DZIŚ JEST:   17   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 
 
 
 

Premier chce wspólnego Marszu Niepodległości. Jest odpowiedź Narodowców

Premier chce wspólnego Marszu Niepodległości. Jest odpowiedź Narodowców
źródło: twitter.com / Robert Winnicki

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do wszystkich środowisk politycznych, aby w setną rocznicę odzyskania niepodległości, ulicami Warszawy przeszedł jeden, wspólny Marsz Niepodległości. Na jego czele mieliby się znaleźć kombatanci II wojny światowej. Dotychczasowi organizatorzy manifestacji odrzucili jednak możliwość organizacji wspólnego Marszu.

 

Dotychczas organizatorem Marszów Niepodległości, które odbywały się 11 listopada, były środowiska narodowe, w tym m.in. Młodzież Wszechpolska, Ruch Narodowy oraz ONR. Premier Mateusz Morawiecki zaapelował, aby tegoroczny Marsz był wspólną inicjatywą wszystkich środowisk politycznych. Szef rządu podkreślił, że w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości, manifestacja powinna być „marszem wszystkich Polaków”.

 

- Przeprowadzenie takiego wspólnego Marszu Niepodległości bardzo leży mi na sercu. Apeluję raz jeszcze do wszystkich, zarówno do naszej opozycji, naszych drogich konkurentów politycznych, jak również do organizatorów tych Marszu Niepodległości z minionych lat, żebyśmy poszli razem, żeby nikt nie zbijał na nim kapitału politycznego – powiedział Mateusz Morawiecki. Dodał, że tegoroczny Marsz Niepodległości powinien być „wielkim marszem jedności naszego państwa, naszego narodu”.

 

Szef rządu podkreślił, że aby uniknąć jakichkolwiek kontrowersji, uczestnicy Marszu powinni nieść ze sobą jedynie biało-czerwone flagi, bez emblematów partyjnych czy innych transparentów. Jego zdaniem, na czele manifestacji powinni maszerować kombatanci II wojny światowej.

 

Do propozycji premiera Morawieckiego odniósł się na Twitterze Michał Jelonek, rzecznik ONR. „Panie Premierze, środowiska narodowe nie muszą pomagać Panu w organizacji Marszu Niepodległości. Ten Marsz jest już zorganizowany. Zapraszamy na niego wszystkich Polaków, którzy ideę niepodległości mają wyrytą w sercu” – napisał. Do propozycji szefa rządu odniósł się również Witold Tumanowicz z Ruchu Narodowego. Podkreślił, że Marsz Niepodległości jest inicjatywą społeczną i „nigdy nie będzie marszem rządowym”.

 

Warto podkreślić, że ruszyły już pierwsze przygotowania do przejścia Marszu Niepodległości organizowanego przez Młodzież Wszechpolską oraz ONR. Inicjatorzy manifestacji zaprezentowali plan prac związany z tegorocznym Marszem. Manifestacja ruszy z Ronda Romana Dmowskiego o godz. 14 i przejdzie Alejami Jerozolimskimi i Mostem Poniatowskiego. Zakończenie Marszu zaplanowano na błoniach Stadionu Narodowego.

 

 

Źródło: polskieradio.pl, Twitter, medianarodowe.com

WMa

 


DATA: 2018-09-06 20:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szczególnie należy się jednoczyć z tymi co oddają Polskę żydom. Z tymi którzy 10 lat temu wpuścili do Polski na żądanie Izraela zydowskich rachmistrzów by dokonali inwentaryzacji odbudowanego rękami Polaków "pożydowskiego" mienia. Tego mienia które stało się "żydowskie" dzięki zaborcom po Powstaniu Styczniowym po wywózce Polaków na Sybir, po wymordowaniu znacznej ich liczby i dzięki kwitnącej wówczas współpracy żydow z zaborcami. Gdy Polacy nie chcieli wspolpracy z zaborcami żydzi robili to bardzo chętnie. Majątków, ofiarowanych żydom po holokauscie Polaków przez zaborów. Tak powstały "żydowskie" majątki a teraz szabesgoje nazywający siebie Polakami oddadzą je jako kolejne "zadośćuczynienie" za holokaust. Niemcy splacili już roszczenia w ramach odszkodowań żydom, ale szabesgoje chętnie zapłacą im jeszcze raz i jeszcze raz skazujac Polaków na bezdomność. Jednoczmy się żydami,szabesgojami,komunistami,marksistami,muzułmanami,banderowcami. Na chwałę Izraela.
ponad 1 rok temu / szalom Morawiecki!
 
Razem ale Bez ubecko-lewacki chamow
ponad 1 rok temu / Ziggy
 
Z kim mam się jednoczyć? Z ubekami z kodu, albo zdrajcami i złodziejami z PO i ubywatelami prl? Mam się jednoczyć z donosicielami, mam się jednoczyć z kimś kto nienawidzi Polski, z tymi którzy ją opluwają, szkalują i szkodzą gdzie i jak tylko mogą ? Niedoczekanie !
ponad 1 rok temu / niedoczekanie
 
Absolutnie, żadnej zgody. Zdrajcy z PiS chcą się kreować na patriotów. To, że nie są katolikami też już udowodnili.
ponad 1 rok temu / Orzeszek
 
Żeby świętować odzyskanie niepodległości trzeba najpierw być krajem niepodległym.
ponad 1 rok temu / Gość
 
ten ONR wydaje mi się jakiś podejrzany Kiedy pojawia się okazja na zjednoczenie Polaków wokół wspólnej sprawy jaką jest NIEPODLEGŁOŚĆ ONR mówi NIET... i te prorosyjskie sympatie...?
ponad 1 rok temu / gyirkovari magnum
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.