DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Przemysł aborcyjny w Wielkiej Brytanii pochłania co roku setki tysięcy ofiar

Przemysł aborcyjny w Wielkiej Brytanii pochłania co roku setki tysięcy ofiar
Fot. Pixabay

Według czołowej brytyjskiej organizacji pro-life: Stowarzyszenia Obrony Dzieci Nienarodzonych (SPUC), sieć aborcyjna Marie Stopes International otrzymała w ciągu ostatnich pięciu 44 milionów funtów wsparcia ze strony Departamentu Międzynarodowego Rozwoju, rządowej agencji zajmującej się udzielaniem pomocy poza granicami kraju. Dzięki tej współpracy koncern odnotował rekordowy zysk w postaci blisko 297 milionów funtów.

 

Stowarzyszenie bije na alarm: Marie Stopes nie tylko prowadzi nielegalne ośrodki aborcyjne poza granicami kraju, ale promuje również kulturę taśmowego dostępu non stop do „usługi” uśmiercania nienarodzonych dzieci w Wielkiej Brytanii. SPUC przywołuje ustalenia Care Quality Commission, instytucji oceniającej jakość usług opieki zdrowotnej. Raporty organizacji ujawniły katalog nadużyć w placówkach MSI. Chodzi m.in. o wypłacanie premii dla personelu za promowanie aborcji oraz pozostawianie szczątków abortowanych dzieci w otwartych pojemnikach na śmieci.

Władze doprowadziły do zamknięcia jednego z czołowych brytyjskich ośrodków aborcyjnych prowadzonych przez Marie Stopes International. „Klinika” w Birmingham jeszcze dwa lata temu była czwartym co do wielkości tego typu centrum w Wielkiej Brytanii, z liczbą ponad 6 tysięcy aborcji dokonanych w samym 2018 roku. Upadła na skutek licznych doniesień o nieprawidłowościach w zakresie bezpieczeństwa zdrowia. Jak komentują sprawę organizacje pro-life, Marie Stopes International zamyka swoje ośrodki na skutek braku publicznego źródła refundacji, lecz jej dyrektor zarządzający Simon Cooke otrzymał w 2018 roku ponad 434 tysięcy funtów pensji.

Środowiska pro-life informują o upadku dalszych czterech ośrodków Marie Stopes w hrabstwie West Midlands. Chodzi o placówki w Birmingham, Nuneaton, Sandwell i Wolverhampton. Straciły one dostęp do refundacji kosztów swojej działalności ze środków publicznych w ramach narodowego systemu służby zdrowia, ale pieniądze popłynęły do konkurencyjnej organizacji aborcyjnej.

Według danych Departamentu Zdrowia, w 2018 roku na terenie Wielkiej Brytanii przeprowadzono rekordową liczbę ponad 200 tysięcy zabójstw dzieci poczętych.

 

 

Źródło: vaticannews.va / KAI

RoM

 

 

 


DATA: 2020-01-20 17:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

skoro to ma taką skale to znaczy ze tyle kobiet się na to decyduje ,kim są i dlaczego? ,problemy likwiduje się u źródła ,kto i na jakim etapie zawiódł -rodzina ,szkoła kościół ?
1 miesiąc temu / ewa
 
Kara będzie straszna.
1 miesiąc temu / L
 
Ale za to przemysł chemiczny ma dooochody,ze hej!Od czasu do czasu komuś się z tej branży coś wymsknie i wiadomo,że tam białko ludzkie jest wysoko cenione.Nic nie może się zmarnować,a to organy od umierających,a to wypreparowane z nie narodzonych dzieci ekstrakty.Normalnie oszczędność na każdym kroku!!!Niby to sarkazm ma być z mojej strony,ale w gruncie rzeczy jest to przerażające co może tak naprawdę człowiek uczynić drugiemu człowiekowi.Z reguły słabszemu od siebie i od systemu przez tych chojranych przemysłowców i polityków wypracowanego.Świat zwariował,człowiek niszczy człowieka w imię swej wygody i zaspokojenia nieograniczonej niczym,żadnymi obowiązkami,moralnością,empatią i prawdziwą miłością,wolności,a także dla brudnej forsy.To wszystko jest chore i prędzej czy później umrze,jak to chory,ale jak będzie umierać tooo kamień na kamieniu nie pozostanie.I zostanie ta wymarzona garstka ludzi na świecie,tylko nie wiadomo czy to ci słuszni pozostaną.
1 miesiąc temu / mnieście uczyn
 
Cyt. "297 milionów funtów" - piekielnego koksu nieugaszonego w smierdliwej obecnosci szatana to napewno zarobili.
1 miesiąc temu / Nick
 
Święta Siostra Faustyna Kowalska "Dzienniczek" fragment 1276
1 miesiąc temu / Tina
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.