DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Prezydent mgliście o projekcie ustawy zakazującej aborcji. „Jako Andrzej Duda byłem za ochroną życia, ale jestem prezydentem”

Prezydent mgliście o projekcie ustawy zakazującej aborcji. „Jako Andrzej Duda byłem za ochroną życia, ale jestem prezydentem”
Jerzy Dudek / FORUM

Trwa próba uspokojenia gorących emocji podsycanych przez media spod znaku cywilizacji śmierci. Do tonowania atmosfery włączył się cały obóz władzy, w tym prezydent Andrzej Duda. W udzielonym „Rzeczpospolitej” wywiadzie, Duda wypowiedział się na temat projektu ustawy antyaborcyjnej. Trudno nie zauważyć, że stanowisko prezydenta jest niejasne.


Dziennikarze zapytali prezydenta, czy gdyby na jego biurko trafiła ustawa całkowicie zakazująca aborcji, podpisałby ją. Andrzej Duda odpowiedział: - Zacznijmy od tego, że w tej chwili Sejm nie pracuje nad żadnym projektem w tej sprawie. A zatem emocjonalna dyskusja, która rozgorzała, jest przedwczesna – zauważył prezydent.


Andrzej Duda sugeruje także, że gdyby jednak takie prace zaczęły się z inicjatywy posłów lub gdyby do Sejmu trafił projekt obywatelski, to prezydent wyraża nadzieję, że „zostanie wypracowane rozwiązanie, które będzie miało szeroką akceptację społeczną. To kwestia odpowiedzialności parlamentarzystów”.


Następnie w wywiadzie padają słowa, które często słyszeliśmy już od katolickich polityków w ostatnich latach: - Jako Andrzej Duda zawsze mówiłem, że jestem za ochroną życia. Jednak kwestia ochrony życia dotyczy dwojga osób: matki i jej nienarodzonego dziecka. Równocześnie muszę pamiętać, iż jestem prezydentem Rzeczypospolitej i powinienem wsłuchiwać się w różne opinie, brać pod uwagę różne poglądy. Dlatego potrzebne jest mądre i wyważone podejście. Jeśli do Sejmu wpłynie projekt ustawy, to mam nadzieję, że sprawa zostanie rozstrzygnięta po głębokim namyśle, wysłuchaniu opinii ekspertów i w wyniku szerokiej debaty społecznej – stwierdził prezydent.


Andrzej Duda zauważył również, że mimo iż projekt obywatelski uchodzi za radykalny (tak określili go rozmawiający z prezydentem dziennikarze „Rzeczpospolitej”) Sejm będzie być może rozpatrywał projekt obywatelski, ale posłowie mają prawo zgłaszać do niego poprawki.


Dziennikarze dociskali: - A czy w dzisiejszym kształcie, całkowicie zakazującym aborcji, podpisałby go pan? – pytali. - Ustawy trafiają do prezydenta w ostatecznym kształcie, po zakończeniu prac parlamentarnych – uciął Andrzej Duda.


Prezydent odrobinę jaśniej odpowiedział natomiast na pytanie: Czy dzisiejszy kompromis aborcyjny trzeba zmienić? Przywołał bowiem sytuację ze szpitala na Madalińskiego gdy dziecko przeżyło aborcję i pozwolono mu umrzeć. - To pokazuje, że prawo nie jest doskonałe. Chyba każdy rozumie, że takie zdarzenie nigdy nie powinno mieć miejsca – stwierdził Andrzej Duda.

 



Źródło: „Rzeczpospolita”

kra




DATA: 2016-04-07 08:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oddając głos oddajemy go na osobę reprezentującą pewne wartości i liczymy na to że te wartości będą tej osobie towarzyszyły w jej decyzjach po wyborach. Oby tak było Panie Prezydencie. Pan jest przecież prezydentem jako Andrzej Duda i powinien Pan mieć wartości jako Andrzej Duda i ja na to liczę i w to wierzę. @ wniosek popieram cię i też stanę murem!
ponad 4 lata temu / Wyborca
 
Panie Prezydencie : Wzywamy Pana i PiS do stanowczego poparcia i przyjęcia przez Sejm, Senat i Prezydenta ustawy antyaborcyjnej w wersji zaproponowanej przez obrońców życia. Staniemy za Wami murem, będziemy jak dotąd wspierać Was modlitwą. Nie pozwólcie żeby prawo w Polsce zezwalało na morderstwo.
ponad 4 lata temu / wniosek
 
P.S. nie chodzi mi o marsz pod sztandarami organizacji pro-live , tylko jako zwykli obywatele, całkowicie oddolnie!!! Pch może wy coś zorganizujecie
ponad 4 lata temu / Aaaa
 
@Wniosek a czy uważasz, że piętnowaniem ich i ich wypowiedzi przekonasz kogokolwiek lepiej, niż zapewnieniem poparcia przy głosowaniu za ustawą? Zobaczcie ile już zrobiła "ciemna strona mocy" w tej sprawie. Co chwilę protestują, organizują się w niesłusznej sprawie. Dlaczego my zamiast zorganizować się w słusznej sprawie, żeby POZYTYWNIE przekonać rzad to krytykujemy posłów. Zorganizujmy się w protest przeciwko zabijaniu dzieci i za przyjęciem ustawy chroniącej życie!!! Mówię poważnie
ponad 4 lata temu / Aaaa
 
Panie Boże, miej litość. Tylko PiSowiec może wnioskować na Twój sposób. Jeśli ktoś jest krytyczny wobec niektórych działań PiS to jest wielbicielem PO??? I pewnie jeszcze ruskim trolem!!! Gratulacje. A polityków PiS zamierzasz przekonywać po głosowaniu, kiedy będzie po wszystkim na niekorzyść obywatelskiego projektu? Czy nie będzie za późno? Poza tym nie piętnuję "ludzi", piętnuję "słowa ludzi - kombinatorów - w tej sprawie".
ponad 4 lata temu / wniosek
 
Żeby była jasność, nigdy nie kazałam w tej sprawie milczeć, ale jestem za działaniem pozytywnym. pokażmy nasze poparcie dla zakazu zabijania dzieci ale nie piętnujmy ludzi, nie sądźmy przed faktem, nie idźmy krzyczeć przeciwko rządowi, bo stawiamy się na równi z tymi z KODu a to raczej marne towarzystwo!!! Jestem za całkowitą ochroną życia i jestem za rządem i za prezydentem!!! Zamiast jazgotać lepiej się módlcie o siłę dla nich i Światło Ducha Świętego. z tego będzie lepszy pożytek
ponad 4 lata temu / Aaaa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.