DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Premier Viktor Orban o zwycięstwie PiS: gratuluje polskim przyjaciołom. To bardzo ważne wybory

Premier Viktor Orban o zwycięstwie PiS: gratuluje polskim przyjaciołom. To bardzo ważne wybory
Fot. Reuters / Heinz-Peter Bader / Forum

Gratuluję polskim przyjaciołom – powiedział Viktor Orban, premier Węgier. Polityk pogratulował zwycięstwa w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Polsce Prawu i Sprawiedliwości.

 

Premier Victor Orban tym w wystąpieniu telewizyjnym – wygłoszonym po węgierskich wyborach samorządowych (przyniosły one zdecydowane zwycięstwo Fideszowi, choć nie obyło się bez strat: utrata władzy w Budapeszcie) – odniósł się do wyników wyborów w Polsce.

 

„Z punktu widzenia Węgier bardzo ważne wybory odbyły się dziś w Polsce, gdzie polska partia rządząca zdobyła większość manatów parlamentarnych i jest w stanie samodzielnie stworzyć rząd. Gratuluję polskim przyjaciołom” – powiedział Orban.

 

Jak wynika z sondaży late poll [opublikowanych o godz. 3.50.], w tegorocznych wyborach do parlamentu zdecydowanie zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość z 43,6 proc. poparciem. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska. Do Sejmu weszła także Konfederacja Wolność i Niepodległość.

 

Tym samym zwycięska partia otrzyma 239 mandatów, KO - 130, Sojusz Lewicy Demokratycznej  - 46, PSL  - 30. Do parlamentu wejdzie 13 posłów Konfederacji.

 

Źródło: TVP Info

luk


DATA: 2019-10-14 08:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Drogiemu Przyjacielowi Polski Premierowi Viktorowi Orbanowi wielkie Bóg zapłać! Niech Pan Bóg Błogosławi Polskę Nasszą Ojczyznę i Węgry. W tym przypadku to prawdziwa przyjaźń i życzenia. Kiedy właśnie Węgry i ich Premier wygrałw 2010r. wybory jak powiedział " Wszystko zostało rozkradzione co było cięższe od powietrza.Z-komuchy do tego doprowadzili. Polacy wyjeżdżający corocznie w Swięto Narodowe Węgier 15 marca by Być z Węgrami i właśnie pokazać poparcie Polski dla Węgier, gdy w Swięto Narodowe był wzywany na ":dywan' by nie był obecny w swojej Ojczyźnie.Pomału do przodu przyniosło niezależność i wyrzucenie funkacyj Sorosa , ujawnienia zarządów,
11 miesięcy temu / Noc
 
Syjonista popiera syjonistów.
11 miesięcy temu / fakt
 
Niech zyja Wegry !
11 miesięcy temu / Marek
 
Nie dziwią gratulacje Orbana dla przyjaciół Polaków, którzy wybrali w wyborach powszechnych partię, która jest sprawdzona w realizacji dobrych i wspólnych interesów międzynarodowych, dla Węgrów i Polaków. Tutaj nie ma znaczenia jakiego jest wyznania Orban, a jakiego Kaczyński, interesy narodowe - wspólne czy rozbieżne - zależą od czegoś innego. Wspólnie wyznawane wartości - kalwinizm jest wyznaniem chrześcijańskim - jak widać, mogą ułatwiać porozumienie choć nie muszą. Austria - największa monarchia katolicka w Europie - a ochoczo brała udział w rozbiorach Rzeczypospolitej z heretykami - prawosławną Rosją i protestanckimi Prusami.
11 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
Orban kalwinista popiera katolików?
11 miesięcy temu / ala wilk
 
Węgry dwa bratanki.
11 miesięcy temu / axede
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.