DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2019 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Proboszcz z Malborka: Nie wiedziałem o przeszłości pedofila. Sekielski wiedział, ale nie powiedział

Proboszcz z Malborka: Nie wiedziałem o przeszłości pedofila. Sekielski wiedział, ale nie powiedział
Fot. You Tube / TVRegionalna24.pl

Proboszcz parafii, w której sfilmowany został jeden z antybohaterów dokumentu Tomasza Sekielskiego zapewnia, że nie wiedział o wynaturzonych skłonnościach księdza Dariusza Olejniczaka, który miał zakaz pracy z dziećmi, a mimo to zgłaszał się do prowadzenia rekolekcji z nieletnimi.

 

- Gdybym miał odrobinę, cień podejrzenia, że ten człowiek ma preferencje takie, już nie mówiąc o wyroku, w życiu w Malborku nikt by go nie zobaczył – zapewnił w Telewizji Malbork ks. Jan Potrykus, proboszcz miejscowej parafii pod wezwaniem świętego Józefa.

 

Ksiądz Dariusz Olejniczak był skazany za molestowanie nieletnich. Sad orzekł wobec niego w 2012 roku zakaz pracy z dziećmi. Jednak nie informując pasterza parafii przyjął zaproszenie do poprowadzenia tam rekolekcji w grudniu zeszłego roku. Fragment nauk sfilmowała ekipa Sekielskiego.

 

Proboszcz parafii św. Józefa zapewnia, że nie wiedział o sądowym wyroku i zakazie pracy z dziećmi orzeczonym wobec księdza Olejniczaka w 2012 roku. – Przepraszam swoich parafian za to, że o parafii mówi się dzisiaj źle. Za tego księdza nie przepraszam – zastrzega. – Przez kilka lat ten ksiądz kpił sobie z prawa cywilnego, karnego, z Kościoła i z posługi duszpasterskiej. To nauka dla mnie i dla innych proboszczów. Zapraszając księży, których się nie zna, trzeba sprawdzić czy nie występują w rejestrze pedofilów – dodał.

 

Przy okazji tej wypowiedzi wyszły na jaw niektóre „detale” warsztatu reporterskiego autorów głośnego filmowego dokumentu. – Na temat filmu nie będę się wypowiadał, bo uważam, że to było trochę zmanipulowane. Chociażby dlatego, że w Białymstoku pan Sekielski podszedł do tamtejszego proboszcza i pokazał mu dokument zakaz obejmujący księdza Olejniczaka. Do mnie, do mojego wikariusza, nikt nie przyszedł z taką informacją. Gdyby przyszedł to gwarantuję, że natychmiast zakończyłbym rekolekcje, a ekipa mogłaby to nawet sfilmować. Bez względu na to czy byłaby to Msza Święta, czy kazanie, zakończyłbym rekolekcje – stwierdził proboszcz z Malborka.

 

Ksiądz Potrykus zapewnia, że nie wiedział o przeszłości Dariusza Olejniczaka, który po premierze filmu złożył na ręce papieża prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego.

 

– Nikt o zdrowych zmysłach nie zaprosiłby takiego człowieka do siebie do parafii żeby głosił rekolekcje – podkreślił ksiądz proboszcz.

 

 

Źródło: wPolityce.pl / TV Malbork / radiogdansk.pl

RoM

 

 

 

 


DATA: 2019-05-15 18:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kochani, znam tego Kapłana 20 lat, został wmanipulowany przez matkę jednego z uczniów, z rozbitej rodziny. Kapłan uczył religii pierwszy rok w szkole. Pięknie śpiewa i mówił o Bogu, bardzo przyjazny człowiek. Teraz już jest nikim dzięki Wielkim tego świata. Siedział niewinnie w więzieniu. Teraz patrzysz na kapłana to każdy pedofil. Dzięki Panom Możnym. Niedługo, bo o to chodzi wybory PIS przegra. Przejmą władzę rozbiorą Kościoły. Sprzedadzą na części jak W Holandii i innych. Przywiozą "innowierców" i będziemy niewolnikami. Kto może módlmy się aby Bóg osądził sprawiedliwie...
3 miesiące temu / Arek
 
"Za tego księdza nie przepraszam" - słusznie. Przepraszać powininen winny lub współwinny.
3 miesiące temu / sp
 
@siergiej - cd. nie po to żydokomuna posyłała po wojnie pedofilów do seminariów, aby nie mieć z nich profitów i nie roztaczać parasola ochronnego. Przemilczenie przez Sekielskiego faktu współpracy pedofilów w sutannach z SB nie jest przypadkiem i pokazuje, że wcale nie chodzi mu o dobro gwałconych dzieci. Metody Sekielskiego w ukazywaniu "GW-prawdy" idealnie wpisują się w metody SB-eckie.
3 miesiące temu / Ewa
 
Jedno jest pewne, dzięki filmowi Olejniczak - mam nadzieję - pójdzie siedzieć. Podobnie biskup, który wiedział o jego zboczeniu i przestępczej działalności.
3 miesiące temu / magis
 
Film Sakielskiego to jednostronna agitka, nie wdając się w szczegóły, na którą dali się nabrać abp Gądecki i ten nieszczęsny prymas. A w każdej agitce jest trochę prawdy, ale cel jest wredny.
3 miesiące temu / DNA
 
Sekielski podobno występował w obronie ofiar. Tymczasem zatajając informację przed proboszczem w Malborku naraził dzieci na dalszy kontakt z pedofilem.
3 miesiące temu / Piotr K.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.