DZIŚ JEST:   05   GRUDNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
 
 
 
 

Premier Beata Szydło o złożonym w Sejmie projekcie „Stop Aborcji”: nie ma w tej chwili takiego tematu

Premier Beata Szydło o złożonym w Sejmie projekcie „Stop Aborcji”: nie ma w tej chwili takiego tematu
fot. Krystian Maj / Forum

Nie ma w tej chwili takiego tematu - ani w rządzie, ani w Sejmie. Nie zajmujemy się tym - powiedziała premier Beata Szydło, pytana o obywatelski projekt wprowadzający pełną ochronę życia każdego dziecka. Komitet „Stop Aborcji” złożył w Sejmie projekt ustawy, pod którym zebrał ponad 450 tys. podpisów.

 

Obywatelski projekt wprowadza pełną prawną ochronę życia dzieci nienarodzonych, usuwając z systemu polskiego prawa sprzeczne z konstytucją tzw. wyjątki aborcyjne, prowadzące do dyskryminacyjnego uchylania ochrony życia dzieci w prenatalnym okresie ich rozwoju z uwagi na niepełnosprawność lub okoliczności poczęcia.

 

Premier Beata Szydło pytana jak będzie głosowała w sprawie projektu całkowitego zakazu aborcji oraz o stan przygotowań rządu do realizacji zobowiązań, które nałożyłoby na niego przepisy tej ustawy, powiedziała, że w tej chwili nie ma takiego tematu - ani w rządzie, ani w Sejmie. - Na razie się tym nie zajmujemy - podkreśliła premier.

 

Wbrew pojawiającym się w przestrzeni publicznej zarzutom, projekt gwarantuje pełną ochronę życia matki, przewidując możliwość prowadzenia ratujących jej życie działań leczniczych, włącznie z tymi, które mogą doprowadzić do śmierci dziecka poczętego.

 

Projekt nakłada na organy państwa i samorządu terytorialnego obowiązek zapewnienia pomocy, wsparcia materialnego i opieki dla rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne lub dzieci poczęte w okolicznościach uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa, pozbawione obecną ustawą ochrony życia w prenatalnym okresie ich rozwoju.

 

 

Źródło: rp.pl

luk

 
DATA: 2016-07-06 17:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pani premier Beta Szydło matka Kleryka przygotowującego się do Kapłaństwa w Tradycyjnym Seminarium Duchownym.W kwestiach życia od poczęcia do naturalnej śmierci nie kompromisów."TAK TAK NIE NIE ""PO OWOCACH ICH POZNACIE"... NARÓD ZABIJAJĄCY WŁASNE DZIECI JEST NARODEM BEZ PRZYSZŁOŚCI"DEMOKRACJA BEZ WARTOŚCI PRZERADZA SIĘ W JAWNY BĄDŹ ZAKAMUFLOWANY TOTALITARYZM "PAPIEŻ JAN PAWEŁ II
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
@leo Powiedziała jeszcze gorzej: to ją i rządu nie interesuje. Jeżeli chodzi o fakty, to proszą sprawdzić jak w 2007 roku głosowali gremialnie ludzie PiSu, którzy teraz rządzą Polską.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
Przecież Pani Szydło nie powiedziała,że będzie kompromis aborcyjny. Skąd więc tan skowyt?! Poczekajmy na fakty.
ponad 4 lata temu / leo
 
Król Herod kazał zabijać dzieci z lęku o władzę i z tegoż lęku o władzę, pozwalają ,,w majestacie prawa,, na zabijanie nienarodzonych, których by uratowano wprowadzając całkowity zakaz aborcji.
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
Loża "Kopernik" w akcji
ponad 4 lata temu / sfgx
 
Mogę się założyć, że ten obywatelski projekt dot. pełnej ochrony życia ludzkiego zostanie zamieciony pod dywan i będzie leżał i leżał i leżał i czekał na lepsze czasy, bo życie ludzkie jest mniej ważne niż inne ważniejsze sprawy.Jeśli danego polityka nic nie obchodzi życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci to nic go nie obchodzi także to czy człowiek w tym kraju będzie miał godną pracę, potem godną emeryturę, dostęp do służby zdrowia i godne warunki, stabilizacje swoją i swojej rodziny, a reszta to tylko gadanie, gadanie ,żeby głupcy słuchali i się cieszyli.W Polsce żadna polityka prorodzinna nie istnieje i nie pomogą żadne obietnicę, żaden fajny socjal, żadne zapomogi, żadne obniżki VAT dla rodzin,żadne tanie mieszkania dla rodzin, jeśli w tym kraju nadal są mordowane dzieci nienarodzone chore czy zdrowe i nie ma szacunku ani ochrony ludzkiego życia wszystkie wymyślne programy demograficzne nic nie dadzą i nie będą miały efektów.Prawo do życia jest ważne.
ponad 4 lata temu / Marta
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.