DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Prezydent Duda zapowiada inicjatywę ustawodawczą „Rodzice decydują”

Prezydent Duda zapowiada inicjatywę ustawodawczą „Rodzice decydują”
FOT.ASW /ArtService/FORUM

Na kilka dni przed II turą wyborów Prezydent RP ogłosił, że złoży projekt zmiany ustawy Prawo oświatowe. Nowelizacja ma wprowadzić konieczność zgody rodziców na działalność w szkole organizacji pozarządowych i stowarzyszeń. To jednak nie wszystko, gdyż Andrzej Duda chce także ułatwić dostęp do edukacji domowej.

 

Czas najwyższy, żeby prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami było zagwarantowane ustawowo – powiedział podczas konferencji prasowej ubiegający się o reelekcję prezydent RP zapowiadający zmiany prawne dotyczące obecności na terenie szkół rozmaitych organizacji. Zgodnie z propozycjami Andrzeja Dudy działalność różnych stowarzyszeń będzie wymagała zgody rodziców.

 

Zmiany mają dotyczyć zajęć pozalekcyjnych i nałożą na organizacje pozarządowe chcące gościć w murach szkoły obowiązek przestawienia rodzicom informacji o treściach, jakie mają zamiar przekazać dzieciom oraz kto poprowadzi zajęcia, jakie ma kwalifikacje i czym się dotychczas zajmował.

 

Ponadto prezydent zadeklarował złożenie projektu ułatwiającego edukację domową.

 

Źródło: tvp.info / polsatnews.pl

MWł

 

 


DATA: 2020-07-03 13:46
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Miał na to 5 lat i wyciąga jeden z ważniejszych postulatów dopiero teraz? Śmieszny człowiek tak samo jak jego przeciwnik. Niestety obywatel będący katolikiem i konserwatystą ma teraz bardzo ciężko.
6 miesięcy temu / Akwin
 
Typowa gierka wyborcza. Sprawa deprawatorów w szkołach nie jest nowa, gdyby tą ustawę złożył kilka miesięcy temu a teraz ją podpisał miałby mój głos, ale w takie bajki to ja już nie wierzę...
6 miesięcy temu / Polka
 
Pan Prezydent nie powinien być taki powściągliwy w obietnicach i od razu pójść na całość: "obiecuję, że wszyscy będą piękni, młodzi i bogaci". I wtedy ja na niego zagłosuję.
6 miesięcy temu / Piękny i młod
 
Czy ateiści też brda mieć prawo do wychowywania dzieci zgodnie z wlasnymi poglądami. Dlaczego nie ma szkół i przedszkoli wolnych od religii. Dlaczego wszystkie dzieci mają narzuconą przerwę na rekolekcje?
6 miesięcy temu / Renata
 
Ok. Niech rodzice decydują. Zdziwiłam się że ktoś chce ich wyręczać
6 miesięcy temu / Maria
 
Wspaniale. Czekamy z niecierpliwością Panie Prezydencie
6 miesięcy temu / Igor
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.