DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Promocja idei LGBT a ministerialne wsparcie dla kampanii przeciwko przemocy

Promocja idei LGBT a ministerialne wsparcie dla kampanii przeciwko przemocy
REUTERS / FORUM

Po niedzielnej publikacji poświęconej kampanii „16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć” oraz zaangażowaniu w nią Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w sieci rozgorzała dyskusja, czy rzeczywiście konserwatywny rząd Prawa i Sprawiedliwości może wspierać, niezależnie w jakiej formie, subkulturę LGBT. Cieszę, się że na moją publikację zareagowało także samo ministerstwo, co świadczy o wysokim profesjonalizmie. Należy jednak raz jeszcze skonfrontować ze sobą fakty i dokonać rzetelnego podsumowania. Co prawda ministerstwo nie udzieliło patronatu akcji, jak zasugerowano w poprzednim tekście dotyczącym kampanii, ale wsparło ją znaczącymi funduszami.


Kampania „16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć” jest koordynowana w Polsce przez Fundację „Autonomia”, co wynika z materiałów dostępnych na stronie organizatora. Zgodnie z informacjami, które uzyskałem na stronach organizatora kampanii, a także w serwisie ngo.pl oraz innych podobnych, fundacja „Autonomia”, skupia się m.in. na powstrzymywaniu nietolerancji ze względu na płeć oraz orientację seksualną, a także upowszechnianiu idei feminizmu oraz równości płci. Ze strony internetowej fundacji dowiadujemy się również, że organizacja prowadzi także szkolenia m.in. z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji i przestępstwom motywowanym uprzedzeniami oraz z zakresu historii ruchu LGBT. Należy zwrócić uwagę, że wszelkie idee określane mianem „antydyskryminacyjnych” we współczesnych realiach są i mogą być rozumiane jako elementy lewicowej agendy. Za pomocą odpowiednich „słów kluczy”, liberalne organizacje promują m.in. postawy sprzyjające homoseksualnemu stylowi życia oraz idee LGBT. W kontekście kampanii „16 dni”, istotnym elementem jest także sama postać prezesa Fundacji - Agaty Teutsch, współorganizatorki tzw. Marszu Równości i Tolerancji oraz manifestacji feministycznych. Warto podkreślić, że prezes Teustch jest także określana mianem „trenerki antydyskryminacyjnej i działaczki lesbijskiej”. Powyższe informacje są zaczerpnięte z ogólnodostępnych źródeł. W mojej opinii wzmianki te wystarczą, aby osoby odpowiedzialne za przyznanie finansowania dla wspomnianej kampanii, poważnie prześledziły sam wniosek oraz działalność instytucji, tak by sytuacja była klarowna i nie budziła kontrowersji.


Jak wynika ze stanowiska Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, wniosek został bardzo wysoko oceniony przez niezależnych specjalistów, którzy przyznali dofinansowanie koordynatorom kampanii. Warto dodać, że kwota dofinansowania jest znaczna, ponieważ jak czytamy na stronie internetowej pozytek.gov.pl, wyniosła ona aż 124 tys. 350 zł w roku 2016, oraz 74 tys. 270 zł w roku 2017. Jak sądzę, skoro specjaliści uznali, że inicjatywa warta jest wsparcia, wniosek musiał być przygotowany rzetelnie i profesjonalnie. Pozostaje jednak pytanie, czy organ przyznający dofinansowanie, był świadom wszystkich elementów akcji „16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć”.


Warto w tym miejscu poświęcić kilka zdań patronatom, którymi objęto lub nie, kampanię koordynowaną przez Fundację „Autonomia”. Rzeczywiście Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie przyznało swego patronatu akcji „16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć”, co można było wywnioskować z poprzedniego tekstu poświęconego tej sprawie. Jako autor, przepraszam za nieprecyzyjne określenie, które wynikało z dwóch przesłanek. Jedną z nich było niepodważalne wsparcie finansowe kampanii przydzielone z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Kolejną była informacja zaczerpnięta ze strony internetowej inicjatywy „Stop seksualizacji naszych dzieci”.


Należy jednak dodać, że kampania została objęta m.in. patronatem portalu „Codziennik feministyczny”, a także „Pisma feministycznego Zadra”, a więc inicjatyw wspierających i promujących idee LGBT.


Informacje dotyczące niektórych elementów akcji, które zostały zamieszczone w tekście „Kampania promująca LGBT wsparta przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej”, zdecydowanie budzą kontrowersje. W mojej opinii, nie ma wątpliwości, że osoby akceptujące wniosek o dofinansowanie nie były świadome obecności tych szokujących elementów występujących w koncepcji organizatora kampanii lub pomimo świadomości i szczegółowej wiedzy, poparły go. Należy przypomnieć, że uczestnicy zajęć prowadzonych w ramach kampanii, będą mogli korzystać z filmu „Fucking Amal” opowiadającego o nastoletniej Agnes, która zakochuje się w swojej koleżance, a także filmu „Gdyby ściany mogły mówić II”, będącego historią dwóch lesbijek starających się o dziecko. Trzeba także zwrócić uwagę, że biorący udział w akcji będą mieli do dyspozycji materiały przygotowane przez feministyczną organizację „Feminoteka”, Fundację Dzieci Niczyje (sygnatariusza wprowadzenia permisywnej edukacji seksualnej), a także grupę edukatorów seksualnych „Ponton”. Tak jak zauważyłem w poprzednim materiale, organizatorzy przedsięwzięcia chwalą się, że dzięki zaangażowaniu wielu organizacji „udało się zwrócić oczy świata na problemy takie jak rasizm, seksizm, kultura przemocy, homofobia”. Inicjatorzy podkreślają również, że jednym z ich priorytetów jest „wdrożenie zmian w strukturach i programach przeciw przemocy, tak by uwzględniały perspektywę płci i różnorodności”.  Poza tym, wśród „zasobów edukacyjnych” kampanii znalazły się m.in. sugestie „zwracać uwagę na homofobiczne zachowania lub komentarze”, a także „zauważać swoje seksistowskie lub przemocowe wypowiedzi”. Pomysłodawcy i twórcy kampanii namawiają także uczestników do rozmowy z chłopcami oraz mężczyznami na temat płci. „Podważaj oczekiwania co do tego, co to znaczy „być mężczyzną”, i kwestionuj taki wizerunek „kobiecości”, który dewaluuje kobiety.” – czytamy na stronie kampanii.


Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe elementy uważam, że jako dziennikarz miałem pełne prawo zinterpretować wsparcie finansowe Ministerstwa dla wspomnianej kampanii jako wsparcie dla tej, „która w niektórych swych elementach promuje subkulturę LGBT i homoseksualny styl życia.” Wydaje się, że tak ważna dla społeczeństwa i państwa instytucja jaką jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, powinno staranniej i pieczołowiciej analizować wnioski dotyczące próśb o wsparcie dla konkretnych inicjatyw, tak by w przyszłości uniknąć kontrowersji, tak jak wydarzyło się to w przypadku kampanii „16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć”, której duża część założeń nie budzi niepokoju, ale zarazem przemyca w swych materiałach i założeniach idee dalekie silnej rodzinie i małżeństwu.

 

 

Paweł Ozdoba
 

 DATA: 2016-11-28 17:31
AUTOR: PAWEŁ OZDOBA
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rozumiem, że rządzący od tej pory systematycznie czytają PCh, wyciągając wnioski.
ponad 3 lata temu / jkm
 
Widzę e chorzy z nienawisci to sa komentujacy artykuł.nikt wam niczego nie narzuca nie zmusza do ślubów z gejami ale wy i tak uwazacie sie za przesladowanych.I przestancie pisac o jakieś promocji.Ten rząd chyba jasno promuje tradycyjną rodzine programem 500+.wy po prostu macie jakąś obsesje na tym punkcie.
ponad 3 lata temu / pol
 
Super, że zajęliście się tą sprawą. Trzeba tropić takie wsparcia LGBT.
ponad 3 lata temu / Nikola
 
Wspieranie jakichkolwiek działań, a także prowadzenie działań propagujących nienaturalne zapędy chorych emocjonalnie ludzi, jest "subtelną" przemocą skierowaną przeciwko mojej osobie i mojej rodzinie. Czuje się zaszczuty przez zboczone środowiska homopseksulane i feministyczne, które odbierają mi prawa naturalne nadane przez Boga!!!
ponad 3 lata temu / odszkodowania
 
cała ta "dobra" zmiana to albo wyrachowani lewacy albo gamonie do n-tej potęgi; o źle skończą, niezależnie do którego klanu należą; róbta tak dalej, a nawet smrodu po was nie będzie przy następnych wyborach;
ponad 3 lata temu / JARO
 
Dobra zmiana dla subkultury LGBT? Polska wsparła w ONZ interesy homoseksualnej międzynarodówki: W poniedziałek 21 listopada w Trzecim Komitecie Zgromadzenia Ogólnego ONZ (ZO), państwom wspierającym światowe homo-lobby udało się skutecznie zaatakować rezolucję Grupy Afrykańskiej, zmierzającą do hamowania wpływów LGBT w Radzie Praw Człowieka. Polska niestety wsparła interesy ?tęczowej? międzynarodówki.
ponad 3 lata temu / trudno uwierzyć w uczciwość ministerstwa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.