Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Rozmowa PCh24TV

Prof. Andrzej Nowak: politpoprawność na uniwersytetach – zabójcza dla wolności umysłu


Odtwórz w YouTube
 

Ideologowie współczesnego marksizmu kulturowego występują w imieniu „matki natury” (...). Dzisiaj postępowe kobiety deklarują, iż nie będą mieć dzieci nie dlatego, że jest im tak przyjemniej czy wygodniej, ale dlatego, że tak jest słuszne dla „matki natury”, a więc możemy prowadzić właśnie w ten sposób do idei, która ma na celu zakończenie historii ludzkiej na świecie, zostawienie natury naturze, usunięcie człowieka z tej historii. To jest jedna z konsekwencji, która jest dzisiaj głoszona – z pełną powagą – na najważniejszych światowych uniwersytetach. Kto się temu przeciwstawia, ten jest eliminowany, ten jest wyrzucany. (...) Sytuacja w Niemczech czy we Francji jest nieporównanie lepsza niż sytuacja na najbardziej prestiżowych uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych. Tam stopień politycznej poprawności jest w swoich zabójczych skutkach dla wolności umysłu na pewno dużo gorszy niż cokolwiek, z czym mieliśmy do czynienia – za mojej pamięci – na uniwersytetach PRL-owskich – mówi profesor Andrzej Nowak w rozmowie z Michałem Wałachem.

 

  


DATA: 2020-01-02 10:40:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Ideologia zastępuje religię, jest wyrazem walki z Bogiem. Kto sprzyja ideologiom jak p. Gowin ten sprzyja walce z Bogiem, także ci którzy jego postawę akceptują. Znakomita analiza profesora, dziękujmy Bogu za takich ludzi.
6 miesięcy temu / fidelis
 
Jeden GO WIN, drugi GLIŃSKI? Bodnar, Broniarz, Biedroń? Czy to są ci prawdziwi mężczyźni pełni Ducha i Mądrości obdarzeni szacunkiem???
6 miesięcy temu / Melania
 
Stany i tak długo przetrwały. Jak każde imperium, coś musi je zawalić.
6 miesięcy temu / czloax
 
Witam. Dziś w PR1 słyszałem Pana "felieton- audycję" o roku 47^. jak ma Pan Profesor coś z lat kolejnych chętnie wysłucham : Pozdrawiam
6 miesięcy temu / Szejk
 
Kiedy były te czasy w których nie było na odwrót? W 1914? A może w 1939? Kiedy był ten prawicowy raj?
6 miesięcy temu / ala wilk
 
To dzieje sie nie tylko na uniwersytetach, ale w zyciu codziennym. Dzieci juz po szkole podstawowej probuja rzadzic swoimi rodzicami. Starsi placza w domach starcow, bo ich wlasne dzieci nie maja dla nich czasu I zarzadzili swoimi rodzicami w taki wlasnie sposob. Wszystko dzieje sie na odwrot w dzisiejszych czasach. Placz I zgrzytanie zebow. Blagajmy Pana o pomoc.
6 miesięcy temu / profesorka
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 143 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.