DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2019 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Problem ekologicznych fanatyków! Wsparcie z Unii nie nadejdzie – KE popiera odstrzał dzików

Problem ekologicznych fanatyków! Wsparcie z Unii nie nadejdzie – KE popiera odstrzał dzików
Emoji One/wikimedia

Odstrzał dzików w ramach walki z afrykańskim pomorem świń? Komisja Europejska jest za! To fatalna wiadomość dla „zielonych” fundamentalistów, gdyż na przykład w sprawie Puszczy Białowieskiej mogli liczyć na naciski wobec Warszawy ze strony Brukseli.

 

KE popiera plan odstrzału dzików i chwali polskie władze za działania podjęte w ramach walki z ASF – donosi rmf24.pl. Zdaniem unijnej instytucji Polska wykonuje niezbędny krok w celu zahamowania agresywnie rozprzestrzeniającej się w ostatnich miesiącach choroby zwierząt, która zagraża europejskim rolnikom oraz konsumentom – wynika z relacji Katarzyny Szymańskiej-Borginon.

 

Jeden z eurourzędników powiedział nawet, że brak zahamowania rozwoju ASF w Polsce grozi całej UE blokadą „handlu wieprzowiną ze strony zagranicznych partnerów”. Stanowiłoby to potężne „straty gospodarcze, gdyż eksport wieprzowiny stanowi 58 proc. całkowitego eksportu mięsa z UE (Polska jest jednym z ważnych producentów)”. Temat jest dla Wspólnoty priorytetowy.

 

„Działania polskich władz zdaniem Brukseli są zgodne z przepisami i zaleceniami podjętymi przez kraje UE między innymi podczas ostatniej konferencji ministerialnej, która odbyła się trzy tygodnie temu (19 grudnia). Przyjęto wówczas rekomendacje w sprawie długoterminowego zarządzania populacją dzików. W dokumencie znajduje się jasne stwierdzenie, że  populacja dzików rozwinęła się w niektórych krajach w sposób niekontrolowany i jest istotną przyczyną rozprzestrzeniania się i utrzymywania ASF. Uzgodniono wówczas, że jednym ze skutecznych sposobów walki z ASF jest odpowiedni odstrzał dzików” – czytamy na rmf24.pl.

 

Ze słów cytowanego przez serwis eurourzędnika wynika, że Polska wzorowo realizuje zalecenia. Co więcej, rozmówcy stacji uważają, że trzeba być nieugiętym w walce z chorobą, a potencjalnie groźna jest także prośna locha. – Pozostawienie jej przy życiu oznacza jeszcze większe ryzyko, gdyż choroba poprzez warchlaki rozprzestrzeni się kilka albo kilkanaście razy szybciej – mówi. Co ważne, nie istnieje skuteczna szczepionka przeciwko afrykańskiemu pomorowi świń.

 

UE chwali Polskę także za koordynację odstrzału dzików i walki z chorobą z KE. Bruksela docenia również współpracę polskiego resortu rolnictwa, środowiska oraz związków łowieckich, rolników, hodowców i lekarzy weterynarii. Co więcej, eurourzędnik docenia, że polskie władze podejmując zdecydowaną walkę z ASF nie zasłaniają się wsparciem Unii Europejskiej.

 

 

Źródło: rmf24.pl

MWł

 

 

Polecamy również:

 

 

  


DATA: 2019-01-11 10:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kiedy w grę wchodzą pieniądze i ich strata dla ue, nagle pojawił sie glos rozsądku
6 miesięcy temu / janas
 
NARRACJA LEWAKÓW - zakazać łowiectwa, chorych dzików nie wolno odstrzelić itd. CZŁOWIEK NAJWIĘKSZYM SZKODNIKIEM NA ZIEMI I NOWA IDEOLOGIA JEST, wypuścić zwierzęta na wolność a ludzi do klatek.
6 miesięcy temu / edi
 
Hipokryci. Dziś w eterze prof. Szyszko mówił że nie ma mowy o odstrzale ciężarnych loch i tych prowadzących młode. A w artykule przytaczacie eksperta który mówi jednak o konieczności odstrzału takich.
6 miesięcy temu / Dariusz
 
Koniunkturaliści. Jak trzeba to i na autorytet Unii się powołają.
6 miesięcy temu / Dariusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.