DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Premier Irlandii do papieża: daliśmy naszemu krajowi aborcję i homomałżeństwa

Premier Irlandii do papieża: daliśmy naszemu krajowi aborcję i homomałżeństwa
fot. Twitter

Premier Irlandii, Leo Varadkar, wykorzystał spotkanie z papieżem Franciszkiem do ogłoszenia tryumfu z powodu słabnącej roli Kościoła w Irlandii. - To inny kraj niż 39 lat temu - powiedział, przypominając o referednach w sprawie legalizacji aborcji czy małżeństwa homoseksualnych.

 

Papież Franciszek przyjechał do Irlandii w sobotę. Mam tam wziąć udział w Światowym Spotkaniu Rodzin. Wcześniej jednak spotkał się z przedstawicielami irlandzkich władz, w tym z prezydentem Michaelem D. Higginsem oraz premierem Leo Varadkarem.

 

Szczególnie ten ostatni dał się w ostatnich tygodniach we znaki Kościołowi w Irlandii. Wypowiedział wojnę nauczaniu Kościoła, promując liberalizację aborcji w tym kraju. Przypomnijmy, że to Varadkar rozpisał referendum aborcyjne, w którym większość głosujących opowiedziała się za uchyleniem tzw. ósmej poprawki do konstytucji, przyznającej nienarodzonym dzieciom prawo do narodzin. Przepis ten miał wzmocnić antyaborcyjne prawo w Irlandii.

 

Varadkar otworzył także furtkę do dalszej liberalizacji prawa aborcyjnego w Irlandii. Wynik referendum likwidujący „ósmą poprawkę” obligował rząd do podjęcia dalszych prac nad ustawą aborcyjną.

 

"Irlandia się zmieniła"

 

Premier Varadkar, spotkawszy się z papieżem, postanowił – nie pierwszy już raz – zaznaczyć, że Kościół nie odgrywa już najważniejszej roli w irlandzkim społeczeństwie. Patrząc na jego poczynania – trudno nie mieć wrażenia, iż wiadomość ta bardzo go cieszy. Pod jednym ze zdjęć na twitterze Varadkar napisał: „jedna religia przestała być już w centrum naszego życia społecznego, choć niewątpliwie nadal pozostaje ważna”. 

 

Podkreślił to również w trakcie przemówienia. Wspominał nie tylko o przestępstwach seksualnych duchownych w Irlandii, ale zaznaczył przemiany prawne, jakie zaszły w Irlandii. 

 

Varadkar jest zdeklarowanym homoseksualistą. Przed pielgrzymką papieża odgrażał się, że podczas spotkania z Franciszkiem, będzie usiłował przekonać go, by Kościół zrezygnował ze swojego stanowiska wobec homoseksualizmu. - Irlandia XXI jest całkowicie inna - powiedział Varadkar. - Ojcze święty, możesz to zobaczyć w ludziach, którzy stoją przed tobą - dodał, nawiązując zapewne nie tylko do swojego homoseksualizmu, ale także do osoby senatora Davida Norrisa - homoseksualnego aktywisty. 

 

PRZECZYTAJ CO PAPIEŻ POWIEDZIAŁ PREMIEROWI VARADKAROWI O ABORCJI

 

Premier Varadkar przypomniał również o rewolucyjnych referendach, jakie przeprowadzono w Irlandii w ostatnich latach - aborcyjnym oraz w sprawie homomałżeństwa. - Głosowaliśmy w parlamencie oraz w referednach za unowocześnieniem naszego prawa. Mam na myśli fakt, że kobiety są wolne w podejmowaniu decyzji, a rodziny przybierają nowe kształty - zaznaczył, przypominając, iż w Irlandii legalne są małżeństwa homoseksualne. 

 

Varadkar zwrócił również uwagę, że Irlandia nadal pozostaje krajem wartości. O jakie wartości mu chodziło? - Różnorodność, przedsiębiorczość, rodzina, wspólnota, sprawiedliwość społeczna, równość wobec prawa - wymieniał szef irlandzkiego rządu, stojąc przed papieżem Franciszkiem.

 

Pielgrzymka papieża Franciszka do Irlandii potrwa do niedzieli. W sobotni wieczór Ojciec Święty przyjedzie na Światowe Spotkanie Rodzin, by oprawić tam Mszę Świętą.

 

 

Źródło: twitter.com, pch24.pl

ged


DATA: 2018-08-26 20:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zgadza się, powinien ich usunąć. Jednak jest różnica między twoim kłamstwem jakoby Kościół w Irlandii zrobił zło, a prawdą że Kościół nie zrobił dobra w postaci usunięcia złoczyńców którzy WBREW doktrynie Kościoła czynili zło.
ponad 1 rok temu / do ollek
 
To tylko odrzucenie pozorów. Kościół Katolicki w Irlandii już od paru wieków niewiele mógł. Czasy republiki nic nie zmieniły. Tylko pojawił się pozór samodzielności Irlandii. Ale to tylko pozór.
ponad 1 rok temu / kskiba19
 
@do ollek To Kościół nie wie kogo przyjmuje? Nie ma nad księżmi żadnej kontroli? Bo gdyby miał, to by ich usunął z Kościoła, ICAC podał,że taki stan trwał około 70 lat. Powiedz mi, jakże przez siedem dekad można nie wiedzieć o takich sytuacjach?
ponad 1 rok temu / ollek
 
Kościoły w Irlandii, gdzie obecnie mieszkam są przerabiane na kafejki, sklepy, oraz pobierane są opłaty za zwiedzanie. Nie wszystkie kościoły, lecz jakaś ich część. Dziwią się ludzie, że Irlandia się skundliła, sam premier jest homosiem. Aborcja do 6 miesiąca ciąży, gejowskie śluby. Tylko czekać na legalizację eutanazji.
ponad 1 rok temu / Mieszkaniec Irlandii
 
Kościół zachęca wiernych aby żyli Słowem Bożym. Zatem dlaczego papież nie stosuje się do wskazań Słowa ??? Ps1;1 > Szczęśliwy mąż, ktory nie idzie za radą występnych, nie wchodzi na drogę grzeszników i NIE SIADA W KOLE SZYDERCÓW...< Przemowa premiera Irlandii obrażała nie tylko papieża ale K.K. Dlaczego papież NIE GŁOSI SŁOWA BOŻEGO , TYM KTÓRZY AKCEPTUJĄ i PROMUJĄ GRZECH ? Czyżby NIE ROZUMIAŁ CO POWIEDZIAŁ PREMIER ? Jak mógł okazywać radość ze spotkania i błogosławić bez wezwania do nawrócenia ? Po co w ogóle pojechał do Irlandii, która porzuciła Prawo Boże ? Mógł spotkać się z Rodzinami w Rzymie i wygłosić KATECHEZĘ KOŚCIOŁA OPIERAJĄC SIE NA NAUCE J.P.II
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Brawo, jak zwykle popisujesz się ignorancją. To nie Kościół zrobił, tylko ludzie będący grzesznymi członkami Kościoła zrobili WBREW doktrynie Kościoła.
ponad 1 rok temu / do ollek
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.