DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Prowokator odpowie przed sądem? Gmina składa pozew za rzekomą „strefę”

Prowokator odpowie przed sądem? Gmina składa pozew za rzekomą „strefę”
Fot. Facebook

Do lubelskiego Sądu Okręgowego trafia pozew Gminy Zakrzówek przeciwko Bartoszowi Staszewskiemu. Działacz ruchu „politycznego homoseksualizmu” przyczepiał do drogowych szyldów informacyjnych tablice z prowokacyjnymi napisami.

 

„Bartowi Staszewskiemu gmina zarzuca naruszenie dóbr osobistych poprzez  bezprawne umieszczenie  pod tablicą z nazwą miejscowości wyglądającej na urzędową tablicy z wielojęzycznym napisem Strefa wolna od LGBT, a następnie opublikowanie zdjęć z tablicą na swoich profilach w mediach społecznościowych oraz prowadzonym przez siebie portalu w języku angielskim i polskim lgbtfreezones.pl i strefywolneodlgbt.pl” – czytamy na portalu dziennika „Rzeczpospolita”.

 

- Zdecydowaliśmy się wystąpić na drogę prawną przeciwko p. Staszewskiemu ponieważ opisanie przez niego naszej gminy, że jest „strefą wolną od LGBT” jest kłamstwem sugerującym, że w naszej gminie istnieje dyskryminacja czy segregacja ludzi na podstawie jakichkolwiek kryteriów. Nic takiego nie ma miejsca – wyjaśnia Józef Potocki, wójt Zakrzówka.

 

W przekonaniu władz gminy, kolportowanie tego typu informacji szkodzi dobremu imieniu społeczności lokalnej. Michał Wiliński, prawny reprezentant gminy zwraca uwagę na naruszenie jej wizerunku na zewnątrz.

 

Jak napisał na swojej stronie internetowej prowokator, jego akcja wynika z przyjęcia przez radnych Zakrzówka deklaracji w obronie rodziny i jej tradycyjnych wartości.

 

- Nie ma w tym „Stanowisku” mowy o „Strefie wolnej od LGBT”. Pan Staszewski interpretując dokument uchwalony przez Radę nadużywa wolności słowa przedstawiając Gminę Zakrzówek jako miejsce hejtu – tym bardziej, że na swojej stronie WWW odsyła także do serwisu internetowego „Atlas Hejtu” – prostuje wójt Potocki.

 

 

Źródło: rp.pl

RoM

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-09-21 18:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ollek-To tym bardziej Gazeta Polska nie złamała żadnego prawa,wykonała dobrą rzecz ostrzegając przed lewackim totalitaryzmem ubranym w walkę płci
1 miesiąc temu / Vice versa
 
@anonimgaleon On nie złamał prawa. Art 85 par. 1 KW mówi o znakach,które są w powszechnym użyciu w przestrzeni publicznej w Polsce. Żółto-czarny znak "Strefa wolna od LGBT" nie jest takim znakiem,więc jego ten przepis nie obowiązuje,prawo nie zostało naruszone.
1 miesiąc temu / ollek
 
@N.: Jeżeli Gazeta Polska wydrukowała naklejki i złamała prawo, to proszę jej wytoczyć proces. Pan Bart S. łamie prawo, bo samodzielne ustawianie znaków drogowych jest traktowane jako wykroczenie - KW art. 85 par. 1
1 miesiąc temu / anonim_galeon
 
Mam nadzieję że zaczyli sobie równego miliona na cele społeczne, bo samo "przeproszenie" nie nauczy lewackich dzieci szacunku do prawdy i drugiego człowieka. Ich rodziców - komunistów musi to zaboleć finansowo.
1 miesiąc temu / Hanys
 
@Vice versa, to w jakiś sposób usprawiedliwia Gazetę Polską, czy coś?
1 miesiąc temu / N.
 
bardzo dotkliwa kara finansowa mu się należy lub areszt za plucie na Polskę i Polaków
1 miesiąc temu / pol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.