DZIŚ JEST:   27   STYCZNIA   2020 r.

Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
 
 
 
 

Premier Słowacji: muzułmanów nie da się zintegrować. Państwo musi informować o zagrożeniu z ich strony

Premier Słowacji: muzułmanów nie da się zintegrować. Państwo musi informować o zagrożeniu z ich strony
fot.REUTERS/Francois Lenoir/FORUM

Słowacki premier Robert Fico uważa, że nie jest możliwa integracja muzułmanów, przybywających do Europy. Polityk odniósł się do kryzysu imigracyjnego UE w kontekście ostatnich doniesień, związanych z masowym molestowaniem i okradaniem kobiet przez przybyszy z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej w Kolonii i innych miastach RFN podczas sylwestrowej nocy.

 

- Wiele rzeczy zostało powiedzianych i napisanych na ten temat, ale rząd słowacki widzi bezpośredni związek między bieżącym napływem imigrantów, listopadowymi atakami w Paryżu i ostatnimi wydarzeniami w Niemczech – mówił 7 stycznia na konferencji prasowej w Bratysławie słowacki premier.

 

Fico stwierdził, że chociaż rozumie uspokajającą retorykę niektórych niemieckich polityków, to jednak nie podziela ich poglądu, że rządy nie powinny informować ludności o zagrożeniu bezpieczeństwa związanego z przyjęciem muzułmanów.

 

Premier przypomniał, że jego rząd zawsze przeciwstawiał się temu, by UE „zmuszała państwa członkowskie do przyjęcia uchodźców o diametralnie przeciwstawnych wartościach i sposobie życia”, mających „inny stosunek do kobiet”.  – Nie jest możliwa integracja muzułmańskich uchodźców – stanowczo podkreślił Fico.

 

Obecnie w Słowacji, liczącej ponad 5,5 mln osób mieszka około 5 tys. muzułmanów. Rząd w Bratysławie konsekwentnie sprzeciwia się decyzji Brukseli w sprawie obowiązkowego systemu relokacji. Władze słowackie zapewniły, że nie będą podejmować żadnych dalszych dobrowolnych działań, które mogłyby prowadzić „do powstania zwartej społeczności muzułmańskiej w Słowacji”.

 

Według Fico, ostatnie wydarzenia w Niemczech są dowodem na to, że Bruksela musi zrezygnować z forsowania tego systemu.

 

- W ramach tymczasowego kontyngentu na razie przeniesiono by do Słowacji 2 tys. uchodźców, ale w wyniku wprowadzenia stałego systemu kwot, mielibyśmy 50 tys. przybyszy. Zaczęliby oni automatycznie tworzyć zwartą społeczność, ze wszystkimi zagrożeniami, które widzimy w różnych krajach obecnie – stwierdził Fico.

 

Słowacja zgodziła się dobrowolnie przyjąć jedynie 180 chrześcijan syryjskich, ale ich rozmieszczenie w różnych częściach kraju już budzi wielki sprzeciw społeczności lokalnych.

 

Rząd słowacki w celu przeciwdziałania fali uchodźców zobowiązał się wesprzeć finansowo i dostarczyć w razie konieczności personel potrzebny do ochrony granic. Fico zaznaczył, że chce, by wyasygnowane środki zostały przeznaczone nie tylko na żywność dla uchodźców, lecz przede wszystkim na stworzenie struktur, chroniących zewnętrzne granice UE.

 

Rząd Fico również niedawno przeznaczył znaczne zasoby na zwiększenie budżetu sił policyjnych w odpowiedzi na rosnące zagrożenie terroryzmem.

 

Źródło: euraktiv.com

AS

DATA: 2016-01-09 08:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Hugon de Payns, czyli sam widzisz że nawet niektórzy "Polacy" z Syberii stanowiliby dla nas zagrożenie, więc przyjmowanie ich nie jest tak do końca rozsądną konkurencyjną alternatywą wobec uchodźców z Syrii. Co do Syrii, też wolałbym pomagać tamtejszym chrześcijanom w ich rodzimym kraju. Problem polega jednak na tym, że nie jesteśmy im w stanie z Polski pomóc na tyle, by zapewnić że nie będą szykanowani, rabowani, gwałceni i zabijani przez muzułmanów. A w Polsce bylibyśmy im w stanie w tych kwestiach zapewnić bezpieczeństwo. Aha, żeby było jasne - piszę "my" nie mając na myśli tych którzy nienawidzą autentycznych chrześcijańskich uchodźców, a tacy niestety są częstym przypadkiem, nawet na tym forum możesz ich dostrzec jak podszywają się pod katolików.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
No właśnie-Polacy wyznania islamskiego!Czy zdajesz sobie sprawę z zagrożenia jakie by wnieśli?I pytanie podstawowe-czy islamita jest jeszcze Polakiem?Polskość to bezapelacyjnie katolicyzm.To zdanie dziś po epoce komunizmu i kultu SVII brzmi kontrowersyjnie.Jednak Katolicyzm i polskość jest nierozerwalnie związana,bycie islamitą wyklucza możliwość bycia Polakiem,no chyba że chodzi tylko o formalność.Może nie jestem idealnym katolikiem,ale wprost odpowiem gdyby to zależało ode mnie ,to albo w te albo w tamte,trzeciej ,liberalnej drogi nie ma.Nie mogę pozwolić na to by wpuścić do swych dzieci ,obce dzieci o któych wiem że z całą pewnością obetną głowy moim.To już nie nieroztropność to zdrada.A chrześcijanom z syrii chętnie pomogę,ale w ich domu,napewno woleliby nie opuszczać ich,nie rozdzielać rodzin itp.I na to sposób jest prosty.A przyjmowanie ich do nas jest udziałem po złej stronie .
ponad 4 lata temu / Hugon de Payns
 
@Hugon de Payns: Cieszy mnie że dostrzegasz problemy które by wynikły z anulowania decyzji poprzedniego rządu. Pamiętaj też proszę że KAŻDA pomoc obcemu bliźniemu w jakimś stopniu szkodzi domownikom, np. dając pewną kwotę na Caritas nie wydamy tej kwoty na potrzeby domowników. Dlatego ważny jest umiar: NALEŻY pomagać, jeśli to ZNACZĄCO nie szkodzi domownikom. Czy przyjęcie 100 autentycznych chrześcijańskich uchodźców zaszkodziłoby domownikom (milionom Polaków)?___ Co do Polaków z Syberii, popieram ich powrót do Polski. A tak przy okazji - co z tymi Polakami którzy obecnie wyznają islam? Też chcesz ich przygarnąć? Natomiast co do kolejności przyjmowania, jedno nie szkodzi drugiemu, więc można jednocześnie przyjmować rodaków i prześladowanych chrześcijan. Tym bardziej że chrześcijanie są potwornie prześladowani przez muzułmanów za wiarę, a rodacy w Rosji nie są prześladowani za wiarę chrześcijańską.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Slovakia respect
ponad 4 lata temu / White wolf
 
Nie można anulować decyzji poprzedniego rządu.Kraj w którym jeden rząd podejmuje decyzje a nastepny anuluje jest na arenie miedzynarodowej niewiarygodny.My dzięki PO mamy nie tylko takie decyzje ale też długi tak wielkie że nie możemy stać się niewiarygodni.To byłaby klęska rządu i państwa.Taka jest sytuacja.Na domiar,@rozczarowany-nauka kościoła katolickiego wyjaśnia wyraźnie-najpierw trzeba troszczyć się o swych domowników a potem o sprawy zewnętrzne,jeśli ktos robi odwrotnie ucieka od swych obowiązków.Tak mniej więcej pisał Sw Paweł.Czy polacy z syberii już powracali i pracują w Polsce?Czy cos mnie ominęlo?Jeśli nie to rusz się i importuj repatriantów,oni naprawdę byliby uchodźcami.Potem importuj w ramach nieograniczonego swego miłosierdzia kogo chcesz.A póki co namawiam serdecznie do zapoznania się ze słowem miłosierdzie troszkę dokładniej,pogrzeb w dawnych ksiązkach katolickich,nie tylko w przemowieniach papieża który wita się słowami Dzień dobry.
ponad 4 lata temu / Hugon de Payns
 
Są sury w Koranie zabraniające muzułmanom integracji z "niewiernymi", a nawet nakazujące traktowanie ich jak wrogów. Muzułmanie nigdy się nie zintegrują z Europejczykami.
ponad 4 lata temu / gośćXXI
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.