DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Utopia nowego, lepszego świata. Nowy numer „Polonia Christiana” już w sprzedaży!

Utopia nowego, lepszego świata. Nowy numer „Polonia Christiana” już w sprzedaży!

Zrównoważony rozwój? Brzmi neutralnie, wręcz atrakcyjnie, choć oficjalnie nie mówi się o nim za dużo. Wielu Polaków usłyszało o nim szerzej niedawnego szczytu klimatycznego w Katowicach. Kto nie chciałby się rozwijać, do tego w sposób „zrównoważony”? Sęk w tym, że to myląca przykrywka niezwykle groźnej ideologii. O tym właśnie przeczytacie w najnowszym, 66. wydaniu magazynu „Polonia Christiana”!

 

Walka ze zmianami klimatu, wyeliminowanie ubóstwa i globalna poprawa jakości życia – to tylko niektóre spośród sztandarowych projektów animatorów zrównoważonego rozwoju. Co oznaczają one w praktyce? Wielki, globalny biznes i… ideologię: szeroko zakrojoną promocję „praw reprodukcyjnych”, ograniczenie przyrostu naturalnego i przekształcenie każdego aspektu życia człowieka. Na naszych oczach wylęga się nowy, uśmiechnięty totalitaryzm.

 

Utopię zrównoważonego rozwoju biorą na celownik autorzy tekstów tworzących temat główny 66 wydania magazynu „Polonia Christiana”.

 

Redaktor naczelny, Sławomir Skiba, pisze o tym, co w praktyce przyniesie doktryna zrównoważonego rozwoju. Między innymi drakońskie podwyżki cen elektryczności, a co za tym idzie, radykalny wzrost kosztów codziennego życia, ponad to trawienie czasu i sił na nieustanną i coraz bardziej drobiazgową selekcję śmieci, wreszcie likwidację wielu osiągnięć cywilizacji technicznej lub poważne ograniczenie w korzystaniu z nich. Niemożliwe? A jednak.

 

Agnieszka Stelmach analizuje intelektualne źródła tej nowej ideologii. Jej celem jest stworzenie zupełnie nowej, globalnej cywilizacji – nowej kultury, obyczajowości, moralności i systemu władzy. 

 

Skalę i następstwa tego projektu omawia z kolei dr Aldona Ciborowska. Jak tłumaczy, ekoideologia formatuje umysły do deifikacji, ubóstwienia Ziemi. Człowieka dziś przedstawia się jako największego szkodnika Ziemi. Klub Rzymski orzekł, iż świat cierpi na raka, a tym rakiem jest człowiek.

 

Ponadto zaś w numerze: biskup Schneider o homoherezji – złotym cielcu nowych saduceuszy oraz bilans polityki Angeli Merkel. Prof. Grzegorz Kucharczyk stawia znak równości między istotą kontrrewolucji a potrzebą istnienia Polski, a Jacek Kowalski pisze o śmiechu i powadze w średniowieczu, demaskując kłamstwo Umberto Eco.

 

Nasi watykaniści dzielą się wnikliwą refleksją na temat ostatniego synodu biskupów, którego obrady uważnie obserwowali na miejscu. Z kolei Jacek Hoga bije na alarm w kwestii stanu naszej obronności, a Roman Motoła zastanawia się nad stanem polskiego patriotyzmu.

 

Więcej dobrej publicystyki znajdziecie Państwo w numerze 66. dwumiesięcznika „Polonia Christiana”. Magazyn dostępny jest w dobrych kioskach i salonach prasowych.

 

Zachęcamy także do zamawiania i prenumeraty najnowszego numeru pisma w tradycyjnej drukowanej formie na stronach Księgarni Polonia Christiana. Dostępne jest także elektroniczne wydanie pisma.

 

To trzeba przeczytać!

 

MZ

 


DATA: 2019-01-11 09:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jezus przyjdzie powtórnie kiedy ludzkość będzie jednością no i różnie to interpretują -jedni myślą o wspólnym światowym rządzie inni o wymieszaniu się rasowym ,o jednej religii ,i nikt nie ma racji
ponad 1 rok temu / janka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.