DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Protest przeciwko bluźnierczej wystawie w Nowym Jorku

Protest przeciwko bluźnierczej wystawie w Nowym Jorku

Ponad sześćset osób zgromadził w sobotę zorganizowany przez stowarzyszenie Tradycja – Rodzina – Własność (TFP) oraz kampanię America Needs Fatima protest połączony z modlitwą wynagradzającą za bluźnierstwa obecne na wystawie „Niebiańskie ciała: moda i katolicka wyobraźnia” w nowojorskim Metropolitan Museum of Art.

 

Ekspozycja prezentowana w znanej galerii przy Piątej Alei czynna jest od początku maja. Zawiera szereg eksponatów w postaci świętych symboli i przedmiotów (takich jak krzyże i różańce) oraz wyzywające stroje wzorowane na szatach liturgicznych, zestawione m.in. z erotycznymi gadżetami w stylu sadomasochistycznym.

 

Katolicy z całego świata wyrażali swoje oburzenie w związku z wernisażem wystawy, zorganizowanym 1,5 miesiąca temu. Odbył się on z udziałem gwiazd światowej popkultury – wokalistek i modelek prezentujących mieszaninę wyzywająco-bluźnierczych kreacji. Wśród uczestników pokazu (obojga płci) popularne były mitry i tiary oraz imitacje koron i aureol znanych z wizerunków Najświętszej Maryi Panny. Miary zgorszenia dopełnił fakt, że będące częścią wystawy ponad 50 szat liturgicznych i przedmiotów związanych z katolickim kultem, zostało udostępnione organizatorom prowokacyjnej imprezy przez urzędników watykańskich.

 

Data sobotniego protestu zbiegła się z uroczystością Niepokalanego Serca Maryi. Przed siedzibę Metropolitalnego Muzeum Sztuki przybyli katolicy z całego Nowego Jorku, Pensylwanii, New Jersey, a nawet obcokrajowcy. Intonowali pieśni maryjne i odmawiali Różaniec w akcie zadośćuczynienia za bluźnierstwo, które dokonało się z udziałem przedstawicieli duchowieństwa. W trakcie pikiety do modlących się i protestujących dołączali postronni przechodnie. Nie obyło się, jak zwykle w takich przypadkach, bez wulgaryzmów i obelg rzucanych przez antyklerykałów pod adresem uczestników spotkania.

 

 

Pośród haseł widniejących na transparentach można było przeczytać między innymi: „Świeccy katolicy ofiarują zadośćuczynienie za świętokradzką wystawę Met Niebiańskie ciała” a także: „Kardynale Dolan: mieszanie grzechu i świętości jest świętokradztwem”. Drugi z wymienionych adresowany był do miejscowego hierarchy, przy wsparciu (oraz obecności) którego doszło do bulwersującego pokazu. Kardynał „zażartował” wówczas, że pop-celebrytka Rihanna, która przybrała srebrny strój wzorowany na szatach liturgicznych, musiała pożyczyć od niego mitrę. Na wernisaż przybył również znany ze wsparcia dla środowisk LGBT ksiądz James Martin SJ.

 

Jesteśmy Kościołem walczącym. Jako katolicy jesteśmy zobowiązani do walki i obrony Kościoła kiedykolwiek i gdziekolwiek jest on atakowany. Właśnie dlatego tu jesteśmy. Po to by pocieszać naszego Pana i Jego Matkę oraz powiedzieć Metropolitan Museum, że ta wystawa jest nie do zaakceptowania i nie do przyjęcia – powiedział William Siebenmorgan z kampanii America Needs Fatima.

 

 

Źródła: churchmilitant.com, americaneedsfatima.org

RoM

 


DATA: 2018-06-14 09:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dzięki Bogu nie wszędzie duchowieństwo jest przeżarte herezją i zobojętnieniem. U nas w Gdańsku w Marsz dla Życia i Rodziny pięknie zaangażowali się duchowni wysokiej rangi, w tym i biskup Zbigniew Zieliński, który wygłosił kazanie z mocnym przesłaniem antydewiacyjnym. Wielu duchownych grzeszy, ale bramy piekielne Kościoła nigdy nie przemogą.
ponad 2 lata temu / krisbac
 
Wołanie o pomstę do Nieba, jest już tak głośne, że nikt niczym tego nie zagłuszy. Pan długo już nie będzie zwlekał z karą.
ponad 2 lata temu / Janic
 
Niestety..tez jak widac brak młodych ludzi nie mówiąc o młodzieży...a duchowieństwo szkoda gadać..Chwała Panu za ta wierną trzodke
ponad 2 lata temu / G
 
I też jak u nas - żadnego księdza na proteście. Duchowni, coście z siebie zrobili?
ponad 2 lata temu / tamiko
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.