DZIŚ JEST:   02   GRUDNIA   2020 r.

Św. Blanki Kastylijskiej
Bł. Rafała Chylińskiego
 
 
 
 

Prawdziwa twarz tolerancji. Eric Zemmour znienawidzony za krytykę islamu

Prawdziwa twarz tolerancji. Eric Zemmour znienawidzony za krytykę islamu
Źródło: youtube.com / L'Incorrect
#FRANCJA    #ISLAM    #ZEMMOUR    #MUZUŁMANIE    #KULTURA

Po odnotowanym przypadku nękania, w internecie pojawiło się wideo pokazujące muzułmańską kobietę, prowokującą znanego, prawicowego eseistę, dziennikarza Erica Zemmoura. Dziennikarz znany jest z ocen krytycznych wobec wyznawców islamu i negatywnie ocenia ich wpływ na tradycję i kulturę Francji.

 

W filmie nakręconym w minioną sobotę, widzimy kilka osób czekających przed wejściem do sklepu. Nagle zbliża się postać: jest nią Eric Zemmour. Kiedy dziennikarz znajduje się na wysokości kamery, kobieta z turbanem na głowie i okularami przeciwsłonecznymi na nosie, rozpoznaje go i z podniesionym kciukiem do góry wykrzykuje: „Éric Zemmour! Niech żyje islam! Niech żyje Allah! Niech żyje Mahomet!”.

 

Kobieta czekała na reakcję Zemmoura, ale zachował on zimną krew i kontynuował marsz bez słowa, przy zdziwionym spojrzeniu zebranych przechodniów.

 

Wydarzenie to spotkało się  żywą reakcją w sieciach społecznościowych. Mimo, że nie chodziło tym razem o obelgi czy groźby, to ton głosu tej kobiety sugerował ewidentną wrogość do Erica Zemmoura i jego poglądów.

 

 „Wkrótce, aby spokojnie przespacerować się ulicą, trzeba będzie posiadać zaświadczenie o dobrych intencjach wobrec islamu” – napisal na Twitterze deputowany Zjednoczenia Narodowego (ZN), Gilbert Collard.

 

„Histerię muzułmanki” potępił dziennikarz i animator TV, Eric Naulleau. „Ta kobieta myśli, że swoim gestem osłabi siłę przesłaania Erica Zemmoura... Ale sama przecież pokazuje twarz przemocy i nienawiści, które ogarnęły nasz kraj. Uwaga niebezpieczeństwo! – wskazywał  Martial Bild, dyrektor generalny telewizji Libertés i były dyrektor Frontu Narodowego.

 

FLC

Czytaj także:
DATA: 2020-05-18 14:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.