DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Publicyści o ustawie 447: „przedsiębiorstwo Holokaust” w Polsce

Publicyści o ustawie 447: „przedsiębiorstwo Holokaust” w Polsce
Fot. Reuters / Forum

Z trudem bo z trudem, ale sprawa amerykańskiej ustawy 447 i roszczeń organizacji żydowskich przebija się do medialnego głównego nurtu w Polsce. Goście sobotniej audycji Polskiego Radia byli w tej kwestii dosyć zgodni.

 

- Gdyby Polska miała realizować zapisy wynikający z ustawy 447, byłoby to skandaliczne. Polska nie otrzymała reparacji od Niemiec za potworne straty II wojny światowej. Ktoś gra tą sprawą – mówił Wojciech Reszczyński.

 

– To jest konsekwentnie realizowana przez amerykańskie środowiska żydowskie polityka wywierania nacisku na Polskę. W tej chwili polskie prawo nie przewiduje żadnych legalnych rozwiązań, które mogłyby doprowadzić do realizacji zapisów tej ustawy. Ktoś zobaczył możliwości działalności „przedsiębiorstwa Holokaust” w Polsce – ocenił Sławomir Jastrzębowski.

 

Andrzej Rafał Potocki zastanawiał się natomiast, czy ujawniona niedawno przez Stanisława Michalkiewicza notatka dyplomatyczna świadcząca o prowadzeniu przez polskie władze rozmów na temat realizacji roszczeń, jest prawdziwa. Jego zdaniem, jest to być może element kampanii wyborczej Konfederacji.

 

Ustawa S.447 nakłada na amerykański rząd obowiązek wspierania roszczeń organizacji żydowskich chcących przejmować mienie pozostawione bez spadkobierców przez ofiary Holokaustu. Zwyczajowo majątki bezspadkowe zasilają kasę państw, na terenie których się znajdują.

 

W grudniu 2017 roku ustawę przyjął jednogłośnie Senat Stanów Zjednoczonych. Pod koniec kwietnia następnego roku – Izba Reprezentantów. Prezydent Donald Trump nie czekał długo z podpisaniem ustawy – zrobił to w maju 2018 r.

 

 

Źródło: Polskie Radio 24

RoM

 

 

 

 

 

 


DATA: 2019-04-20 18:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mysle, ze nalezy uznac ow ustawe i wyplacic Zydom odszkodowania. Jednak zeby zachowac jakas kolejnosc, Stany Zjednoczone powinny stworzyc artykul 446 ,krory mowilby o odszkodowaniach dla Polski przez Niemcy ,za straty poniesione podczas 2 wojny swiatowej.
9 miesięcy temu / mariola
 
Łatwo się gra na strachu społeczeństwa. To że trwają rozmaite rozmowy to jedno, ich skuteczna realizacja to drugie. Trzeba stawiać kroki ostrożnie, często się rozmawia aby poznać zamiary przeciwnika, to dyplomacja. Nie dajcie się zastraszyć, nie wzbudzajcie gniewu i nienawiści wobec drugiego człowieka.
10 miesięcy temu / zenek
 
Po co ta cała dyskusja, nie obchodzą mnie żadne uchwały,ustawy, zarządzenia itp."wynalazki" obcych państw,mam to głęboko w dupie, mnie obowiązuje Prawo Polskie!!!!!!
10 miesięcy temu / Wojciech
 
Ameryka to nasz wrog
10 miesięcy temu / Ela
 
No to niech Amerykanie czynią naciski na Polskę, nawet niech wygrają dla swoich obywateli te odszkodowania, a my ich odeślemy do umów indemnizacyjnych z lat 60-tych, zawartych m.in. z USA. Czyli sami swoim obywatelom będą płacic. Pacta sunt servanda...
10 miesięcy temu / Piotr P.
 
Bandytka w białych kołnierzykach !!! Obudzimy się pod zaborem USRAELA !
10 miesięcy temu / x-x
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.