DZIŚ JEST:   22   LIPCA   2019 r.

Św. Marii Magdaleny
Bł. Nicefora
 
 
 
 

Projekt zakazu aborcji eugenicznej zamrożony metodą „na podkomisję”

Projekt zakazu aborcji eugenicznej zamrożony metodą „na podkomisję”

Po pół roku niedopuszczania obywatelskiego projektu „Zatrzymaj Aborcję” do swego programu obrad sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny zmieniła metodę odwlekania w czasie kwestii ochrony życia dzieci nienarodzonych „podejrzewanych” o niepełnosprawność. W burzliwych okolicznościach gremium powołało podkomisję, która ma zająć się inicjatywą popartą ponad 830 tysiącami podpisów Polaków. W składzie podkomisji zabrakło zwolenników projektu. W gronie tym znaleźli się wyłącznie posłowie, którzy przez ostatnie 6 miesięcy konsekwentnie przyczyniali się do odwlekania w czasie prac nad jego założeniami.

 

Posiedzenie rozpoczęło się od rozpatrzenia przeciwnych sobie wniosków. Wiceprzewodnicząca komisji Magdalena Kochan (Platforma Obywatelska) domagała się odrzucenia projektu, zdradzając przy okazji nieznajomość jego treści. Twierdziła bowiem, że inicjatywa ma na celu całkowity zakaz tzw. aborcji.

 

Z kolei Anna Maria Siarkowska (PiS) złożyła wniosek o dalsze prace nad projektem. Przypomniała, że – podobnie jak wiele polskich kobiet – brała udział w wielu manifestacjach, których uczestnicy opowiadali się za objęciem pełną ochroną prawa do życia od poczęcia. Nie jest więc prawdą, że ogół polskich kobiet domaga się swobody ich zabijania, co sugerowała parlamentarzystka PO.

 

Stosunkiem głosów 11:23 komisja odrzuciła wniosek Magdaleny Kochan. Przewodnicząca KPSiR Barbara Borys-Szopa przypomniała, że obywatelski projekt przeszedł przez pierwsze czytanie w styczniu obecnego roku. Uzyskał pozytywną opinię Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Do komisji wpłynęło szereg innych opinii m.in. Biura Analiz Sejmowych, Instytutu Ordo Iuris, Naczelnej Rady Adwokackiej Sądu Najwyższego, Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny oraz Amnesty International.

 

Kiedy przewodnicząca zapowiedziała poddanie pod głosowanie wniosku o powołanie podkomisji, która miałaby zająć się projektem, głos zabrała Kaja Godek, pełnomocnik komitetu inicjatywy „Zatrzymaj Aborcję”. Zwróciła uwagę, że od 6 miesięcy nie ma możliwości zaprezentowania stanowiska wnioskodawców. Przypomniała również o ogromnym społecznym poparciu dla projektu. Prośbę o wysłuchanie obrońców życia poparli posłowie spoza KPSiR – Anna Maria Siarkowska i Robert Winnicki. Członkowie komisji byli jednak innego zdania. Za możliwością zabrania głosu przez Kaję Godek głosowało zaledwie czworo, 13 poparło „zakneblowanie” przedstawicieli obywatelskiego komitetu, a 14 posłów wstrzymało się od głosu.

  

Państwo kolejny raz stosują przemoc wobec nienarodzonych dzieci i przemoc władzy wobec obywateli, którzy chcą obrony życia – powiedziała Kaja Godek w reakcji na wyniki głosowania.

Pracując w iście „stachanowskim” tempie komisja błyskawicznie powołała skład podkomisji. Nie wszedł do niej nikt spośród parlamentarzystów, którzy na poprzednich posiedzeniach dążyli do przyspieszenia prac nad projektem. Znaleźli się w niej natomiast: Urszula Rusecka, Anita Czerwińska, Teresa Wargocka, Grzegorz Matusiak i Ewa Kozanecka z Prawa i Sprawiedliwości; Joanna Augustynowska i Joanna Frydrych z Platformy Obywatelskiej, Monika Rosa z Nowoczesnej oraz Agnieszka Ścigaj z Kukiz15. 

 

 

Źródło: sejm.gov.pl

RoM

 

 

 


DATA: 2018-07-02 17:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I dobrze !
ponad 1 rok temu / SGGW
 
Nie rozumiem wyborców PiS zupełnie. Jedyną partią pro katolicką jest Ruch Narodowy. A PiS, PO, Nowoczesna i Kukiz są albo koniunkturalne, albo otwarcie lewackie. Zero wartości polskich i katolickich. Więc dlaczego katolicy głosują na PiS??? Niezrozumiałe... No chyba, że chodzi cynicznie o kasę z datków, sprzedali własne sumienia i życie dzieci za 500+ i trzy stówy szekli dopłaty do podręczników...
ponad 1 rok temu / Nierozumiem
 
@iudex - PiS to nie jest środowisko narodowo katolickie tylko socjalistyczno sanacyjne. A ważniejsze - JEŚLI BÓG Z NAMI TO KTO PRZECIWKO NAM??
ponad 1 rok temu / Gość
 
Nie rozumiem braku zrozumienia dla działań PiS. Mamy tyle otwartych frontów walki i nie stać nas na kolejny. Byłem i jestem przeciwnikiem aborcji,ale mam rozum i oczy. Jak PiS straci władzę, to aborcja będzie na życzenie i nie będzie w żadnej kwestii powrotu do statu quo.UE i inne środowiska wrogie Polsce zrobią wszystko,aby nigdy więcej w Polsce nie rządziły środowiska narodowo-katolickie.
ponad 1 rok temu / iudex posnaniensis
 
Wybór jest. Nie iść do tych chorych wyborów i organizować się do walki lokalnie. Demokracja to zło samo w sobie, ustrój gdzie "większość" przegłosuje że dobro to zło a zło to dobro.
ponad 1 rok temu / Gość
 
ale mniejsze zło niż PO a wyboru za bardzo nie ma
ponad 1 rok temu / ewa do TZ.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.