DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Prof. Tritto: wirus SARS-CoV-2 powstał w chińskim laboratorium

Prof. Tritto: wirus SARS-CoV-2 powstał w chińskim laboratorium
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Gerd Altmann)

Wirus odpowiedzialny za pandemię powstał w chińskim laboratorium dzięki amerykańskiemu i francuskiemu wsparciu. Został najprawdopodobniej opracowany w celach militarnych – twierdzi prof. Joseph Tritto kierujący paryską Akademią Nauk Biomedycznych i Technologii. We Włoszech ukazała się właśnie książka jego autorstwa, zatytułowana „Cina COVID 19. La Chimera che ha cambiato il Mondo”.

 

SARS-CoV-2 jest skutkiem manipulacji laboratoryjnej, badania wskazują na wykorzystanie aminokwasu typowego dla wirusa HIV-1 – przekonuje prof. Joseph Tritto. Jak dodaje, początkowo Chińczycy eksperymentowali chcąc opracować szczepionkę na SARS, później badania zostały przeorientowane pod kątem militarnym i gospodarczym. Nowy wirus rozpowszechnił się najprawdopodobniej – kontynuuje włoski uczony – wskutek błędu, awarii bądź niekompetencji personelu Instytutu Wirusologii w Wuhan. Z tego też powodu chińskie władze nie udostępniły innym państwom pełnych informacji dotyczących jego genomu. Co więcej, na początku epidemii chińscy naukowcy sugerowali WHO, aby nowy wirus został oficjalnie zarejestrowany jako „H-nCoV-19”, a nie jako koronawirus powiązany z SARS.

 

- Biorąc pod uwagę liczne mutacje SARS-CoV-2 rzeczą mało prawdopodobną jest wynalezienie jednej szczepionki, która ten wirus zablokuje. Na obecną chwilę zidentyfikowano 11 różnych szczepów: linia genetyczna A2a, która rozwinęła się w Europie, oraz linia genetyczna B1 ze Stanów Zjednoczonych jest bardziej zaraźliwa niż szczep 0 pochodzący oryginalnie z Wuhan. Dlatego też uważam, że można przygotować co najwyżej szczepionkę złożoną, skuteczną w przypadku 4 lub 5 szczepów – ocenia prof. Tritto w rozmowie z liberoquotidiano.it.

 

- Do tej pory niektórzy naukowcy przyjmowali hipotezę, zgodnie z którą wirus ten powstał naturalnie wskutek połączenia wirusów typowych dla nietoperzy i łuskowców. Ale aby tak się stało, to zdaniem ekspertów po pierwsze potrzebnych jest od 40 do 200 lat, oba te gatunki muszą dzielić tę samą niszę ekologiczną, a tak przecież nie jest. Ponadto istnieć powinien nosiciel pośredni, który ulegnie zakażeniu zmienionym wirusem i przeniesie go na człowieka, a w przypadku  SARS-CoV-2 nie został jeszcze zidentyfikowany. To wystarczy, aby określić hipotezę naturalnego pochodzenia tego koronawirusa jako statystycznie nieprawdopodobną i niepotwierdzoną naukowo – tłumaczy włoski badacz w rozmowie z Gianlucą Venezianim.

 

„Jeszcze kilka miesięcy temu taki pomysł zostałby nazwany teorią spiskową, odrzucaną z pogardą przez ludzi wierzących w niewinność Chin, a przez niektórych uczonych – broniących niewinności nauki – traktowany jako absurd. Teraz taką tezę przedstawia prof. Joseph Tritto, naukowiec cieszący się międzynarodowym uznaniem, prezentując szeroką dokumentację, daty, fakty i nazwiska” - czytamy na asianews.it.

 

Wiodącą rolę pracach nad wirusem odegrać miała prof. Shi Zheng Li, kierująca laboratorium w Wuhan. Natomiast to dzięki wsparciu ze strony Francji Chińczycy nauczyli się manipulacji genomem wirusa HIV. Wsparcie przyszło także ze strony amerykańskich badaczy. Reorientację badań prowadzonych w Wuhan potwierdza także fakt, że w ciągu ostatnich pięciu lat to laboratorium otrzymało znaczne wsparcie finansowe ze strony Chińskiej Akademii Nauk, a kiedy wybuchnęła epidemią, kierownictwo ośrodkiem przejął major Chen Wei specjalizujący się w zakresie broni biochemicznej oraz bioterroryzmu. Z kolei losy profesor Shi Zheng-Li pozostają od tamtego momentu owiane tajemnicą.

 

Prof. Tritto stawia w bardzo krytycznym świetle naukowców oraz firmy biomedyczne zaangażowane w prace nad szczepionkami na SARS-CoV-2. Poszczególne podmioty i laboratoria konkurują ze sobą ze względu na olbrzymie zyski, jakie przyniesie pierwsza skuteczna szczepionka. Choć w trakcie pandemii nie brakowało naukowców, lekarzy i badaczy heroicznie oddanych prawdzie i niesieniu chorym pomocy, to głównym motywem tych badań są po prostu pieniądze. Włoski uczony przypomina także o chińskich lekarzach uciszonych w grudniu 2019 r. przez władze, a zwłaszcza o doktor Ai Fen oraz o doktorze Li Wenliangu, który zmarł wskutek infekcji.

 

Do napisania książki Josepha Tritto skłoniły dwa powody: osobisty i zawodowy. Wielu spośród lekarzy walczących z epidemią we Włoszech to jego przyjaciele, niektórzy z nich bardzo ciężko przechodzili infekcję. Z kolei kierowana przez niego Akademia Nauk Biomedycznych i Technologii stawia sobie za cel także etyczną ocenę skutków, jakie niesie biotechnologia.

 

Źródło: asianews.it, liberoquotidiano.it

mat

Czytaj także:
DATA: 2020-08-12 14:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do Tolek - nie zapominaj, że istnieje coś takiego jak wojna ekonomiczna. Żeby osłabić przeciwnika, nie trzeba od razu mordować jego ludzi. Wystarczy, że pozamyka swoje fabryki i już.
1 miesiąc temu / Abs
 
Dlaczego mówi się, że nikt nie wyizolował tego wirusa, że jego wzór jest przesyłany między państwami, organizacjami za pomocą internetu?
1 miesiąc temu / to loże
 
Operacja zarżadzania strachem COVID 1984 wprowadzany jest globalny system totalitarny społeczeństwa są brane pod but za pomocą miękiego totalitaryzmu za pomocą decyzji administracyjnych łamiących wolność jednostek."Demokracja bez wartości przeradza się w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm"Papierz Jan Paweł II.Nakręcana jest psychopanika przez media i polityków oraz satanistyczne "elity" światowe manipulują danymi statystycznymi.
1 miesiąc temu / Tomasz
 
Shi Zheng Li to kobieta
1 miesiąc temu / Ja
 
Francja tak. Ale Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich Londyn 2012 obraz światowej pandemii to też robota Chin? "Scenariusze przyszłości technologii i rozwoju międzynarodowego" czyli Scenarios Rockefeller Foundation z maja 2010 traktujący o globalnej pandemii zaplanowanej na 2013, ze wszystkimi obostrzeniami i odebraniem wolności stosowanymi dzisiaj, z nowymi regułami rzekomej "kontroli patogenów", z produkcją żywności z drukarek 3D w Izraelu, który nota bene proponował "szczepionkę" w 3tyg po wybuchu medialnej paniki na świecie, a WHO czy wszystkie rządy z założeniami Agendy 2030, depopulacją, big pharmą - nie mają wcale, ale to wcale, związku z City of London, Wall Street czy niemieckim Instytutem Kocha.. Biedna Szwajcaria też nie maczała w tym brudnych paluchów..Fort Detrick jest niewinne. Służby mafie i loże nie pragną wprowadzenia systemu totalitarnego przez kryzys, karania myślozbrodni, nieposłuszeństwa, oznakowania wszystkich znamieniem bestii.
1 miesiąc temu / to loże
 
To co się wydostało, to nie jest finalny produkt. Po co ktoś bierze wirusa SARS i dokleja do niego genom od HIV? Czego można się spodziewać po takim połączeniu i jaki może być cel takiego eksperymentu?
1 miesiąc temu / @Tolek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.