DZIŚ JEST:   07   GRUDNIA   2019 r.

Pierwsza Sobota
Św. Ambrożego, Doktora Kościoła
Św. Marii Józefy Rosello
 
 
 
 

Prezydent Andrzej Duda: każdy może przyjść do Boga, nawet jeżeli ma inne przekonania

Prezydent Andrzej Duda: każdy może przyjść do Boga, nawet jeżeli ma inne przekonania
Zrzut Ekranu. TVN24

„Każdy może przyjść do Boga, nawet jeżeli ma inne przekonania” – powiedział prezydent Andrzej Duda, który z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą uczestniczył 6 stycznia w Skoczowie na Śląsku Cieszyńskim w Orszaku Trzech Króli.

 

W nawiązaniu hasła tegorocznego Orszaku Trzech Króli – „Bóg jest dla wszystkich”, prezydent podkreślił, że „każdy może do Boga przyjść”. „To jest niezwykle ważne przesłanie, które niesie religia chrześcijańska. Każdy może przyjść do Boga, nawet jeżeli ma inne przekonania” – stwierdził.

 

„To nieważne, czy jest biały, czy jest śniady, czy ma ciemną skórę. Jest człowiekiem, któremu my, jako chrześcijanie, jesteśmy winni szacunek, uznanie jego godności ludzkiej i tego samego w związku z tym oczekujemy od niego” – dodał.

 

Zdaniem prezydenta święto Trzech Króli ma wymiar wspólnoto-twórczy. Wyraził nadzieję, że 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości przyczyni się do budowania polskiej wspólnoty. „Wielu z nas połączonych jest wartościami religijnymi, wyznania, wiary, ale wszyscy jesteśmy połączeni wielką wartością niepodległej Rzeczypospolitej, naszej polskiej, naszego państwa” – podkreślił.

 

Orszak przeszedł ulicami Skoczowa raz czwarty. Trzej mędrcy, reprezentujący kontynenty, wyruszyli ze swymi orszakami z różnych miejsc. Wszyscy spotkali się na rynku, gdzie śpiewano kolędy. Najmłodsi kolędnicy odebrali nagrody za najlepsze wykonanie. Uczestnicy zatańczyli wspólnie poloneza do kolędy „Bóg się rodzi”.

 

Biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger udzielił wszystkim błogosławieństwa.

 

KAI

TK


DATA: 2018-01-07 08:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@cinek: Polska musi szukać sojuszników w sytuacji otwartego ataku z Niemiec. USA + Izrael to dobry wybór. Opowieści o "Polin" brzmią w tej sytuacji w najlepszym razie jak wynurzenia pożytecznego idioty. A tak na marginesie - "żydzi wpisują się we wspólną historię z Polakami" - to prawda obiektywna.
ponad 1 rok temu / jurekw
 
Ostatnio z ust Prezydenta, premiera i wielu bliskich im środowisk (w domyśle żydowskich) pada stwierdzenie "Rzeczpospolita przyjaciół". Jednocześnie trwa intensywna kampania ocieplania wizerunku żyda w Polsce i budowanie bajkowego przekazu jak to żydzi wpisują się we wspólną historię z Polakami. Jak to żydzi walczyli o naszą niepodległość, jakim to byli zawsze nieodzownym elementem naszego bytowania, itd. W moim przekonaniu ta przemowa jest bardziej pod ten temat. Podobno mają w planach utworzenie Polin, sprowadzenie sporej ilości żydów z Izraela więc spokojnie, nie ściągną sobie na głowę imigrantów muzułmańskich tylko syjonistów.
ponad 1 rok temu / cinek
 
No to mamy ekumenicznego Prezydenta - i kto by pomyślał. Na Śląsku Cieszyńskim ? U Protestantów. ?Bóg jest dla wszystkich? włącznie z POLITYKAMI. Jak widzimy Pan Prezydent nie zaniedba żadnej okoliczności aby dać świadectwo i jasny przekaz U.E., żeby się nas nie czepiali jako NACJONALISTÓW.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Panie prezydencie jeśli wolno mi pana poprawić....to oczywiście każdy ma prawo przyjść do Boga,ale niestety w chwili /przybycia/ musi zmienić swoje przekonania na te które są zgodne z Bożą wolą, czyli tym co naucza Chrystus
ponad 1 rok temu / Retro
 
Jakoś dziwnie współbrzmiący i skoordynowany chór dot. przybyszów, uchodźców,"ciemnoskórych" , "innych","obcych" "korytarzy humanitarnych",etc.etc. Prezydent, premier,Prymas Polak - umówili się jakoś , czy co?? Pomagajmy, ale TAM,NA MIEJSCU!
ponad 1 rok temu / gość
 
Oby nie było to oswajanie Polaków na przyjęcie imigranatów.
ponad 1 rok temu / odszkodowania
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.