DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Prezydent kategorycznie o pożydowskim mieniu bezspadkowym

Prezydent kategorycznie o pożydowskim mieniu bezspadkowym
Fot. Jakub Szymczuk / KPRP

Żeby ktokolwiek mógł dojść skutecznie roszczeń za mienie bezspadkowe, najpierw musiałoby zostać zmienione polskie prawo. Póki jestem prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej, nigdy się na to nie zgodzę – powiedział Andrzej Duda.

 

Prezydent spotkał się w środę z mieszkańcami podkrakowskich Myślenic. Wpisał się w narrację obozu władzy próbującego energicznie przekonać Polaków, że nie grożą nam wypłaty horrendalnych odszkodowań, chociaż Stany Zjednoczone zobowiązały się do wspierania roszczeń organizacji żydowskich, także w zakresie mienia pozbawionego prawnych spadkobierców.

 

Jeżeli ktoś obawia się, że przyjdą tutaj i w związku z II wojną światową będą zgłaszali jakieś roszczenia, co do których nie było spadkobierców, to ja powiem tak: nie my wywołaliśmy tę wojnę – przypomniał prezydent. – Nie my mordowaliśmy bezbronnych ludzi w czasie tej wojny. Nie my tworzyliśmy obozy koncentracyjne. Myśmy w tych obozach koncentracyjnych byli więźniami, obok Żydów i innych narodów – dodał.

Powiem wszystkim, którzy czują się zaniepokojeni: bądźcie spokojni. Jeżeli ktokolwiek będzie chciał dochodzić w Polsce takich roszczeń, to żeby mógł dojść ich skutecznie, najpierw musiałoby zostać zmienione polskie prawo. A ja jako prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, dopóki nim jestem, się na to nie zgodzę – zadeklarował prezydent Andrzej Duda.

 

 

Źródło: TVP Info/IAR

RoM

 

 


DATA: 2019-05-15 21:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak moge uwierzyc, skoro Pan klamal w pierwszej kampanii?! Gdzie jest raport WSI?? CHRONI PAN BANDYTOW I ZDRAJCOW POLSKI..
3 miesiące temu / Gizela
 
W Polsce wielcy Kabareciarze jak Kaczmarek Waligórski Stanisławski pełnili obowiązki filozofów. A obecnie politycy robią żałosny kabaret. Taki mało śmieszny...
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
Prawo polskie nie rozróżniało pod względem narodowości; mowa jest o mieniu pozostałym po OBYWATELACH POLSKICH - zaś ich deklarowana, lub faktyczna narodowość nie ma znaczenia. Obywatelstwo polskie dawało im określone prawa - ale w zamian również nakładało na nich określone obowiązki, a jednym z nich bylo stosowanie się do postanowień Kodeksu Cywilnego. Kodeks ten stanowi, że mienie, o które nie upomni się żaden uprawniony spadkobierca, przechodzi na Skarb Państwa. To tyle - żadnego "pożydowskiego" mienia nie ma i nie było. Zaś mienie obcokrajowców, które zostało znacjonalizowane, zostało spłacone na zasadzie umów indemnizacyjnych, zawartych z USA.
ponad 1 rok temu / Nie ma "pożydo
 
Prawo można zmienić bez aprobaty prezydenta. PiS i PO dysponują w parlamencie liczbą głosów wystarczającą, by tego dokonać. Obie partie zachowywały dotąd zadziwiająco zgodne milczenie w sprawie roszczeń. Wniosek?
ponad 1 rok temu / Mareczeq
 
Dlaczego on to mówi tylko w Myślenicach a nie do dyplomatów USA i Izraela? Ma nas za kretynów?
ponad 1 rok temu / no i co z tego?
 
Wypada jeszcze dodać, w kontekście amerykańskiej ustawy 447, że to również Stany Zjednoczone Ameryki Północnej oddały po wojnie Polskę pod wpływ komunizmu i to one ponoszą współodpowiedzialność za ten nieporządek, na który same się zgodziły. Jeśli chcą więc coś "oddawać" lobby żydowskiemu, to proszę bardzo - z własnej kieszeni, jako współwinni tej sytuacji, ale NIE Z NASZEJ!
ponad 1 rok temu / sp
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.