powinien dać wiele do myślenia, zwłaszcza w kontekście nadchodzących wyborów.

 

Jak zwrócił uwagę dr Tymoteusz Zych z Zarządu Instytutu Ordo Iuris, w ostatnich miesiącach na terenie Polski mocno się uaktywniły różnego rodzaju organizacje działające na rzecz promocji tak zwanych „odmiennych orientacji seksualnych”. Tylko w tym roku organizują one marsze LGBT w killkunastu różnych miastach Polski. Główny udział w ich finansowaniu mają fundusze zagraniczne, w tym pieniądze pochodzące od Fundacji Batorego George’a Sorosa. Jednak, między innymi w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, Instytut postanowił przyjrzeć się wspieraniu tego typu przedsięwzięć przez organa publiczne, a dokładniej – władze województw oraz gminne w miastach wojewódzkich.

 

Autorzy zaprezentowanego w środę raportu sięgnęli w tym celu do oficjalnych biuletynów informacji publicznej, a także wprost zadali pytania urzędnikom samorządowym.

 

– Przeznaczanie środków na cele związane z polityczną aktywnością LGBT budzi poważne wątpliwości w kontekście ustroju naszego państwa. Ustroju, którego elementem jest chociażby artykuł 18. polskiej Konstytucji. Zobowiązuje on władze publiczne, w tym samorządowe, do szczególnego wsparcia i ochrony instytucji rodziny i małżeństwa, które jasno zostało tam zdefiniowane jako związek kobiety i mężczyzny – podkreślił dr Zych.

 

Oczywiście, rzeczą całkowicie dopuszczalną w demokratycznym państwie jest dyskusja, także na temat tych przepisów. Jednak skoro państwo jest zobowiązane do tego by wspierać i chronić małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, to dofinansowanie z pieniędzy podatnika przedsięwzięć o charakterze politycznym, wymierzonych w tak rozumianą tożsamość małżeństwa, budzi co najmniej poważne wątpliwości co do tego, czy jest właściwe i celowe – dodał reprezentant Ordo Iuris.

 

„Tolerancyjne” regiony

Nikodem Bernaciak, analityk instytutu zwrócił uwagę, że na tle szesnastu polskich województw, pod względem poparcia udzielanego dla środowisk LGBT, wyróżnia się pięć z nich.

 

Samorząd Mazowsza w tym roku wsparł kwotą 25 tysięcy złotych tak zwaną paradę równości w stolicy. Województwo pełniło rolę oficjalnego partnera tego gorszącego wydarzenia. Na przykład, podczas imprezy i w marszowym przewodniku eksponowane były logotypy Mazowieckiego.

 

Województwo zachodniopomorskie w obecnym roku zawarło umowę ze stowarzyszeniem Lambda, organizatorem imprezy pod nazwą Szczecin Pride Festival.

 

Z kolei Śląskie w latach 2013-2018 zawarło aż sześć umów z organizatorem parad na tym terenie, czyli stowarzyszeniem „Tęczówka”, które na co dzień zajmuje się działalnością prohomoseksualną i proaborcyjną. Zadania publiczne finansowane z pieniędzy podatników opiewały w tym czasie łącznie na kwotę blisko 62 tysiące złotych i przyczyniły się do promocji stylu życia LGBT.

 

Władze województwa dolnośląskiego posunęły się jeszcze dalej we wspieraniu tego typu aktywności. Przedstawicielka regionalnego samorządu uczestniczyła we wrocławskim marszu równości przed rokiem. W 2018 Dolnośląskie objęło patronat nad projektem „Żywa Biblioteka”, realizowanym z udziałem aktywistów homoseksualnych przy finansowym wsparciu władz (ponad 4,4 tysiąca złotych).

 

W województwie świętokrzyskim patronat nad tego typu wydarzeniem objęła kurator oświaty. Jak informuje Ordo Iuris, wśród zaproszonych „bibliotecznych eksponatów” znaleźli się m.in. „uchodźczyni, muzułmanka, aktywistka praw człowieka, Rom, weganin, policjantka, świadek Jehowy, buddystka, gej i żołnierz ONZ”.

 

Tęczowe metropolie

Marta Kowalczyk, współautorka prezentowanego w środę raportu, opowiadała o zaangażowaniu w promowanie LGBT władz miejskich. Mówiąc o Warszawie zauważyła, że wprawdzie prezydent odmówiła patronatu paradzie równości, lecz zaangażowany w organizację imprezy był miejski teatr Studio. Stolica przekazywała organizacjom pro-homoseksualnym ogromne kwoty, między innymi ponad 366 tysięcy (w latach 2014-2018) na rzecz stowarzyszenia Lambda, 147 tysięcy (w tym samym okresie) dla Warszawskiego Towarzystwa Antydyskryminacyjnego i ponad 200 tysięcy dla Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego.

 

Nieco mniej rozrzutny – ale tylko pod względem finansowym – okazał się Poznań, którego prezydent osobiście uczestniczy w tęczowych paradach, zaś w obecnym roku udzielił patronatu imprezie Poznań Pride Week. Miasto udziela wsparcia finansowego i promocyjnego inicjatorom imprez LGBT oraz feministycznych czarnych marszów. Przykładowo – stowarzyszenie Kobiet Konsola nie tylko otrzymało od gminy pomoc pieniężną, lecz także korzystało z lokali będących mieniem komunalnym.

 

Podobnego rodzaju aktywność przejawiają także rządzący w innych polskich metropoliach: Gdańsku Krakowie, Katowicach, Łodzi. Ze szczegółami można zapoznać się w raporcie zamieszczonym na witrynie Ordo Iuris.

 

Wsparcie, o którym mówimy, nie jest zasadniczym źródłem finansowania, ale szczególnie kontrowersyjnym. Ponadto bardzo istotnym, jak w przypadku warszawskiej parady równości, której  jedna czwarta kosztów ponoszona jest przez samorząd województwa mazowieckiego – podkreślił dr Tymoteusz Zych. Zwrócił on uwagę na znaczenie nie tylko finansowego poparcia ze strony samorządowych, ale i na prestiżową rolę tego typu przychylności.

 

RoM

 


DATA: 2018-10-18 09:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pokrywa sie ten obszar z deklaracja prezydentów podjętą w piątek 30 czerwca 2017r. w Gdańsku dot. przyjmowania do Polski obcych = czas to zmienic w najbliższych wyborach. z Białegostoku Tadeusz Truskolaski PO, Bydgoszczy Rafał Bruski PO, Gdańska Paweł Adamowicz PO, Krakowa Jacek Majchrowski SLD, Lublina Krzysztof Żuk PO, Łodzi Hanna Zdanowska PO, Poznania Jacek Jaśkowiak PO, Rzeszowa Tadeusz Ferenc SLD, Szczecina Piotr Krystek PO, Warszawy Gronkiewicz Waltz PO i Wrocławia Rafał Dutkiewicz PO, miał był również Katowic Krupa Marcin ale był nieobecny.
6 miesięcy temu / Jan
 
Te sodomistyczne spędy naruszają treść art. 202 kodeksu karnego. Jakim prawem zboczeńcy publicznie demoralizują nasze dzieci i młodzież. Niech sobie spędy organizują na zamkniętych obiektach i zapraszającą tam chętnych im samorządowców
6 miesięcy temu / irtur
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "63532"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.