DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Prof. Wojciech Polak na celowniku środowisk LGBT. Jest petycja rektora UMK

Prof. Wojciech Polak na celowniku środowisk LGBT. Jest petycja rektora UMK

Prof. Wojciech Polak, historyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, został oskarżony o posługiwanie się językiem raniącym homoseksualistów. Do rektora toruńskiej uczelni skierowano petycję, w której twierdzi się, jakoby prof. Wojciech Polak miał na rękach krew homoseksualnych samobójców.

 

Prof. Wojciech Polak wziął udział w wiecu poparcia dla kandydata PiS w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy. Na toruńskim rynku mówił między innymi o odrzucaniu przez Dudę tęczowej ideologii. - Prezydent Duda jest prezydentem Polski stabilnej i normalnej, odrzuca wszelkie niemądre tendencje typu gender, LGBT - powiedział dosłownie prof. Polak.

 

Te słowa nie spodobały się aktywistom ruchu LGBT. W sieci pojawiła się petycja do rektora UMK, prof. Andrzeja Tretyna, oraz rektora-elektra UMK, prof. Andrzeja Sokali, z żądaniem wyciągnięcia wobec prof. Polaka konsekwencji. W petycji twierdzi się, jakoby słowa historyka były „skandaliczne” i „dehumanizowały osoby LGBTQ+”. W tekście pisze się też, jakoby prof. Polak „i jemu podobni” mieli na rękach krew tych osób homoseksualnych, które podejmują próby samobójcze czy spotykają się z przemocą.

 

Wcześniej na toruńskim UMK środowiska LGBT wzięły na celownik znanego pedagoga, prof. Aleksandra Nalaskowskiego. Poszło wówczas o jego artykuł w tygodniku Sieci, w którym ostro skrytykował tęczowe marsze przeciągające przez polskie miasta. Miało to swój skutek w tymczasowym zawieszeniu profesora.

 

Jak powiedział w rozmowie z lokalnym toruńskim portalem prof. Polak, w naszym kraju panuje wolność słowa i każdy może wyrażać swoje poglądy.

 

To prawda – w teorii, bo hunwejbini tęczowej rewolucji dowiedli już niejednokrotnie, że forsując własną ideologię gotowi są naruszyć zasadę, na którą powołał się teraz toruński historyk. Casus prof. Aleksandra Nalaskowskiego jest tego zresztą najlepszym przykładem.

 

Źródła: tylkotorun.pl, PCh24.pl

 

Pach


DATA: 2020-06-26 22:49
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A w Polsce zakazana jest propaganda ustrojów totalitarnych w tym : tęczowego Marksizmu, szczególnie kulturowego = tj Anty-kultury, lgbt czyli zbrodniczej ideologii władzy pod pozorem wyzwalania homosiów, propaganda dla młodych - naiwnych z zagranicznej dotacji Sorosa, obca naszej polskiej Tradycji i cywilizacji łacińskiej. A ten Profesor nazywa rzeczy po imieniu z pominięciem bełkotu genderowej nowomowy marksistowska zamiana znaczenia słów i pojęć, terror językowy. Brawa za odwagę dla tego Prof. Petycja w Obronie Prof. Nalaskowskiego z UMK ? już 45 000 podpisów.
6 miesięcy temu / CT Observe
 
Nie ma żadnej obrazy. LGBTQ obraziło mnie profanując monstra je i profanując msze świętą. Do tej pory p. z ruchu LGBT nie przeprosił.Dyskryminuje katolików. Katolicy cierpią.
6 miesięcy temu / Elise
 
Użyjmy rozumu i nie pozwólmy aby dewianci narzucali nam swoje dewiacje. Jeśli się na nie zgodzimy, to obudzimy się któregoś razu w szambie. Jeżeli oni dorwią się do władzy, zmuszą nas do babrania się w nieczystościach, nie tylko będziemy musieli im przytakiwać, ale dojdzie do tego, że będą wymuszać na nas dewiacyjne zachowania. To nie my mamy zniżać się do dewiacji, do tego szamba, tylko oni powinni zmienić swoje postępowanie i musimy tego od nich wymagać. Naszym obowiązkiem, jak i każdego człowieka, jest wzrastać w Duchu i stawać się coraz lepszym i czystszym. Babranie się w szambie, nie powoduje w nas wzrastania w czystości. Nie pozwalajmy, aby te nieczystości wylewały się na ulicę, nie pozwalajmy aby brudy i takie zachowania, były proponowane dzieciom, jako fajna i przyjemna rzecz.
6 miesięcy temu / ot co
 
@Ryś- pysiu , w przeciwienstwie do uwielbianej przez cebie Rosji w Polsce,zgodnie z wielowiekową tradycją uczelnie cieszą się niezależnoscią i nic do tego nie ma ani PiS ani Konfederacja ani SLD! Taka łacińską kulturą i wolność w przeciwieństwie do turańskiego zamordyzmu
6 miesięcy temu / Darius
 
hm stosunek do ludzi chorych i słabszych jest miarą człowieczeństwa ,nawet jak chory bywa agresywny
6 miesięcy temu / do kolo
 
Od skarżacych się nie wymagam rozumu. Wiem że go nie mają i wielokrotnie to udowodnili. Ale od prof Tretyna i prof Sokali jednak oczekuję rozumnej reakcji. Tytuł zobowiązuje.
6 miesięcy temu / 123
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.