DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Proboszcz z Lublina przypomniał prawdę o homoseksualizmie. Lewacy oburzeni

Proboszcz z Lublina przypomniał prawdę o homoseksualizmie. Lewacy oburzeni
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Proboszcz parafii Nawrócenia św. Pawła w Lublinie swoimi słowami oburzył „tęczową” lewicę. Wystarczyło, że ks. Mirosław Matuszny przypomniał na Facebooku biblijną prawdę o homoseksualizmie oraz skomentował pomysły zorganizowania w jego mieście parady środowisk LGBT. W ten sposób zyskał miano „księdza homofoba”.


Każdy wierny Nauczaniu Kościoła katolik kocha bliźnich, w tym bliźnich uwikłanych w grzech praktyk homoseksualnych. Każdy katolik pragnie wyzwolenia bliźniego z więzów zła, dlatego też z miłości do drugiego człowieka krytykuje i potępia naganne praktyki. Dla postępowców jednak każda krytyka grzechu praktyk homoseksualnych to „homofobia”. Stąd głosy oburzenia, gdy ktoś przypomni prawdę o naturze seksualnych nieuporządkowań. Stąd dęty skandal i afera.


Tym razem oburzenie lewicy wywołał ks. Mirosław Matuszny, proboszcz parafii Nawrócenia św. Pawła w Lublinie. Duchowny włączył się w facebookową dyskusję o pierwszej w tym mieście paradzie homoseksualistów. Zaplanowano ją na 13 października, a idei organizacji wiecu LGBT sprzeciwił się wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.


W nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych wojewoda powiedział, że „obnoszenie się ze swoją seksualnością na ulicy jest po prostu obrzydliwe” i nie zgadza się na „promocję zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”. Za swoją wypowiedź podpadł Ośrodkowi Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Lewacka instytucja domaga się odwołania wojewody. Na celowniku postępowców znalazł się również ks. Mirosław Matuszny, który z aprobatą odniósł się do słów wojewody. Ośrodek określił duchownego mianem „księdza homofoba”. Znając jednak lewackie rozumienie słowa „homofob” lubelski kapłan powinien być dumny, że dobrze wypełnia swoje duszpasterskie obowiązki.


„Wstydem jest milczeć, gdy sodomici wylegają na ulice. Wszak to godzina próby dla każdego normalnego człowieka, ostatni być może moment, aby przeciwstawić się publicznej demoralizacji i tęczowemu zepsuciu” – napisał na Facebooku proboszcz parafii Nawrócenia św. Pawła w Lublinie.


Pośród jego wypowiedzi w internetowej dyskusji znajdziemy również takie: „W imię Chrystusa stawiamy czoło sodomickiemu terrorowi” oraz „Sprzeciw wobec waszej próby wrogiego przejęcia Kościoła będzie coraz większy i to się wam nie uda. Tu jest Polska, nie Bruksela, tu się zboczeń nie popiera!”.


Lubelski proboszcz ze spokojem przyjął zapowiedź doniesienia na niego do kurii. „Donieście też na św. Pawła. W każdej Biblii jest napisane, że stosunki homoseksualne są zboczeniem. Nie mogę się doczekać postępowania karnego za cytowanie Biblii. Właśnie dlatego trzeba was powstrzymać. Terror znanych nam z historii totalitaryzmów jest mniejszy od tego, jaki homolobby może zgotować światu” – napisał.


Duchowny w całej dyskusji punktował środowisko LGBT i ich sojuszników używając przy tym języka wolnego od politycznej poprawności. Pisał więc m.in. o „publicznej demoralizacji” i „tęczowym terrorze”. Przypomniał statystyki dotyczące problemu pedofilii wśród homoseksualistów oraz prostą i oczywistą dla katolików prawdę: „Bać się trzeba zdrady Chrystusa i Jego Ewangelii, a nie tęczowych terrorystów”. Odniósł się również do filmu „Kler”: „kinowy gniot sami sobie oglądajcie, bo to prawda o was, nie o nas. Bez odbioru”.

 


Źródło: Facebook / kurierlubelski.pl / natemat.pl
MWł

 

 

Zobacz także:

 

Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

 

W obronie wyższych praw

 


DATA: 2018-10-01 12:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
21
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

brawo prawdziwy ksiądz nie przebieraniec.
ponad 1 rok temu / polipid
 
Dziękuję księdzu za odwagę . W jakich czasach przyszło nam żyć , że w wolnym , własnym , katolickim kraju nie można cytować Pisma Świętego !!!
ponad 1 rok temu / c-a
 
Nareszcie kapłan na poziomie! Modlimy sie za was kapłani więc nie bojcie się i broncie nas malyczkich przed ta chołotą wykolejonął
ponad 1 rok temu / Helena
 
Prawdziwy Dusz-Pasterz według Serca Jezusowego! Bóg zapłać Księdzu! Właśnie takie postawy Kapłanów najskuteczniej przeciwdziałają wpływom filmu Kler, mogą uczynić jego wymowę oderwaną od rzeczywistości. To tylko i wyłącznie od Księży zależy, czy swoim świadectwem Kapłaństwa potwierdzą, uwiarygodnią, czy zaprzeczą wymowie filmu Kler, czyniąc ją niewiarygodną, krzywdzącą i złośliwą.
ponad 1 rok temu / zwykły wierny
 
Homofobia? Nie istniehe. Patologia i zboczenia wywoluja obrzydzenie a nie strach. To hmolobby boi sie Prawdy i ludzi gloszacych prawde, bo sumienie trudno jest zagluszyc. Jesli komus sie to jednak uda, to przestaje byc czlowiekiem rozumnym a staje sie zywym trupem.
ponad 1 rok temu / Roza
 
Brawo! Brawo! Brawo! Dziękuję Księdzu Proboszczowi za przypomnienie słów Biblii i potępienie, wraz z wojewodą, chorych zachowań i postaw. Ale pytam też: gdzie są inni księża. Dlaczego milczą? Nie można udawać, że nic się nie dzieje. Tylko prawda wyzwala.
ponad 1 rok temu / ARW
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.