DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Preludium do ostatecznej rozprawy z Kościołem. Odsłona trzecia

Preludium do ostatecznej rozprawy z Kościołem. Odsłona trzecia
Zdjęcie ilustracyjne. Fot.Lukasz Dejnarowicz/FORUM

Feministyczne aktywistki zdewastowały elewacje kościelnych budynków w Warszawie. Ów akt bluźnierczego wandalizmu stanowi kolejną odsłonę procesu radykalizowania się antychrześcijańskiej rewolucji. Procesu, który jeśli nie zostanie w porę zatrzymany, doprowadzi w końcu do krwawego rozprawienia się lewaków z polskim Kościołem.

 

Historia dostarczyła nam na potwierdzenie tej tezy niejednego dowodu – dość wspomnieć tylko buntowników podburzanych przez pogrobowców Lutra i Kalwina, rzezimieszków Robespierre’a, czy rządnych krwi wyznawców bolszewizmu. Wszyscy oni – prędzej czy później – życzyli sobie rozprawy z katolickim klerem, i dokonywali tego w sposób właściwy dla swojej epoki.

 

Dziś, koryfeusze nowej rewolucji, coraz częściej żądają kolejnej rozprawy z Kościołem. Żądza ta jest tym silniejsza, im silniejsi są katolicy w danym kraju. W Polsce są oni wciąż stosunkowo wpływową grupą, a Kościół hierarchiczny pozostaje ich przedstawicielem, więc wzbudza lewacką wściekłość. Sprawa dostępności aborcji – tak ważna dla powodzenia rewolucji – wymaga więc, w myśl lewackiego widzenia świata, coraz ostrzejszych wystąpień.

 

Zaczęło się od słynnych czarnych marszów w październiku 2016 roku. Wtedy to na ulice wyległy kobiety żądające prawa do zabijania własnych dzieci. Na symbol swojego protestu wybrały czerń – bo tego właśnie koloru zdawały się być ich dusze, zaprzedane w tamtych dniach iście szatańskiej sprawie. Manifestowały z wulgarnymi napisami na transparentach, wykrzykując niewybredne hasła i nawołując do nienawiści do katolików i do kleru.

 

To były jednak tylko słowa i symbole.

 

Półtora roku później nie skończyło się tylko na słowach. Grupa zdziczałych studentów, wykrzykując antyklerykalne hasła próbowała sforsować drzwi warszawskiej kurii. Doprawdy nie wiadomo co stałoby się, gdyby nie skuteczna interwencja policji. Szczęśliwie w marcu tego roku na ulicach polskiej stolicy leżał jeszcze śnieg – lewaccy aktywiści wybrali więc do obrzucenia siedziby kardynała Nycza śnieżki, a nie przykryte białą pierzyną kamienie.

 

Minęło kilka miesięcy, posłowie PiS znów wykonali żenujący manewr wokół projektu ustawy antyaborcyjnej, a lewackie hordy znów wyszły na ulice. Nikt z nich już nawet nie stara się ukryć nienawiści wobec Kościoła, a nawet nie domaga się buńczucznie „respektowania praw człowieka”, nie. Oni wyszli na ulice wyłącznie by wykrzyczeć swą nienawiść względem Chrystusowego Kościoła – ostatniej na świecie instytucji broniącej jeszcze naturalnego porządku: prawa do życia niewinnych istot. Zdjęcia wykonane we wtorek 3 lipca 2018 roku w Warszawie tylko to udowadniają – oto feministyczni aktywiści zdewastowali kościelne budynki wypisując na nich sprayem bluźniercze hasła.

 

Ta nienawiść na tym się jednak nie skończy. Nastaną kolejne akcje fanatyków aborcji, jeszcze bardziej agresywne. W ruch pójdą pięści, później może i inne narzędzia.

 

Jak wobec tego zachowa się katolickie społeczeństwo? Czy biskupom, którzy po tych ekscesach do tej pory nie wydawali żadnych oficjalnych komunikatów potępiających agresję, prawdziwą mowę nienawiści i antychrystianizm, przyjdzie z pomocą wierny lud? Skoro w tym samym czasie energia kościelnych copyrighterów skupiona jest na potępianiu pielgrzymowania tych, którzy – jako nieliczni – mogliby otoczyć biskupie kurie rzeczywistym, niemetaforycznym, kordonem bezpieczeństwa?

 

 

Krystian Kratiuk


DATA: 2018-07-05 16:21
AUTOR: KRYSTIAN KRATIUK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie potrafisz podać argumentów, dlatego z bezsilności pozostały ci wyzwiska? Powtarzam: to twój wolny wybór czy potraktujesz słowa Pana Jezusa za prawdę, czy za (używając twego prostackiego żargonu) "porąbane postępackie duraczenie". Ja zadanie wypełniłem, gdyż ostrzegłem cię przed konsekwencjami.
ponad 1 rok temu / do agricola
 
@do agricola. Zalatujesz Waść "Neonem" albo czymś takim, postępackim. Duraczysz jak porąbany. Recte!
ponad 1 rok temu / agricola
 
cyt" Pan Jezus pogonił ze Świątyni nie obrońców Swej nauki, lecz osoby "z przeciwnego bieguna", tzn. czcicieli mamony którzy swym "biznesem" profanowali tę Świątynię." -kiedy weźmiemy z Niego przykład i przegonimy handel z Jasnej Góry? jechałam tam po skupienie -nie dało- się byłam rozczarowana
ponad 1 rok temu / @ do agricola
 
To że nie masz bladego pojęcia o katolicyzmie pokazałeś poprzednio. Teraz pokazujesz że nie potrafisz przeczytać krótkiego fragmentu Biblii z choćby elementami zrozumienia, gdyż Pan Jezus pogonił ze Świątyni nie obrońców Swej nauki, lecz osoby "z przeciwnego bieguna", tzn. czcicieli mamony którzy swym "biznesem" profanowali tę Świątynię. Z mieczem i św. Piotrem też "nieco" inaczej, gdyż św. Piotr usłyszał: "Schowaj miecz swój do pochwy, bo wszyscy, którzy za miecz chwytają, od miecza giną" Mt26,52. Nie podoba ci się polecenie naśladowania o którym mówił Pan Jezus w Łk9,23? Cóż, to twój wolny wybór czy chcesz iść za Nim czy nie chcesz, jednak przestrzegam cię przed konsekwencjami opisanymi w Łk9,26. Gołąbek??? Aerodynamika??? Aż takie zwidy powoduje picie pod płotem??? To cieszę się że nie miałem i nie będę miał ku temu okazji. A skoro stwierdzasz że medycyna "jest tu bezsilna" - współczuję :)
ponad 1 rok temu / do agricola
 
A teraz quiz: co by sie działo, gdyby w podobny sposób obsmarowano meczet albo synagogę ?
ponad 1 rok temu / Hanys Górnośląski
 
@do agricola. Medycyna jest tu bezsilna. Gdybyś miał choć blade pojęcie o katolicyzmie, wiedziałbyś że Pan Jezus, "takich jak Ty pobożnych", "wyniósł" ze Świątyni na własnych sandałach garbując ich obficie lagą po łbach, a Św. Piotrowi zalecał posiadanie miecza w niepewnej podróży. "Naśladować" powiadasz...no... Żydom by się szczególnie "finał" tego naśladownictwa bardzo spodobał. Chrystus był, jest i będzie tylko Jeden. Małpowanie Go, chwały Mu jak dotąd nie przyniosło, co widać, słychać i czuć. Tobie może przynieść skierowanie do "sanatorium". Obyś jeno nie wpadł na pomysł naśladowania Świętego Ducha w postaci "gołąbka pokoju", bo jak mniemam, masz Waść blade pojęcie o aerodynamice. A tak poza tym: wódki z tobą nie piłem ani pod płotem nie leżałem, zważ na to, bo ci to "naśladowanie" słabo wychodzi.
ponad 1 rok temu / agricola
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.