DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Prof. Jacek Bartyzel: Czas na zdecydowane działania

Prof. Jacek Bartyzel: Czas na zdecydowane działania
Prof. Jacek Bartyzel (źródło: Youtube/Polonia Christiana)

Odpowiedź zdrowych jeszcze, czyli niezakażonych ateistyczną wścieklizną, sił narodu musi być nie tylko zdecydowana, ale również zintegrowana: straż wokół świątyń w obronie przed ich zbezczeszczeniem, bezkompromisowa ochrona życia naszych braci i sióstr najmniejszych oraz obrona wartości tradycyjnych - pisze prof. Jacek Bartyzel.

 

Prof. Jacek Bartyzel odniósł się do wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, w którym ten wezwał do obrony Kościoła katolickiego. W ocenie prof. Bartyzela można w odezwie wicepremiera dostrzec te same elementy, które obecne były w przysiędze członków Ligi Akcji Francuskiej.

 

„W apelu Jarosława Kaczyńskiego zabrzmiał ton prawdziwie maurrasowski: słowa iż musimy bronić naszych kościołów "za każdą cenę" przypominają słowa przysięgi członków Ligi Akcji Francuskiej o walce "wszystkimi środkami" (par tous les moyens) w potrójnej obronie: obronie religijnej, obronie społecznej i obronie narodowej” - napisał profesor.

 

„Ta trójformuła Maurrasa jest w pełni adekwatna do naszej obecnej sytuacji, kiedy siły ciemności i anarchii rzuciły się z opętańczym wyciem do ataku do największe świętości: religię, życie i patriotyzm” - dodał.

 

Jego zdaniem reakcja na obecne wydarzenia musi być jednoznaczna.

 

„Dlatego odpowiedź zdrowych jeszcze, czyli niezakażonych ateistyczną wścieklizną, sił narodu musi być nie tylko zdecydowana, ale również zintegrowana: straż wokół świątyń w obronie przed ich zbezczeszczeniem, bezkompromisowa ochrona życia naszych braci i sióstr najmniejszych oraz obrona wartości tradycyjnych, które uczyniły z nas naród i są niezbędne do zachowania jego tożsamości, są ze sobą nierozerwalnie złączone” - wskazał prof. Bartyzel.

 

Źródło: facebook

 

Pach

 


DATA: 2020-10-27 23:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Skoro nawet córka prezydenta jest lewaczką to czego żądać od innych kobiet?
1 miesiąc temu / ala wilk
 
kto ciebie uczył historii?
1 miesiąc temu / do Anna za ży
 
Bo ateizm nie wpisuje się w Polskość, jest z nią sprzeczny, zatem jako taki nie ma racji bytu w Narodzie. Dzieci muszą być wychowywane w duchu patriotycznym, religijnym. Dlatego nie jest dobrze, że dzieci są tylko rodziców. Patriotyczne państwo mogłoby narzucić odpowiedni program wychowania. Nawet JKM mówił, że chociaż jest deistą, bardzo docenia rolę religii w kształtowaniu społeczeństwa. Ateizm to praktycznie jak zdrada, a wiadomo, co jest za zdradę. Poza tym to ułomność intelektualna, a być może dysfunkcja poznawcza mózgu, więc nie ma co za nią karać, ale trzeba jednak się tym zająć. Na początek - delegalizacja promowania w przestrzeni publicznej: zamknięcie stron, zakaz wydawania książek, prasy, zakaz koszulek itd. W szkole obowiązkowe zajęcia z religii katolickiej, udział w szkolnych nabożeństwach. Tyle wystarczy. Dorosłych do wiary się nie zmusi, to pewna, ale dzieci można jeszcze naprostować. Inaczej one dorosną i będą dalej dewastowane kościoły, zabijani lud
1 miesiąc temu / Rothbardian
 
Ateistyczna wścieklizna wypisuje na murach hasła " zakaz aborcji to śmierć " i inne idiotyzmy; tu nie ma miejsca na żaden miękki kompromis, ze sługami diabła się nie dyskutuje, gdyż to ich rozzuchwala; ani kroku do tyłu, prof. Bartyzel ma rację.
1 miesiąc temu / t
 
Problem w tym, że naczelnik robi to perfidnie. Jednym ruchem oddziały prewencji lub nawet wojska jeśli będzie potrzeba mogą to zgasić. Naczelnik jawnie dąży do konfrontacji. Czy rację mają ci, którzy mówią o umyślnej eskalacji celem destabilizacji i wprowadzenia stanu wyjątkowego? Czy może chodzi o to, żeby w końcu użyć ustawy o bratniej pomocy? Może chodzi o to, żeby opancerzone transportery USA pojawiły się na ulicach?
1 miesiąc temu / gosc
 
Co za naiwność! Kaczyński jednym pstryknięciem palca może kazać policji naprawdę bronic kościołów, a nie biernie się przyglądać. W sobotę ta sama policja brutalnie rozpędziła Marsz o Wolność polskich patriotów i zatrzymała kilkuset jego uczestników. Dzień później już była bierna wobec aborcjonistów...Kaczyński wysyła swoich młodych socjalistów do obrony świątyń po 3 dniach tej obrony przez dobrych ludzi. To niedźwiedzia przysługa!
1 miesiąc temu / Rym
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.