DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Profanacja na Dolnym Śląsku. Wandale zniszczyli krzyż i rozbili figury Matki Bożej i aniołów

Profanacja na Dolnym Śląsku. Wandale zniszczyli krzyż i rozbili figury Matki Bożej i aniołów
fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne

W Ściegnach i w Wojanowie sprofanowano figury Matki Bożej i aniołów oraz przydrożny krzyż, który kilka lat temu parafianie odnowili z okazji 700-lecia istnienia miejscowości. Bulwersujący akt wandalizmu został zgłoszony na policję, a wierni planują zorganizowanie nabożeństwa przebłagania za grzech znieważenia.

 

Do zdarzenia doszło w małych miejscowościach na Dolnym Śląsku, w diecezji legnickiej. Nieznani sprawcy zdewastowali figury Matki Bożej, a także figury aniołów stojące wokół krzyża. Niestety wandale postanowili także zniszczyć sam krzyż, a na nim wiszącą pasyjkę ukrzyżowanego Pana Jezusa. Zniszczenia są na tyle poważne, że praktycznie niemożliwe jest odnowienie figur i krzyża.

 

– Jako parafia kilka lat temu odnowiliśmy ten krzyż, a na 700-lecie naszej miejscowości parafianie ufundowali pasyjkę. Cóż, wisiała dwa lata i właśnie została zniszczona – mówi ks. Andrzej Spelak, proboszcz miejscowej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wojanowie.

 

Sprawa zbulwersowała, a zarazem zasmuciła lokalną społeczność. Złożono już stosowne zawiadomienia na policji, a ta wszczęła postępowanie mające na celu odnalezienie sprawców profanacji. Proboszcz oraz wierni planują zorganizować nabożeństwo przebłagalne, wynagradzającej Panu Bogu za grzech znieważenia. Droga Krzyżowa w tej intencji zostanie odprawiona przed zniszczonym krzyżem.

 

 

Źródło: gosc.pl

WMa

 

Czytaj także:
DATA: 2020-01-18 08:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Biedni ludzie nieświadomi czynów! Módlmy się za nich i błagajmy Boga o przebaczenie dla nich. Przepraszam Cię Panie Boże za nich!
7 miesięcy temu / Gal
 
Zupełne zdziczenie obyczajów, pogańska dzicz!
7 miesięcy temu / Paulus
 
Na okładce książki "Kryzys i destrukcja. Szkice o protestanckiej reformacji" Grzegorza Kucharczyka jest pocięta figura Maryi. Jak myślisz, czy ci którzy ją pocięli byli ochrzczeni?
7 miesięcy temu / @abc
 
Ile ta nasza Matuchna Jezusowa będzie jeszcze płakać? Ile jeszcze rękę Pańska powstrzymywać zechce? Żal w sercu i duszy...
7 miesięcy temu / AD
 
Rodzimi dżihadyści działają! Ochrzczeni?!
7 miesięcy temu / abc
 
o naiwnosci przecie te czyny sa programowane tak samo jak programuja profanacje MATKI BOZEJ podczas tzw parad dewiacji tk samo jakmamy spektakle niby teatralne z wulgarnymi profancjami i jeszcze na to placimy a tak na prawde to w tych sprawach mamy juz oglupialy obojetny Narod po^patrzmy jak chlonni jestesmy na propagande Faktow POLSATU tvn sanatorium milsci i innych oglupiajacych programow rozpracowywuja nas dokladnie a slowa BOG HONOR OJCZYZNA dokladnie sa wymazywane z naszej swiadomosci przez NAJESCOW POMYSLMY JEZELI JESZCZE UMIEMY
8 miesięcy temu / ZBIGNIEW
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.