DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2020 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Prof. Przemysław Czarnek: ideologia LGBT jest groźnym zjawiskiem. Fałszuje rzeczywistość

Prof. Przemysław Czarnek: ideologia LGBT jest groźnym zjawiskiem. Fałszuje rzeczywistość
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. źródło: FB

- Ideologia LGBT jest groźnym zjawiskiem trudnym do opanowania, bo fałszuje rzeczywistość. Mówi, że równo powinniśmy traktować związek małżeński kobiety i mężczyzny i związek np. gejowski – powiedział w „Rozmowach niedokończonych” na antenie TV Trwam wojewoda lubelski prof. Przemysław Czarnek. Jak podkreślił, różnica jest zasadnicza, bo związek homoseksualny nigdy nie będzie pełnił funkcji prokreacyjnych.

 

- Już pomijam fakt grzechu, już pomijam fakt sprzeczności z prawem naturalnym itd. (…) Związek małżeński kobiety i mężczyzny ma funkcję prokreacyjną, której nigdy nie będzie miał związek gejowski czy związek dwóch pań – mówił prof. Czarnek. Jak zauważył, będąc chrześcijaninem „nie można zapominać o swojej wierze pełniąc funkcje publiczne, ponieważ jest to kwestia zero-jedynkowa. Albo się jest chrześcijaninem, albo się nim nie jest”.

 

Jak zauważył, człowiek który przyjmuje zasadę, że w życiu prywatnym bywa pobożny, a w życiu publicznym Boga zostawia na boku, w istocie nie jest chrześcijaninem. - Albo będziemy stać po stronie prawdy, którą dzięki Panu Bogu znamy, bo nam została objawiona, poznajemy ją i zgłębiamy cały czas, praktykując naszą wiarę i rozwijając ją i będziemy stawać po stronie prawdy, mówić jej tak i mówić nie kłamstwu i fałszowi, a jeżeli będziemy w środku i będziemy milczeć w obliczu zła, milczeć w obliczu kłamstwa, milczeć w obliczu fałszu, robić dobrą minę do złej gry i mówić, że nic się nie stało, a ci to niech sobie maszerują, tamci niech sobie mówią co chcą, a ten to niepotrzebnie to powiedział, bo tylko wywołał sensację i zgorszenie u niektórych, to nie jesteśmy chrześcijanami – podkreślił.

 

Wykładowca KUL mówił tez o zjawisku neomarksizmu. Jak wyjaśnił, ma on te same złożenia, co marksizm - równanie wszystkiego w kierunku równości arytmetycznej. - Jeżeli przyjęlibyśmy, że wszyscy mamy rację i wszyscy mają swoją prawdę, to kłaniamy się kłamstwu – ocenił. Jak dodał, jest to równanie zgodne z rewolucyjnymi hasłami „liberte, egalite, fraternite”. - To jest takie pojmowania równości jako prymitywnego egalitaryzmu. To nam zresztą serwowała rewolucja francuska, to nam serwowała rewolucja bolszewicka – mówił.

 

Zatem, jak dodał, „szczytne hasła” podnoszone przez grupy ideologów LGBT chodzących po ulicach, na które zareagował ks. abp Marek Jędraszewski, „bazują na tym fałszywym pojęciu równości – równości w ujęciu prymitywnego egalitaryzmu wszyscy jesteśmy tacy sami, wszyscy jesteśmy równi. Nieprawda” – wskazał prof. Czarnek. Wojewoda odniósł się tu do ideologii LGBT zakładającej równość małżeństw tradycyjnych i związków jednopłciowych podkreślając, że jest ona „groźnym zjawiskiem trudnym do opanowania, bo fałszuje rzeczywistość”.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA


DATA: 2019-08-12 10:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ja uważam że prawo unijne któremu podlegamy narzucają muzułmanie i oni też to prawo zlikwiduja jeśli Europa się nie obudzi. Prawo Szariatu napewno nie będzie uwzględniać żadnego prawa unijnego albo kościelnego jakby to chcieli np. hierarchowie kościoła.
5 miesięcy temu / TzW
 
Nie chodzi o fałszowanie rzeczywistości - jest to tak głupie, że nikt się na to nie weźmie. GROŹNY jest przymus fizyczny jak za tym idzie, w szkole i w miejscu pracy.
5 miesięcy temu / Ryś
 
Sama tzw. ideologia nie jest żadną ideologią, jest po prostu i ohydna i śmieszna. GROŹNE jest jej siłowe wprowadzanie do szkół i zakładów pracy.
5 miesięcy temu / Ryś
 
Nie jest to żąden neomarksiz, tylko depopulacyjna polityka USA. Chyba, że przyjmiemy, że USA jest państwem neomarksistowskim. Lecz wtedy, po co Polsce taki sojusznik.
5 miesięcy temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.