DZIŚ JEST:   11   SIERPNIA   2020 r.

NMP Świętolipskiej
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
 
 
 
 

Przyganiał kocioł garnkowi. Po „expose” szefa MSZ gafy wytknął mu sam... Ryszard Petru

Przyganiał kocioł garnkowi. Po „expose” szefa MSZ gafy wytknął mu sam... Ryszard Petru
Witold Waszczykowski. fot.Fot: Krystian Maj/FORUM

Witold Waszczykowski z pewnością musi wiele poprawić w swojej pracy, skoro „serię strategicznych błędów i gaf” wytknął mu znany głównie z pomyłek i zagranicznego wyjazdu lider .Nowoczesnej Ryszard Petru. Pozostałe partie opozycyjne również miały ministrowi wiele do zarzucenia. O wiele cieplej o szefie MSZ wypowiadał się prezydent Andrzej Duda oraz politycy Prawa i Sprawiedliwości. Niewykluczone, że czwartkowy występ przed Sejmem RP poprawi pozycję ministra. Jeszcze niedawno media donosiły o nerwowym poszukiwaniu jego następcy w szeregach partii rządzącej.

 

Zobacz co mówił minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski podczas swojego sejmowego expose.

 

Prawo i Sprawiedliwość na Twitterze poinformowało, że szef MSZ z radością przyjął zadowolenie „głównego recenzenta” swojej polityki - Andrzeja Dudy. Prezydent po wysłuchaniu raportu Witolda Waszczykowskiego chwalił rzeczowość i spokój ministra oraz podkreślił istotny cel polskiej dyplomacji na rok 2017: uzyskanie niestałego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Z kolei za wyważoną i ostrożną politykę wobec Rosji chwaliła szefa MSZ poseł PiS Małgorzata Gosiewska.

 

Innego zdania był poseł Jan Długi. Jego zdaniem nie widać efektów pracy polskiej dyplomacji, a Witold Waszczykowski ma - zdaniem parlamentarzysty klubu Kukiz’15 - odpowiadać poglądom elektoratu PiS a nie interesom Polski.

 

Brak wizji na przyszłość naszej Ojczyzny zarzucił szefowi MSZ lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz. Ubolewał również z powodu zaniedbania naszych relacji z Włochami i Hiszpanią.

 

Ryszard Petru stwierdził natomiast, że rząd PiSu skłócił Polskę z Niemcami oraz osłabił relacje z Francją, zaś działania Waszczykowskiego to „seria strategicznych błędów i gaf”.

 

Lider PO Grzegorz Schetyna zarzucił ekipie Prawa i Sprawiedliwości krótkowzroczność, nieodpowiedzialność i chaotyczność. Miniony rok w polskiej dyplomacji ocenił negatywnie.

 


Źródło: TVP Info

MWł
 


DATA: 2017-02-09 22:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przyganiał kocioł garnkowi nie oddaje właściwie proporcji. Może tak w wojskowej poetyce przyganiała kuchnia polowa na kółkach na dywizję wojska menażce . :-)
ponad 3 lata temu / mk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.