DZIŚ JEST:   26   KWIETNIA   2019 r.

Oktawa Wielkanocy
Matki Bożej Dobrej Rady
Św. Marcelina, papieża
 
 
 
 

Radykalni islamiści chcą stworzenia w Berlinie dużego meczetu

Radykalni islamiści chcą stworzenia w Berlinie dużego meczetu
Zdjęcie ilustracyjne Źródło: pixabay.com

Radykalni i powiązani dżihadyzmem salafici planują stworzenie w Berlinie dużego meczetu. Rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na zakup nieruchomości, w której pomieszczą 1000 wiernych. Tymczasem to właśnie w tej grupie miał ulec radykalizacji zamachowiec Anis Amri.

 

Salafici z berlińskiego meczetu As-Sahaba zapowiedzieli, że zakupią w niemieckiej stolicy budynek mogący pomieścić do 1000 osób, który przekształcą w meczet. Skrajnie radykalna wspólnota zapowiedziała już w internetowych filmach wideo, że rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na zakup nieruchomości. Potrzebuje na ten cel 800 tysięcy euro.

 

Z obecnie zajmowanego lokalu, który może pomieścić tylko 100 wiernych mahometan, fundamentaliści musieli wynieść się już kilka dni temu w związku z wypowiedzeniem im umowy wynajmu przez właściciela.

 

Berlińscy salafici to wspólnota duża i prężnie działająca. Oprócz fizycznie zlikwidowanego właśnie meczetu As-Sahaba są związani w stolicy jeszcze z dwiema świątyniami, Al-Nur oraz Ibrahim Al-Khalil. Jednak to właśnie grupa związana z meczetem As-Sahaba uchodzi za najważniejszą dla radykalnych islamistów.

 

Założył ją w 2010 roku Reda Seyman, który zasłynął później jako „minister wykształcenia” w samozwańczym Państwie Islamskim na Bliskim Wschodzie. To właśnie w meczecie As-Sahaba radykalizacji miał ulec Anis Amri, Tunezyjczyk, który w grudniu 2016 roku zastrzelił Polaka i zamordował dalszych 11 osób na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie, wjeżdżając w tłum ciężarówką.

 

Ruch salaficki w Niemczech od lat systematycznie rośnie w siłę. W kwietniu niemieckie władze mówiły o 11 tysiącach powiązanych z tym nurtem islamu osobach. To dwukrotnie więcej, niż pięć lat temu. Oprócz Berlina ich główną twierdzą jest Hamburg. W ruch salaficki angażuje się też wiele kobiet. Niemiecki kontrwywiad blisko 800 salafitów uważa za osoby gotowe do przemocy; niespełna połowa z nich wyjechała z Niemiec na teren Bliskiego Wschodu i jak dotąd nie powróciła. Ponad 150 jest w areszcie.

 

 

Źródła: jungefreihet.de, spiegel.de

Pach


DATA: 2018-07-06 08:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "61414"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.