DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Prezydent Andrzej Duda nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości

Prezydent Andrzej Duda nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości
źródło: prezydent.pl

„Prezydent Andrzej Duda nie weźmie udziału 11 listopada w Marszu Niepodległości organizowanym przez środowiska narodowe”, poinformował w rozmowie z reporterem RMF FM Błażej Spychalski – rzecznik Prezydenta RP.

 

Jak tłumaczył Błażej Spychalski o decyzji prezydenta miał zdecydować „napięty kalendarz” głowy państwa. Jednak według ustaleń dziennikarza RMF FM „o decyzji Andrzeja Dudy przesądził nie tylko napięty grafik, ale przede wszystkim obawy przed kontrowersyjnymi hasłami, które były wznoszone w poprzednich latach”.

 

Ponadto kancelarii prezydenta nie udało się ostatecznie porozumieć z organizatorami wydarzenia – stowarzyszeniem Marsz Niepodległości. Przedstawiciele organizacji nie mogli dać prezydenckim urzędnikom gwarancji, że podczas marszu będą niesione wyłącznie biało-czerwone flagi. „Istniało więc zagrożenie, że prezydent stanie się częścią politycznej manifestacji środowisk narodowych”, czytamy na portalu rmf24.pl.

 

Rzecznik Andrzeja Dudy przerzuca też winę na innych. – Przede wszystkim wielu polityków publicznie wypowiadało się, że nie chce brać udziału w tym marszu, a szkoda – powiedział Błażej Spychalski.

 

Prezydent nie zamierza organizować własnego marszu.

 

Źródło: rmf24.pl

TK


DATA: 2018-10-30 15:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Może nienawidzisz cudzoziemców i ludzi o innym kolorze skóry (dlatego tak pogardliwie piszesz o białych), ale chrześcijańscy nacjonaliści nie są na szczęście tacy jak ty. I co jest złego w nienawiści do ateokomunizmu - hiperzła mającego na koncie setki milionów ofiar, a wliczając nienarodzonych to grubo ponad miliard?
ponad 1 rok temu / do Wiktor
 
Ci tzw.,,dobrzy ludzie" to oczywiście biali zwolennicy nacjonalizmu, nienawidzący cudzoziemców, ludzi o innym kolorze skóry,mających innie niż ich jedynie słuszne poglądy, można powiedzieć taka ,,rasa panów".Jakie to głęboko chrześcijańskie.
ponad 1 rok temu / Wiktor
 
Oczywiście że dobrzy ludzie nienawidzą zła i chcą karać czyniących zło. Dla przesiąkniętych złem to oczywiście niepojęte?
ponad 1 rok temu / do Wiktor
 
@pol Na sztandarach Bóg Honor Ojczyzna,a w rzeczywistości Nienawiść Rasizm i Wulgaryzmy, niestety mniejsze lub większe grupy ekstremistów i zwykłych chuliganów psują ten marsz jak łyżka dziegciu beczkę miodu.
ponad 1 rok temu / dlatego nie pójdę w tym marszu
 
Czy uczestnicy Marszu Niepodległości kolejny raz idąc pod hasłem ,,My chcemy Boga" będą śpiewać i krzyczeć kogo nienawidzą, komu życzą śmierci i kogo będą wieszać ?
ponad 1 rok temu / Wiktor
 
wielka szkoda że nie mamy prezydenta który nie boji sie iść pod sztandarem Polski i pod hasłem BÓG HONOR OJCZYZNA . ja na takiego uPODłego PAD NIGDY NIE ZAGŁOSUJĘ!!!!!!! I żałuję że głosowałem
ponad 1 rok temu / pol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.