DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Prof. A. Nalaskowski: nie ma czegoś takiego jak edukacja neutralna światopoglądowo

Prof. A. Nalaskowski: nie ma czegoś takiego jak edukacja neutralna światopoglądowo
fot. YouTube / Radio Maryja

Edukacja światopoglądowo neutralna oznacza, że jej twórcy świadomie wyrzekli się wpływu na młodzież. Jeżeli szkoła nie będzie proponowała żadnej postawy, żadnej podstawy ideologicznej, żadnych wartości, automatycznie stanie się otwarta na wszystkie inne ideologie, których nie będzie mogła kontrolować – powiedział prof. Aleksander Nalaskowski w Rozmowach Niedokończonych na antenie telewizji Trwam.

 

Wykładowca m.in. Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu podkreślił znaczenie edukacji oraz wskazał uwagę na fakt, że dzisiaj coraz mniej osób zna w ogóle definicje edukacji czy wychowania. – Standardy dobrej edukacji są zawsze standardami wypracowanymi i wynikają z pracy i kompetencji twórców. Standardy złej edukacji wynikają z niekompetencji i zaniechania – podkreślał.

 

- Nauczanie i wychowanie, zwłaszcza małego dziecka, musi harmonijnie, w taki czy inny sposób, współpracować z jego poszczególnymi fazami rozwojowymi. Nie wolno ich łamać – zaznaczał i podkreślał przede wszystkim konieczność poznania podstawowych koncepcji, które wyjaśniają poszczególne okresy rozwojowe młodego człowieka.

 

- Nie można dziecka poniżej dwunastego roku życia pytać dziecka o jego „ja”. Ono dopiero się tego uczy. Takich pytań się dziecku nie zadaje. Ono dopiero potrafi odpowiadać na pytanie: „Czego chcę?” – wskazywał. – Kiedyś recenzowałem standardy wychowania do życia w rodzinie i według nich w pierwszej klasie należało zadać dzieciom pytanie: kim jestem? To jest pytanie niedorzeczne! Takich pytań w tym wieku się nie zadaje – oznajmił.

 

- To jest tak, jak gdybyśmy nauczali matematyki, ucząc tylko dodawania i odejmowania, a jako zbyt trudne zabierali ułamki czy dzielenie – wyjaśniał profesor. W studiu zaprezentowano także literaturę wyjaśniającą, dlaczego postrzeganie wychowania dziecka jedynie w kategoriach cielesnych i seksualnych, bez uwzględnienia jego aspektu tożsamościowego czy moralnego, jest niewłaściwe.

 

Źródło: YouTube / Radio Maryja / radiomaryja.pl

PR  

 

 

Zobacz także:

Rewolucja seksualna zagraża dzieciom

 

Rewolucja seksualna zagraża dzieciom


DATA: 2019-04-03 14:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

nie ma ale powinno być
4 miesiące temu / janka
 
Koncepcja tzw. neutralności światopoglądowej, czy to w odniesieniu do szkoły, czy państwa, wymika bądź z lenistwa umysłowego rezygnującego z poszukiwania prawdy, bądź jest zasłoną dla faktycznego ateizmu bazującego na nihilizmie.
4 miesiące temu / Ryszard Kubaszk
 
Brawo!
4 miesiące temu / Do Airam
 
Temat na Onet: Jakie zagrożenie czuje PiS? - Takie, że Polki i Polacy są coraz bardziej świadomi, akceptują instytucjonalne związki jednopłciowe. Tu PiS nie wygra - mówi Yga Kostrzewa.....Ponieważ nie ma możliwości komentowania tej kłamliwej wypowiedzi, pozwalam sobie w tym miejscu ją skomentować, mając nadzieję, że mój komentarz dotrze do pani?Kostrzewy.Ma pani? rację ,,tu PiS nie wygra". Tu wygra chrześcijańska Polska. Dewiacje seksualne nie są do zaakceptowanie. Facet z facetem? Baba z babą? Kobieto ?, to jest wbrew naturze. Funkcje poszczególnych organów ludzkich są jasno określone. ,,Róbta se co chceta", ale u siebie w domu. Deprawacji naszych dzieci i deprawacji polskiego społeczeństwa mówię NIE!!!
4 miesiące temu / Airam
 
Bardzo modrę słowa "Edukacja światopoglądowo neutralna" to zdanie wytrych, łom, młot, którym autorki i autorzy tej chorej idei, coś rozwalić rozwalić, kompletnie nie zdając sobie sprawy, jakie będą tego konsekwencje, także dla nich w przyszłości. Tak mogą działać tylko ludzie pozbawieni całkowicie wyobraźni.
4 miesiące temu / mkk
 
Pan Rabiej i cała KE w związku z Wiosną wiedzą i tak lepiej.
4 miesiące temu / ma
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.