DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Prof. Ryszarda Chazan: strach ma zawsze wielkie oczy i zabije więcej ludzi niż koronawirus

Prof. Ryszarda Chazan: strach ma zawsze wielkie oczy i zabije więcej ludzi niż koronawirus
źródło: pixabay.com

„Strach zabije więcej osób, zwłaszcza seniorów, niż koronawirus” – przekonuje prof. Ryszarda Chazan z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych Pneumonologii i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Prof. Chazan opublikowała w mediach społecznościowych apel do Polaków, aby pomagali swoim bliskim, zwłaszcza tym w starszym wieku, pokonać strach. „Przekonajcie, że nie należy bać się placówek służby zdrowia” - zaapelowała.

 

Lekarka podkreśla, że ciężkie powikłanie zakażenia koronwirusem nie są wcale tak częste. „Dzisiaj wiemy, ze błędem było zbyt wczesne stosowanie mechanicznej wentylacji u chorych zakażonych wirusem korona. W Polsce mamy tysiące osób z przewlekłą niewydolnością oddechową, korzystających w domu z koncentratorów tlenu z aparatów do nieinwazyjnej wentylacji. Tylko na POChP choruje w Polsce około 2 mln osób i średnio około 15 tys. rocznie umiera z powodu niewydolności oddechowej” – napisała.

 

„Strach ma zawsze wielkie oczy i tam gdzieś się pojawia tracimy zdolność logicznego myślenia. Wirusy były, są i będą - powtarzam to jak mantrę, która ma pomóc w opanowaniu umysłu, chociaż nie wiem, czy mam do tego prawo. Z jednej strony reżim sanitarny, dezynfekcja dystans, zasłanianie nosa i ust w zatłoczonych pomieszczeniach zamkniętych zmniejsza transmisje wszystkich wydychanych drobnoustrojów, ale nic nie zastąpi ruchu na świeżym powietrzu, promieni słonecznych, prawidłowego snu i pogody ducha w tworzeniu naszej odporności do walki z wirusami” - podsumowała prof. Chazan.

 

Źródło: Facebook

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-10-20 08:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Koronawirusy są typowe dla przeziębień. Wiadomo to od lat sześćdziesiątych. I teraz postanowili je wykorzystać do wiadomych sobie celów.
1 miesiąc temu / Ryś
 
ONI NIE PRZEWIDUJA NOWYCH WYBOROW TA WLADZA MA BYC STALA A NAS PO PLANOWANYM SANIARNYM STADIONOWYM LECZENIU BEDZIE ZBYT MALO BO NAPLYNA NOWI LOKATORZY KTORZY STANA SIE ZELAZNYM ELEKTORATEM TO DZISIAJ SEJM POKRETNIE USTALI:/wieczna bezkarnosc dla nich/NA IRONIE WOJSKO I TERYTRIALSI BEDA NAS ZAPEDZAC NA PRZYMUSOWE LECZENIE A TAM JUZ BLISKO DO KREMACJI TO TAK JAK MSTRZOWIE NIEMCY PRZED LATY
1 miesiąc temu / olek
 
Obecny rząd policję rozesłał do gnębienia obywateli. Nawet kościoła i księży nie szanują. Gorzej niż za komuny. PiS przegrał właśnie następne wybory bo stał się gorszy od PO! Nigdy więcej na to coś nie zagłosuję. Nigdy! Zdradzili nas i Polskę!
1 miesiąc temu / Maximilian
 
Wirusów, gorszych niż koronawirus, nigdy nie brakowało, a jednak chyba nigdy wcześniej nie odebrano internistom możliwości kompleksowego zbadania pacjenta w gabinecie. Przychodziło się do przychodni i po odczekaniu godziny czy dwóch w bliskim towarzystwie innych zakażonych, wchodziło się do gabinetu, gdzie lekarz, bez maseczki!, zajrzawszy nam w głąb gardła, stawiał, bez testu!, trafną diagnozę. Dziś, pozbawiony możliwości prawdziwego zbadania pacjenta czy korona ma jakiś motorek, że łatwiej migruje w powietrzu od pacjenta do lekarza?, lekarz-teleporadnik praktycznie skazany jest na skierowanie nas na test, choćby dla spokoju własnego sumienia. Choć przecież wysłać na test i odczytać wynik mógłby nawet urzędnik pocztowy bez studiów medycznych. Jest oczywiste, że pozbawienie lekarzy możliwości normalnego badania i faktyczne wymuszenie na nich masowego kierowania na testy jest korzystne dla producentów/importerów testów, ale czy zawsze jest korzystne dla pacjentów?
1 miesiąc temu / ???
 
@ Melchizedech A kto jest?
1 miesiąc temu / Ryś
 
Paraliż strachu jest mega-toksyczny; wirusowe zapalenie płuc jest znane od dawna, a ponad to jak mówią statystyczne porównania śmiertelność tegoroczna nie jest większa od tych ubiegłorocznych. Depopulacja też jest polityczną realną rzeczywistością a nie spiskową teorią dziejów - jak mówią "znawcy" - ćwierćinteligenci.
1 miesiąc temu / t
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.