DZIŚ JEST:   26   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Dymitra z Tesaloniki
Bł. Celiny Borzęckiej
 
 
 
 

Przesada czy sensowna decyzja? Z powodu koronawirusa rząd... zamknął lasy

Przesada czy sensowna decyzja? Z powodu koronawirusa rząd... zamknął lasy
fot. Wikipedia

Rząd zamknął lasy. Do 11 kwietnia nie będzie można spacerować już nie tylko po parkach czy bulwarach, ale nawet w lesie. Ministerstwo Środowiska wydało stosowne wytyczne.


„W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte” - podało w specjalnym komunikacie Ministerstwo Środowiska.


Resort napisał, że „mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe”.

 

„Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu - do 11 kwietnia br. włącznie” - podano.

 

Resort zaznaczył, że Straż Leśna i Straż Parków Narodowych będą egzekwować przestrzeganie zakazu.

 

Decyzja jest kontrowersyjna, bo większość ludzi potrzebuje codziennego ruchu, choćby w formie spaceru. W lesie można było spacerować w prawdziwym odosobnieniu. Teraz to już niemożliwe i celem zażycia odrobiny ruchu trzeba będzie wybrać się przed dom czy blok. A gdzie łatwiej spotkać innych ludzi: na chodniku w Warszawie czy w podlaskim lesie? Pytanie, zdawałoby się, retoryczne, ale rzadzącym najwyraźniej zabrakło albo wyobraźni, albo zdolności do regionalnego dywersyfikowania rozwiązań nakierowanych na walkę z pandemią.

 

Źródło: lasy.gov.pl

 

Pach

 

 


DATA: 2020-04-03 20:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@stefan konfederacja to partia skompromitowana. Co oni mogą powiedzieć? Oni pierwsze co by zrobili to wszystko wyprzedali. Nie wszedłbyś do lasu bo byłby prywatny. Służba zdrowia też prywatną i za dzionek w szpitalu 5 tysiaczkow itd....itp.
6 miesięcy temu / Michu.
 
Dlaczego konfederacja milczy w tym temacie i też o limicie 5 osób na mszy? Dlaczego Pochowali głowy w piasek?
6 miesięcy temu / stefan
 
dostali wytyczne od kumpli Sorosa zreszta lasy w perspektywie maja byc rekompensatom za zbrodnie tych co z mlekiem matki wyssali nienawisc jako jedyny jeszcze szczep Indian w swiecie i teraz dano haslo ostatecznego rozwiazania a przygladaja sie jak ci w ich mniemaniu tubylcy poddali sie telewizyjnemu oglupianiu i jak sami zaczynaja sie pozerac ot i cala filozofia
6 miesięcy temu / tw
 
Nie powiedziane że duda przegra wybory za to co wprowadził w Polsce. Ludzie są tak oglupieni ze jeszcze podziekuja. ..
6 miesięcy temu / @TZ
 
Myśl samodzielnie. To nie jest problem lasów, ale wolności, której juz nawet odrobiny nie ma. Nie każdy siedzi całymi dniami i gra na komputerze. Ile warte jest Zycie bez wolności? Ludzie za wolność oddawali właśnie życie.
6 miesięcy temu / @Janusz
 
A kto Tobie powiedział ze rząd polski nie wezwał NATO? 23 tys żołnierzy przyjechało do polski na defender 2020. Im wolno sie grupować. ... A w razie czego to mamy ustawę 1066 i spokojnie obce wojska będą mogły strzelać do polaków jak nie spodoba nam się cala masa bezprawnych zakazów i nakazów.
6 miesięcy temu / @Kowalski
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.