DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Profesor Osadczy: ukraińscy piłkarze z banderowskim hasłem. MSZ nie reaguje

Profesor Osadczy: ukraińscy piłkarze z banderowskim hasłem. MSZ nie reaguje
Sektorówka przedstawiająca wizerunek Stepana Bandery z napisem „BANDERA – NASZ BOHATER” podczas meczu ukraińskich klubów piłkarskich: Karpaty Lwów vs. Szachtar Donieck (15 kwietnia 2010) fot. wikimedia.commons
#BANDERYZM    #UKRAINA    #OUN    #WOŁUŃ    #BANDERA    #ZBRODNIA    #LUDOBÓJSTWO    #UPA

Ukraińska reprezentacja piłki nożnej zaprezentowała nowe koszulki. Promują wezwanie OUN-UPA, odpowiedzialnych za ludobójstwo Polaków na Wołyniu. Profesor Włodzimierz Osadczy z Centrum Ucrainicum KUL zauważa, że polskie władze jak zwykle nie reagują na antypolską politykę historyczną Ukrainy.

 

We wtorek Ukraińska Federacja Piłkarska przedstawiła nowy wygląd koszulek reprezentacji. Prócz zmian technicznych widnieje na nich także napis: „Chwała Ukrainie!”.

 

– „Chwała Ukrainie!” to główne hasło wielu pokoleń naszych rodaków, bohaterów Ukrainy. Teraz stało się oficjalnym opiekunem naszej reprezentacji. Ma dać energię i siłę naszym piłkarzom. Ma być talizmanem reprezentacji – powiedział prezydent UFP, Andrij Pawełko.

 

Oburzony promocją hasła OUN i UPA na koszulkach reprezentantów Ukrainy jest profesor Włodzimierz Osadczy, dyrektor Centrum Ucrainicum KUL. – Reakcja naszych władz musi być priorytetowa z racji doświadczeń narodu polskiego ze strony naszych wschodnich sąsiadów. Tego nie ma, zatem mamy do czynienia albo z faktem braku wiedzy, co jest dziwne, bo przecież o tym mówimy, albo nasza polityka skierowana jest na to, żeby nie dostrzegać tego typu rzeczy – podkreśla profesor Włodzimierz Osadczy.

 

W ostatnim czasie doszło również do incydentu na skalę międzynarodową. Na uroczystościach w Kijowie w obecności prezydenta Andrzeja Dudy jeden z ukraińskich ministrów witał żołnierzy zawołaniem OUN-UPA. Niedługo po tym sam prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wniósł wniosek do parlamentu, aby powyższe słowa stały się oficjalnym zawołaniem ukraińskiej armii.

 

Hasło „Sława Herojam” w latach II wojny światowej było okrzykiem Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Armii Powstańczej. Obydwie kierowały się szowinistyczną ideologią jednego z ich przywódców, Stepana Bandery. Rozpowszechnianie idei banderyzmu doprowadziło do rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu zginęło około 100 tysięcy Polaków.

 

Źrodło: radiomaryja.pl, PCh24.pl

NP


DATA: 2018-09-06 14:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Banderland dogorywa i prężenie muskułów nie robi już na nikim wrażenia!
ponad 1 rok temu / Karol
 
Ukraińcy sprowadzają do Polski broń. Ludzie wiecie coś o tym?? Nie podoba mi się to bardzo! Trzeba się zabrać pilnie do roboty! Różaniec! Błagać Maryję o ratunek dla Polski!
ponad 1 rok temu / Gość
 
Ukraina skończy źle na własne życzenie!
ponad 1 rok temu / Gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.