DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Prawdziwe intencje Jana Hartmana: nie chcemy dobra Kościoła i ani nam się śni o niego troszczyć

Prawdziwe intencje Jana Hartmana: nie chcemy dobra Kościoła i ani nam się śni o niego troszczyć
Sebastian Kocon/FORUM

„Nadchodzi dla Kościoła czas kary, a dla narodu czas słusznego gniewu i wyzwolenia. A będzie tą karą podporządkowanie Kościoła prawu jednakiemu dla wszystkich organizacji, równy z innymi organizacjami status” – napisał na swoim blogu Jan Hartman.

 

Człowiek od lat związany ze środowiskiem Janusza Palikota podkreśla, że ani on, ani jego polityczni towarzysze „nie chcą dobra Kościoła”, „atakują go otwarcie” i „ani im się śni o niego troszczyć”. Następnie stwierdza, że to Kościół powinien się troszczyć i modlić o dobro… „ukochanej przez siebie masonerii”.

 

„My, ludzie stojący na gruncie dobroci serca i sumienia, które każą być wyrozumiałym dla złodziejstwa i pedofilii, ale tylko do pewnych granic, nie pozwolimy już wmawiać sobie, że Kościół jest dobry i szlachetny, a tylko niektórzy ludzie Kościoła błądzą i grzeszą” – napisał „naukowiec”.

 

To jednak nie wszystko. Hartman próbuje wmówić czytelnikom, że Kościół katolicki był i jest „systemowo zły, jego doktryny są fałszywe, pełne pychy i często wprost nieludzkie, a dobroć zjawia się w nim rzadko i wyjątkowo, wyrastając jak kwiaty na bagnie”.

 

Dla „podkręcenia” swoich wypocin Hartman zastosował narrację i oskarżenia znane z przepełnionych nienawiścią antykatolickich wypowiedzi Krzysztofa Pieczyńskiego. „Kościół zawsze był siedliskiem zbrodni, pychy i rozpusty, zawsze zabijał, zawsze niewolił, zawsze niszczył, gnębił i dyskryminował. Jest wzorem i natchnieniem dla wszelkiego totalitaryzmu i ucisku aż po dziś dzień” – przekonywał „myśliciel”.

 

Żeby tego było mało, w dalszej części tekstu, Hartman oskarżył św. Jana Pawła II. „Apogeum rozpasania Kościoła – złodziejstwa i zboczenia – przypadło na lata pontyfikatu Jana Pawła II. To on był głową Kościoła i na niego spada odpowiedzialność za wszystkie potworności, które działy się pod jego nosem, tuż obok. Ich sprawcami byli nierzadko ludzie, których gorąco protegował i którzy z tej osłony korzystali, by gwałcić i kraść” – napisał.

 

„Wkrótce skończy się płaszczenie się przed księżmi i biskupami, składanie niekończących się danin i hołdów, lęk przed nadprzyrodzoną mocą zaklętą w insygniach kapłaństwa, obrzydliwy, niewolniczy odruch uniżoności wobec księdza, jaki do dziś jeszcze zdarza się u starszych ludzi. Skończy się zabobonna wiara w moc obrazków i święconej wody, skończy się bulgot nienawiści o dżenderach i seksualizacji dzieci, w wykonaniu owładniętych obsesją seksualną pogromców masturbacji. (…) Skończy się też kult Jana Pawła II – te wszystkie szkaradne pomniki, te wszechobecne nazwy. To zniknie jak senna mara. Za dwie, może trzy dekady – po ciężkiej walce” – podsumował Hartman.

 

Wpis „krakowskiego filozofa” skomentowano na portalu fronda.pl: „I wówczas wreszcie nastaną rządy mężów oświeconych. A prym wśród nich wieść będzie profesor Hartman. Jednym dekretem zgniecie klerykalną pedofilię, drugim - ustanowi nowe prawo o kazirodztwie. Niech Polacy poznają, czym jest wolność...”.

 

Źródło: fronda.pl

TK


DATA: 2019-05-15 10:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I to mówi Starszy Brat w "Wierze"? Chyba bracie rozum Tobie odebrało
9 miesięcy temu / opty
 
To są szatanskie groźby. Nie można lekceważyć takich ludzi bo w tych słowach jest szatanski plan zniszczenia Kościoła w Polsce!
9 miesięcy temu / Gosc
 
Pytanie D.Ryszarda jest pytaniem wielu. Jak taki człowiek mógł wzrastać wśród Polaków i nie być zauważonym aby udzielono mu wcześniej pomocy medycznej stosownej do stanu jego psychiki. Kim są ci, którzy go zatrudniają i pozwalają mu na kontakt z młodzieżą. Mam nadzieję , że nowa ustawa Ministra Ziobry o pedofilach zboczeńcach rozszerzy MONITORING na lewackie środowiska uniwersyteckie poczynając od Krakowa, Warszawy, Gdańska. Chory przypadek "Twardego człowieka" potwierdza domniemanie, że wielu eskimosów zmieniając nazwiska po pogromach mogło skrywać swoje UŁOMNOŚCI,KOMPLEKSY, PROSTACTWO pod słowami określającymi - siłę, wytrzymałość np. hard. To co mówi "eskimos". H. i jego środowisko współplemieńców uzasadniają podejrzenie o dzialalność wywrotową godzącą w DOBRA PRAWNE POLAKÓW. Jego słowa :Za dwie, może trzy dekady ? po ciężkiej walce? ? wskazują , że prowadzi lub ma wiedzę o tajnych działaniach swoich współziomków lub innych zdrajców przeciwko RP.
9 miesięcy temu / iskierka > dru
 
Niezle tam piora mozgi ta "filozofia oswiecenia" zeby tak na trzezwego gledzic.
9 miesięcy temu / Nick
 
Hartman - jaki ty jesteś brzydki zewnętrznie i wewnętrznie, żal patrzeć.
9 miesięcy temu / Kik
 
Panie Kamilu, ma pan rację. Dorasta młode pokolenie. Które chce zakazu aborcji. Które do władzy wyniesie polityków katolickich i narodowych, a oni zakażą propagandy homoseksualnej w przestrzeni publicznej. Pokolenie, które widząc, do czego doprowadziły rządy lewicowych liberałów na Zachodzie, odsunie ich od władzy w swojej Ojczyźnie. A w przyszłości młodzi księża tradycjonaliści odrzucą modernistyczne zepsucie i dokona się odnowienie życia religijnego w Polsce. I tak to będzie wyglądało. Bo młodzi, proszę Pana, to ludzie PONIŻEJ 35 roku życia. A nie młodzi czterdziestoletni, wychowani przez pana w różowych okularach na festiwalach w Kostrzynie nad Odrą. Nie, tacy ludzie już nie są młodzi. Tacy ludzie więcej nie zagłosują za wejściem do UE w 2004 roku ani za Tuskiem w 2007 roku. Dziś nie żyjemy w ułudzie końca historii. Dziś historia gwałtownie przyśpiesza i porwie ze sobą liberalno-demokratyczny system polityczny zrodzony przy Okrągłym Stole. Pozdrawiam.
9 miesięcy temu / Patrzmy na świ
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.