DZIŚ JEST:   28   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów
 
 
 
 

Prawda o niemieckich zbrodniach przebija się w USA. Wielki sukces akcji „German Death Camps”

Prawda o niemieckich zbrodniach przebija się w USA. Wielki sukces akcji „German Death Camps”
Źródło: Facebook/German Death Camps

Od dwóch lat na amerykańskich drogach można zobaczyć ciężarówkę z napisem „German Death Camps” (pol. „Niemieckie obozy śmierci”). Organizatorzy akcji chcą w ten sposób edukować Amerykanów o Holokauście.

 

Przez dwa laty ciężarówka „przemierzyła 20 stanów i przejechała setki tysięcy kilometrów” – informują organizatorzy kampanii. Pojazd był m.in. w Nowym Jorku, Chicago oraz Miami.

 

Na ciężarówce napisano w języku angielskim „wojskowe reparacje dla Polski”, „niemieckie obozy śmierci” i „niemieckie, nie nazistowskie”. Znajduje się na niej też apel, by „nie mylić mordercy z ofiarą”.

„W związku ze zintensyfikowaną kampanią zniesławiającą Polskę i polski naród, która trwa od kilku dekad, a ostatnio przybrała na silę, wyszliśmy oszczerstwom naprzeciw”, słyszymy w filmie przygotowanym przez organizatorów, w którym podsumowano dwa lata akcji.

 

„Nigdy nie wolno dopuścić do tego, by Niemcy, architekci oraz sprawcy Holokaustu, byli myleni z ofiarami”, podkreślono w materiale.

 

Organizatorzy akcji zapraszają do pobierania grafiki ze strony i zamieszczania jej na swoim samochodzie.

 

Źródło: Facebook, Twitter, polskieradio24.pl

TK


DATA: 2020-01-29 11:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

idiotyzm to jest , kto wyzwalał obozy , prosze umieścić zdjęcia , kogo chcecie edukować ,
8 miesięcy temu / Dachau
 
Gratuluję organizatorom pomysłu. Ciekawa i pożyteczna akcja. Może warto by było powtórzyć ją w Kanadzie? Wobec skali kłamstw jakimi oskarża się polaków jest to niewiele ale od czegoś trzeba zacząć. Z prawdą jest jak z wodą zatrzymaną przez tamę, jeżeli zrobimy wyłom to ona zrobi resztę. Dla jasności tylko zapytam, kto finansował tę akcję, czy brał w tym udział polski rząd lub ambasada, czy finansowali ją jedynie polonusi?
8 miesięcy temu / trzeźwy
 
tak bardzo się nie chwalcie- bo jak oni będą chcieli i zauważą że to działa to wypuszczą na drogi usa 1000 ciężarówek z odpowiednim dla siebie przekazem i co wtedy?
8 miesięcy temu / nina
 
Ciężarówka kontra obowiązkowe w wielu stanach lekcje z "holokaustyzmu".
8 miesięcy temu / Wojtek
 
Putin ośmieszył Żydów w Jerozolimie i ukradł imprezę lobby 447. A to dlatego, że w Yad Vashem mówił o Holokauście Słowian: Rosjan, Polaków i Białorusinów. Gdyby jakiś polski polityk pozwolił sobie na takie uwagi to zostałby zaraz potępiony i posądzony o antysemityzm. A tu, cisza. Do tej pory, mówiąc o Holokauście, jego bezwzględny rozmiar, 6 milionów ofiar, przewyższał straty każdego innego narodu. Tylko w zestawieniu ze stratami ludzkimi ZSRR, ok. 27 milionów, to porównanie nie robi już takiego wrażenia. I tak jest także jeśli chodzi o konkretny jeden przypadek. W Auschwitz zginęło, jak się obecnie uważa, około miliona Żydów, zaś podczas blokady Leningradu, straty ludzkie wyniosły ok 1,5 mln. W Auschwitz było też o innych ofiarach. Tu narracja rosyjska i polska są podobne. Chyba czas na zmianę podręczników historii w Izraelu i St.Zj.
8 miesięcy temu / Czesław
 
Miarą sukcesu nie jest liczba przejechanych kilometrów czy liczba stanów, tylko faktyczna zmiana świadomości Amerykanów. Wątpię, żeby dało się to miarodajnie ocenić. Oczywiście życzę akcji wielkiego sukcesu, ale biorąc pod uwagę, że kampanie szkalujące są o wiele bogatsze w treść i Amerykanie są nimi bombardowani niemal codziennie, sporadycznie widoczne na amerykańskich drogach ciężarówki z napisem German Death Camps mogą mieć niewielki wpływ na zmianę naszego wizerunku w USA.
8 miesięcy temu / Iw
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.