DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Poznań uległ genderystom. W innych miastach i gminach nie musi tak być

Poznań uległ genderystom. W innych miastach i gminach nie musi tak być
Fot. CZiR

Centrum Życia i Rodziny deklaruje pomoc środowiskom lokalnym, które podejmą wyzwanie obrony swych społeczności przed naporem ideologii godzących w małżeństwo i rodzinę.

 

Jak już informowaliśmy, poznańscy radni zignorowali społeczny protest i przyjęli we wtorek genderową Europejską Kartę Równości. Jakie były kulisy tej bulwersującej, szkodliwej decyzji?

 

W poniedziałek, a zatem na dzień przed decydującą sesją miejskiej rady, Centrum Życia i Rodziny w imieniu ponad 7 tysięcy sygnatariuszy protestu wysłało na adresy Urzędu Miasta oraz przewodniczącego Rady Miasta Poznania prośbę o udzielenie głosu przed głosowaniem, na sali obrad. Autorzy apelu chcieli raz jeszcze zaapelować o wzięcie pod uwagę głosów mieszkańców, którzy nie życzą sobie instytucjonalizacji postulatów genderowych w ramach oficjalnej polityki wielkopolskiej metropolii.

 

We wtorek rano przewodniczący RMP Grzegorz Ganowicz odmówił jednak przedstawicielom protestujących prawa do wygłoszenia ich stanowiska podczas sesji. Początkowo twierdził, że wniosek nie został dostarczony, a następnie oskarżył reprezentanta Centrum Życia i Rodziny o… zapchanie skrzynki mailowej urzędu tysiącami protestów.

 

Stronę społeczną wsparło dwoje radnych PiS: przewodniczący klubu Przemysław Alexandrowicz oraz Ewa Jemielity. Niestety, przewodniczący Ganowicz konsekwentnie odmawiał.

 

- To brak szacunku dla mieszkańców, w tym dla ponad stu osób, które podczas sesji zapełniły dwie sale przeznaczone dla publiczności – komentuje w rozmowie z PCh24.pl Kazimierz Przeszowski, wiceprezes CŻiR.

 

Głos tych wszystkich osób został po prostu zlekceważony. To wręcz poniżanie ludzi. Uważam to za coś absolutnie niedopuszczalnego. Myślę, że za swoją butę rządzący Poznaniem, a w szczególności pan Grzegorz Ganowicz powinni ponieść konsekwencje. To po prostu przemoc wobec rodziców, wobec społeczeństwa – ocenia nasz rozmówca.

 

Obrońcy rodziny spędzili w siedzibie rady kilka godzin, bezskutecznie oczekując na możliwość zabrania głosu. Niektórzy przyszli na sesję z dziećmi. Na sali obrad zabrakło natomiast zwolenników genderowej Europejskiej Karty Równości. Trudno się dziwić, biorąc pod uwagę jej treść i ideowe oblicze. Jak wskazuje Centrum Życia i Rodziny, w oryginalnym tekście dokumentu sformułowanie gender (nieprecyzyjnie przetłumaczone w polskiej wersji na „płeć”, gdyż nie chodzi o płeć biologiczną a o tak zwaną płeć kulturową) występuje 50 razy. Dla odmiany, „rodzina” – zaledwie siedmiokrotnie: cztery razy w odniesieniu do uzgodnienia jej potrzeb z wymaganiami rynku pracy, raz jako rzekome strukturalne źródło dyskryminacji i przemocy, jednokrotnie w kwestii potrzeb mieszkaniowych i tyleż samo w kontekście rodziny niepełnej.

 

- Rodzina jako związek dający jej członkom szczęście i spełnienie, będąca najbardziej optymalnym miejscem do wychowania dzieci, nie została w Karcie wymieniona ani raz. Małżeństwo nie jest wymienione w ogóle, nawet z nazwy, choć w małżeństwie pozostaje więcej niż połowa Polaków, którzy ukończyli 15. rok życia – podkreśla Kazimierz Przeszowski.

 

- To jest antyrodzinny i antymałżeński dokument, który godzi w fundamenty ładu społecznego. Jak wynika z badań, małżeństwo oraz kochająca się rodzina z dziećmi stanowią w opinii ankietowanych najpełniejsze źródła życiowego szczęścia. Są absolutnie bezkonkurencyjne nawet względem sukcesów zawodowych, dobrych warunków mieszkaniowych czy innych wartości. Zupełnie nie znajduje to jednak odzwierciedlenia w tekście tej tak zwanej karty równości – zwraca uwagę wiceprezes CŻiR.

 

Jak ostrzega Centrum, przyjęty przez poznańskich radnych dokument przeorientowuje politykę miasta. – Od tej pory kryterium „równości” w jej prymitywnym, marksistowskim rozumieniu, czyli walki płci i „równości” w sensie parytetu liczbowego, a także kryterium promocji pojęcia płci społeczno-kulturowej (gender) będą warunkować wszystkie działania miasta. Skutkiem będzie wydawanie na te cele bardzo poważnych sum pieniędzy, a jak wiemy, Poznań boryka się z poważnymi deficytami budżetowymi. Chociażby na poprawę transportu publicznego czy wiele ważnych projektów oświatowych brakuje pieniędzy, ale na ideologię się znajdą. Dla innych miast jest to przestroga by patrzeć na ręce rządzącym – podsumował.

 

Centrum Życia i Rodziny deklaruje pomoc osobom i środowiskom lokalnym chcących stanąć w obronie małżeństwa i rodziny przed lewicowymi ideologami – tak jak miało to miejsce przy okazji współpracy ze Społeczną Radą Edukacji i Wychowania „Rodzinny Poznań”.

 

 

RoM

 

 


DATA: 2020-02-12 09:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ja winie rzad centralny za nic nie robienie, a przeciez prezes Kaczynski mowil "lapy precz od naszych dzieci".
9 miesięcy temu / LOGAN
 
Przeciez to jest jawne łamanie prawa na sesjach ludzie mają prawo sie wypowiadac. . Powinno sie im wytoczyć proces. To jyz jest dyktatura lgbt
9 miesięcy temu / Lila
 
@ Tom, masz rację...niestety. Poznań to obecnie zmodernizowani, a może nawet bardzo zmodernizowani katolicy. Pogubili się Poznaniacy i to mocno, ale jeszcze tego nie zauważyli. Piszę to jako mieszkaniec południowej Wielkopolski. Studiowałem tam. To miasto w ostatnich 10 latach naprawdę bardzo się zlaicyzowało. A tamtejsza hierarchia albo nie chce, albo nie potrafi dostrzec problemu. A rogale świętomarcińskie są ok : Dobrze, że jeszcze nazwy im nie zmienili na genderogale :
9 miesięcy temu / wlkp
 
Już prawie 4 lata mija jak wyprowadziłem się z mojego rodzinnego Poznania. Na pytanie skąd jesteś? Odpowiadając nie muszę się wstydzić. I pomyśleć że przed wojną był to bastion endecji...
9 miesięcy temu / PrPr
 
Skąd w Poznaniu takie lewactwo? Kto je tam ponawioził?
9 miesięcy temu / Zbigniew
 
@Tomasz Primke Radni jak radni... Polecam Ci materiały z prison planet.pl. Ludzie są nieświadomi do końca, gdyż autorytety albo się boją albo śpią... My jeżeli zredukujemy wszystko do dziś i teraz, będziemy walczyć nie wiadomo o co...
9 miesięcy temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.