DZIŚ JEST:   25   SIERPNIA   2019 r.

XXI Niedziela zwykła
Św. Ludwika IX, króla
Św. Józefa Kalasancjusza
 
 
 
 

Proaborcyjni aktywiści obrzucili działaczy pro-life podpalonymi butelkami z benzyną

Proaborcyjni aktywiści obrzucili działaczy pro-life podpalonymi butelkami z benzyną
Proaborcyjna manifestacja w Buenos Aires, fot. REUTERS/Marcos Brindicci

Argentyńscy zwolennicy prawa do aborcji obrzucili działaczy pro-life oraz policję tzw. „koktajlami Mołotowa”, czyli podpalonymi butelkami z benzyną. Brutalne ataki miały miejsce tuż po tym, gdy argentyński Senat odrzucił możliwość legalizacji zabijania dzieci nienarodzonych na życzenie.

 

Po wielu protestach i licznych, wielotysięcznych manifestacja w obronie życia, Senat w Argentynie zdecydował się odrzucić ustawę legalizującą aborcję na życzenie. Decyzja izby wyższej parlamentu wywołała ogromną złość wśród proaborcyjnych aktywistów. W nocy doszło do poważnych ataków na świętujących zwycięstwo działaczy pro life. Proaborcyjni aktywiści zaatakowali również policję, którą podobnie jak działaczy pro life, obrzucili „koktajlami Mołotowa” – informują reporterzy „Evening Standard”. Do starć doszło w stolicy Argentyny – Buenos Aires.

 

Proaborcyjni manifestanci wyrażali swoją złość na tyle skutecznie, że policja była zmuszona do odparcia ataku za pomocą gazu łzawiącego. Rewolucyjne grupy protestujących próbowali odgradzać się od funkcjonariuszy policji tworząc barykady i podpalając je.

 

Aktualnie prawo w Argentynie zabrania dokonywania aborcji za wyjątkiem przypadków, gdy do poczęcia doszło w wyniku gwałtu, a także w przypadku podejrzenia choroby dziecka lub zagrożenia życia matki. Lewicowa propozycja ustawy pozwalała m.in. dokonywanie aborcji na życzenie, także w przypadku nieletnich.

 

Projekt był mocno krytykowany przez prawników i niektórych ustawodawców, którzy zauważyli, że aborcja jest nie tylko uznawana za przestępstwo w kodeksie karnym, ale także jest sprzeczna z konstytucją Argentyny, wzywającą do ochrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Na legalizację aborcji w Argentynie naciskały oenzetowskie agendy, w tym Komitet Praw Dziecka i CEDAW.

 

 

Źródło: lifenews.com, New York Times
WMa


DATA: 2018-08-09 19:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ta fotografia najlepiej ilustruje, że są to ludzie opętani przez demony. Ich oczy są zwierciadłem splugawionych dusz. A o tej pani, na pierwszym planie, napisałbym coś więcej, ale nie na tym portalu, bo nie uchodzi!
ponad 1 rok temu / Karol
 
WSPÓŁCZESNE PRAWA CZŁOWIEKA - aborcja, gender, pedofilia, LBDTQ, homomałżeństwa, homoadopcje, eutanazja, islamizacja, terror, politpoprawność etc.
ponad 1 rok temu / odszkodowania
 
Czyli zwolennicy aborcji pokazali prawdziwą twarz. Kultura śmierci domaga się w konsekwencji zawsze ostatecznie prawa do morderstwa na każdym etapie rozwoju człowieka: aborcja, późna aborcja, eutanazja. Boże, zmiłuj się nad nimi, bo nie wiedzą co czynią. Błogosław im przejrzeniem i nawróceniem.
ponad 1 rok temu / Vida
 
Zwolenników śmierci zaprosić pierwszych,ewentualnie zachęcić i ciut pomóc przekroczyć ten świat
ponad 1 rok temu / X
 
Synowie tego który sieje konkol maja mało czasu.
ponad 1 rok temu / Quck
 
@wierna Tez sie modle
ponad 1 rok temu / hjk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.