DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Premier w Sejmie o… „nowym światowym porządku”

Premier w Sejmie o… „nowym światowym porządku”
Fot. TVP Parlament

Mateusz Morawiecki zaskoczył krytyków globalizmu użytym w czwartkowym wystąpieniu sejmowym sformułowaniem, które dla jednych oznacza element jednej ze „spiskowych teorii dziejów”, zaś dla innych uosabia zagrożenia związane z tworzeniem światowego systemu polityczno-gospodarczo-społecznego o charakterze totalitarnym.

 

 

- Szanowny Panie Prezydencie, Pani Marszałek, Wysoka Izbo! Na naszych oczach wykuwa się nowy porządek świata, świata po koronawirusie. Wiemy doskonale, że to, co dzieje się dzisiaj, będzie miało wpływ na Polskę, na Europę za pięć, za dziesięć lat – tak rozpoczął szef rządu swe przemówienie, w którym uzasadniał wniosek o wotum zaufania.

 

Użyte we wstępie sformułowanie „nowy porządek świata” zwróciło uwagę użytkowników mediów społecznościowych. Odpowiada bowiem globalistycznej koncepcji światowego rządu i systemu totalnej kontroli. Teoria „New World Order”, zaliczana przez główny nurt opinii do katalogu teorii spiskowych, przywoływana była w ostatnim czasie z powodu globalnego reżimu sanitarnego, spowodowanego światową ekspansją koronawirusa.

 

 

podlasianka

 

 

rola

 

W ostatnim czasie uwagę krytycy globalizacji i postępującej – w miarę tworzenia kolejnych sprzyjających temu wynalazków nauki i techniki – kontroli społecznej, przypomnieli także utworzenie przez Organizację Narodów Zjednoczonych programu o tej nazwie. Stało się to w roku poprzedniego światowego kryzysu.

 

Na oficjalnej witrynie wspomnianej inicjatywy znajdujemy ulubione frazesy lewicy i globalistów: „Projekt Narodów Zjednoczonych Nowy Światowy Porządek [New World Order] jest globalną inicjatywą wysokiego szczebla założoną w 2008 r. W celu promowania nowego paradygmatu gospodarczego, nowego porządku politycznego, a szerzej – nowego porządku światowego dla ludzkości, który osiąga globalne cele ONZ dotyczące zrównoważonego rozwoju do 2030 r., a szczęście, dobrobyt i wolność każdego życia na Ziemi do 2050 roku”.

 

 

 

Źródła: TVP Parlament, Twitter, unwwo.org

RoM

 

 

 

 


DATA: 2020-06-04 20:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zgadzam się z Daro w 100 %.
4 miesiące temu / ugo
 
Moje zdanie jest takie : niech każdy przede wszystkim zadba o zbawienie swojej duszy i dołoży starań aby i dusze innych grzeszników nie poszły na potępienie wieczne a resztę pozostawmy BOGU. Co kolwiek by się działo na świecie niech się dzieje z woli BOŻEJ a my chrześcijanie mamy jedno najważniejsze zadanie : zbawienie wieczne. Noooo, chyba że ktoś z tego rezygnuje na własne życzenie to w takim razie jest jeszcze inne wyjście. To inne wyjście właśnie wskazuje nam NWO. To nowy ład światowy bez BOGA W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEGO. To nowy ład światowy oddajacy cześć szatanowi i wszystkiemu co z nim związane. Kiedy będą mówić : pokój i bezpieczeństwo, wtedy ujawni się prawdziwe oblicze Antychrysta. Ten czas jest już baaaardzo blisko. Nawet o wiele bliżej niż by się komukolwiek wydawało. NAWRÓĆCIE SIĘ ALBO WSZYSCY ZGINIECIE. Pokuta, pokuta, pokuta.
4 miesiące temu / Daro
 
Lepszy New World Order niż Old World Order czyli faszyzm, komunizm, zabory i wojny światowe.
4 miesiące temu / ala wilk
 
Zależy co miał na myśli. To tak jak z "grubą kreską". Albo tak jak z powiedzeniem że kobieta lata. Lata samolotem i mówią na nią stewardessa... Dlatego nie wyciągajmy pochopnych wniosków. Po owocach ich poznacie.
4 miesiące temu / Myślcie!
 
Myślę i obym się nie myliła, ze jest to nadinterpretacja słów premiera.
4 miesiące temu / Mela
 
Czego można się spodziewać po człowieku, który uczył sie na "skróty"- w różnych miejscach po trochu i to za granicą, konferował w knajpie z elitą PO, a teraz jest premierem i EMISARIUSZEM ONZ/U.e. ogłaszającym szczęście, dobrobyt i wolność każdego życia na Ziemi.. Prawdziwy PROROK ale APOKALIPSY- ZWODZICIEL. Pan premier zapomina się i BUJA W OBŁOKACH czyżby stare znajomości CIĄŻYŁY na jego myśleniu. Polacy czekają na realizację obietnic wyborczych PEŁNĄ OCHRONĘ ŻYCIA POCZĘTEGO, ochronę NORMALNEJ rodziny, ODSTĄPIENIE od deklaracji w Istambule, regulacji prawnych UNIEMOŻLIWIAJĄCYCH SZERZENIE DEMORALIZACJI, JASNEGO POKAZANIA jak Węgry, że jesteśmy Państwem SUWERENNYM i NIE MUSIMY RESPEKTOWAĆ durnowatych pouczeń UE i jej notabli. Powtarzanie masońskich zwrotów o jedności, solidarności, brasterstwie ,wolności i dobrobycie najlepiej bez pracy jak w bajce ujawnia, że to Pan Premier uległ jakimś DIABELSKIM "CZAROM" albo ma przewodnika "duchowego" jak Haris.
4 miesiące temu / iskierka
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.