DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Premierze - „My chcemy Boga”! Już ponad 27 tysięcy osób podpisało się pod petycją do szefa rządu

Premierze - „My chcemy Boga”! Już ponad 27 tysięcy osób podpisało się pod petycją do szefa rządu
Białystok, katedra. Michal Kosc / Forum

Bezterminowe i arbitralne limity dotyczące ilości wiernych w świątyniach godzą w konstytucyjne prawa Polaków. Dołącz do protestu i przekaż na ręce premiera Mateusza Morawieckiego swój wyraz sprzeciwu wobec ograniczania wolności religijnej w Polsce pod pretekstem zwalczania pandemii COVID 19. Swój podpis pod petycją złożyło już ponad 26 tysięcy osób.

 

Jak czytamy w petycji My chcemy Boga!, którą można podpisać TUTAJ, bezterminowe i arbitralne limity dotyczące ilości wiernych w świątyniach są działaniem sprzecznym z zasadą wolności religii, którą gwarantuje nam Konstytucja (art. 53. ust. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej).

 

„Ponadto, uważam, że rażąco wykraczają one poza zakres działań niezbędnych do podjęcia w ramach ochrony zdrowia i życia obywateli. Nawet stan nadzwyczajny, którego Pana rząd dotąd nie wprowadził, przewiduje określenie terminu zakończenia restrykcji” - czytamy w piśmie.

 

W liście do premiera sygnatariusze wyrażają swój brak zrozumienia dla pominięcia otwarcia świątyń w ogłaszanych przez jego gabinet kolejnych etapach znoszenia restrykcji. „Zgadzam się z wątpliwością arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, który niedawno powiedział, że nie wyobraża sobie, by nowa normalność miała oznaczać „trwałe, liczone w latach odizolowanie większości społeczeństwa od możliwości osobistego uczestnictwa we Mszy Świętej i w innych obrzędach religijnych”.

 

Twój podpis pod protestem, to głos wspierający żądanie „niezwłocznego zniesienia drakońskich restrykcji, które pod pozorem ochrony zdrowia niszczą życie społeczne i religijne w naszym kraju”.

 

Jak argumentują inicjatorzy akcji, utrzymywanie ostrych ograniczeń nałożonych na miejsca kultu religijnego nie znajdują logicznych podstaw – chodzi to nie tylko o znikomy poziom zagrożenia, ale też etap walki z pandemią i obserwowane odmrażanie gospodarki. W tych planach pominięto kościoły, do których wierni wpuszczani są wedle surowego przelicznika – 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

 

„Radykalny limit liczby wiernych w kościołach i obowiązkowe maseczki, nawet w trakcie Mszy św., to obecnie już tylko preteksty do ograniczania wolności religijnej. Jeśli mamy otwarte parki, muzea i galerie handlowe, jeśli rząd odmraża gospodarkę i przywraca sporty drużynowe, a nie robi NIC w sprawie swobód religijnych – to znak, że czas upomnieć się o podstawowe prawa nas – wiernych” – argumentują inicjatorzy akcji, zachęcając do dołączenia do protestu.

 

Jeśli uważasz, że dostęp do kościołów powinien być szerszy – nie zwlekaj – podpisz petycję do premiera Mateusza Morawieckiego o natychmiastowe zniesienie restrykcji wobec wszystkich osób pragnących swobodnie uczestniczyć w nabożeństwach.

 

MA

 

Kliknij i podpisz petycję My chcemy Boga!

Czytaj także:
DATA: 2020-05-11 07:52
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
66
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy limit osób na powierzchnię był większy czy mniejszy w domach opieki społecznej?
8 miesięcy temu / Obserwator
 
W Hiszpanii z nakazu rządu odmówiono pomocy ponad 17 tys. chorym w podeszłym wieku i de facto skazano ich na śmierć. Okólnik rządowy z 19 marca zakazywał transportu do szpitali chorych z rezydencji i domów opieki. Ratowano tylko seniorów, którzy przywożeni byli przez swoje rodziny i opiekunów. Prywatne i państwowe domy opieki przeobraziły się więc w umieralnie, a błagający o pomoc dyrektorzy tych placówek, zamiast leków przeciwwirusowych otrzymywali od władz zazwyczaj morfinę i leki na sedację Midazolam. Taki scenariusz dla Polski przewidzieli autorzy tego apelu?
7 miesięcy temu / koń
 
Nie narzekajcie na sposob podania Wam Komunii Swietej ! My cieszylibysmy sie tu w U.S.A. gdyby wreszcie zaczeto odprawiac Msze Swiete z wiernymi I wogole udzielono nam Komunii Swietej .
7 miesięcy temu / Ja
 
Módlcie się za PIS, bo będziecie mieli katolicyzm w stylu zachodnim.
8 miesięcy temu / kat
 
Jezu ufam Tobie !
8 miesięcy temu / bogunia
 
@nn pokora to stanięcie w prawdzie o sobie. Np dla biskupa pokora to przyjęcie godności urzędu i wymaganie od podwładnych szacunku dla tej godności. Gdyby biskup mówił że mniej znaczy od księdza bylaby to fałszywą pokora. Podobnie fałszywą pokorą jest nie bronić Kościoła i wiary i siedzieć cicho w imię pokory. Gdyby ustępowanie wobec prawa opartego na bezprawiu było pokorą, to połowę świętych trzebaby pozbawić godności bycia swietymi
8 miesięcy temu / Polka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.