DZIŚ JEST:   09   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy
 
 
 
 

Przewodniczący Bundestagu przyznaje: pakt Ribbentrop-Mołotow był IV rozbiorem Polski

Przewodniczący Bundestagu przyznaje: pakt Ribbentrop-Mołotow był IV rozbiorem Polski
Wolfgang Schaeuble, fot. flickr/com/World Economic Forum/Photo Moritz Hager

Wolfgang Schaeble, przewodniczący niemieckiego Bundestagu przyznał w swoim wystąpieniu, że podpisanie paktu Ribbentrop-Mołotow, a następnie najazd niemieckich wojsk, były w rzeczywistości czwartym rozbiorem Polski. Polityk przyznał, że po niemieckim terrorze podczas II wojny światowej, nastał czas wieloletniej komunistycznej dominacji.

 

Podczas uroczystości związanych z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej, które miały miejsce w Berlinie, głos zabrał przewodniczący Bundestagu. W spotkaniu wzięła udział także marszałek sejmu Elżbieta Witek. Niemiecki polityk przyznał, że opinia publiczna w jego kraju wciąż nie zdaje sobie do końca sprawy z tego, jaki wpływ na dzisiejszą Polskę ma dramat II wojny światowej i doświadczenia podwójnej dyktatury.

 

– Pakt Ribbentrop-Mołotow, a w jego następstwie inwazja wojsk sowieckich na Polskę w połowie września 1939 roku, oznaczały w rzeczywistości czwarty rozbiór kraju – zaledwie dwie dekady po odzyskaniu przez Polskę suwerenności. Uświadomienie sobie tego faktu nie relatywizuje niemieckiej winy, lecz pogłębia zrozumienie polskiej perspektywy i tego, jak nasz sąsiad widzi dzisiejsze wyzwania – powiedział Schaeble.

 

Polityk zwrócił również uwagę, że oswobodzenie z niemieckiego terroru nie przyniosło Polakom wolności, ponieważ po zakończeniu II wojny światowej, Polska trafiła pod dominację Moskwy. – Dopiero przełom 1989 roku przyniósł Polakom pełną wolność po dziesięcioleciach komunistycznej dominacji, która nastała po niemieckim terrorze. Polacy wywalczyli sobie demokrację – skwitował przewodniczący Bundestagu.

 

Podczas uroczystości głos zabrała również marszałek sejmu Elżbieta Witek. Podkreśliła, że 80 lat temu Niemcy „rozpętały światowy kataklizm”, a Polska stała się pierwszą ofiarą agresji militarnej. Dodała, że nasz kraj został wówczas opuszczony przez sojuszników, a 17 wrześnie następnie zaatakowany przez Związek Sowiecki.

 

– Co więcej, niemiecko-sowiecki pakt podpisany 28 września miał ją bezpowrotnie wymazać z mapy Europy. Był to szatański plan zniszczenia innego państwa, Polski, jej faktyczne unicestwienie, drastyczną okupację zakładającą całkowitą degradację i wyniszczenie narodu polskiego i totalne unicestwienie obywateli polskich o korzeniach żydowskich. (...) Tych faktów nie sposób kwestionować, podważać, relatywizować – podsumowała Elżbieta Witek.

 

 

Źródło: TVP Info

WMa

 


DATA: 2019-09-01 14:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech to przewodniczący powie Putinowi.
3 miesiące temu / panda
 
Kiedy Niemcy obok Rosjan, Żydów, Ukraińców i LItwinów zapłacą Polsce wielobilionowe odszkodowania i reparacje wojenne za masowe mordy na Polakach, za olbrzymie straty materialne i terytorialne Polski i Polaków ?! Tego wymaga pamięć o naszych przodkach, rodzajach.W Polsce mogłoby być w tej ważnej sprawie przeprowadzone imienne referendum. Kto byłby przeciw, nie dostałby ani grosza.
3 miesiące temu / Spostrzegawczy
 
Wygląda to jak balon próbny dla opcji proniemieckiej.
3 miesiące temu / stasiu
 
Jaki ma w tym intehes?
3 miesiące temu / ojojoj
 
Kraje postkomunistyczne nie mają prawie własnych gospodarek,więc postkomuna dalej ma skutki.Niskie zarobki w przedziale 300-500 euro.
3 miesiące temu / Johny Mnemonic
 
Mój ojciec przeżył wojnę, był spędzony razem z innymi, widział rozstrzelanego żyda na wlasne oczy, nie miał możliwości się uczyć, bo szkola spłonęła. Potem żył w komunie, budowal wszystko od poczatku Ciężko pracował, ale nigdy nie narzekał, nigdy. Teraz też jest szczęśliwy, ma dobrą opiekę. Nigdy nie prosił Niemców o jałmużnę. I teraz nie miałbym odwagi w jego imieniu brać pieniądze od Niemców. Bóg nam wynagradza.
3 miesiące temu / Second
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.