DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


XX Dni B RATERSTWA MUZUŁMANOW I KATOLIKOW" - przepraszam, ale na czym to braterstwo ma sie opierac,skoro w jednym z listow SW. Pawła jest napisane"ze bratem moim jest ten,kto wyznaje JEZUSA CHRYSTUSA jako Syna Bozego.czy muzułmanin jest JEGO WYZNAWCA?? Czy przepasc, ktora dzieli chrzescijanstwo i islam jest do połaczenia sie na jakimkolwiek moscie?? te i inne pytania tkwia we mnie bez odpowiedzi powodujac, ze rzeczone XXDni sa tylko w moim pojeciu poboznym zyczeniem.
7 miesięcy temu / paniula70
 
Braterstwo według św. Franciszka z Asyżu: "Wszyscy bracia niech będą katolikami, niech żyją i mówią po katolicku. Gdyby który słowem lub postępowaniem odstąpił od wiary i życia katolickiego i nie poprawił się, należy go z naszego braterstwa zupełnie usunąć".
7 miesięcy temu / M.
 
O powszechnym braterstwie to ja słyszałam, że jest u masonów.
7 miesięcy temu / panda
 
Muzułmański ,,duchowny'' na zdjęciu obejmuje dłoń katolika gestem całkowitej dominacji.
7 miesięcy temu / panda
 
Second "Co pokazalibyscie mi? Charyzmatykow czy konserwatystów?" Ani jednych ani drugich. Pokazałbym ewangelię. I złotą zasadę skarbie!
7 miesięcy temu / Jot
 
Przeczytałam tekst I komentarze uzytkownikow, jak to możliwe ze laicy, zwykli katolicy jasno rozumieją prawdę ?? A biskup prawdzie zaprzecza? Dzisiaj na Mszy św w Irl kościele, ksiadz zachęcał do szanowania insektów I wychwalal Grete T...co się dzieje???
7 miesięcy temu / G
 
Islam już zwycięża choćby liczebnie ,sojusze mają nas uratować
7 miesięcy temu / lil
 
"Idźcie i nauczajcie narody" ,i "Nie idźcie do pogan tylko szukajcie owiec które zgubiły się z domu Izraela" - oba powiedział Jezus
7 miesięcy temu / @Król Artur
 
Mam podobne odczucia.
7 miesięcy temu / @Odszkodowania
 
stare Polskie słowo pohańcy. ,, czy maurów ścigał po kastylijskich górach, czy otomana przez morskie odmęty, w bitwach na czele, pierwszy był na murach, pierwszy zahaczał pohańców okręty,, cytata za Polskim wieszczem:D
7 miesięcy temu / szpulas11
 
XX juz raz obczhodzony jest w KK w Polsce "Dzień Islamu w Kościele Katolickim" ? A ile takich rocznic dotyczy "Dnia Kościoła Katolickiego - Wiary w Trójcę Przenajświętszą w Islamie" ? to wygrana muzułmanów 20 : 0 !!!!!!. To nie nienawiśc do muzułmanów, ale przestroga przed działaniami Ligii Muzułmańskiej w RP wahabici, które ni jak się mają do wiary wyznawanej przez członków Muzułmańskiego Związku Religijnego tworzonego przez "rdzennych" Tatarów Polskich koegzystencjujących od XVI w. O naiwny Kościele Katolicki wejrzyj na takkiję ligi muzułmańkiej, która w obecnych czasach dla muzułmanina to: prawo do bezkarnego kłamania ?niewiernego? w każdej możliwej sytuacji. W islamie kłamstwo jest ciężkim grzechem, ale takkija ?rozgrzesza? przypadki kłamania wyznawców innych religii, przez co nawet notoryczny kłamca jest przekonany, że czekają na niego 72 dziewice.
7 miesięcy temu / odszkodowania
 
Dlaczego w islamie nie obchodzi się Dnia chrześcijaństwa? Dlaczego w judaizmie go nie ma? Oczywiście są to pytania retoryczne. To bardzo smutne.
7 miesięcy temu / ?
 
List sw. 1Jan 2:22: kto jest klamca, azesz nie ten, ktory zapiera iz Jezus nie jest Chrystusem? Ten jest antychryst, ktory sie zapiera Ojca i Syna... Dziwnym jest dzien Islamu w Kosciele, kedy to wlasnie Islam zapiera sie Ojca i Syna! Koran pisze: Sura 5: 72 - Jezeli wierzysz, ze Jezus jest Bogiem badz przeklety, Sura 9: 3 - Allah zniszczy wszystkich, ktorzy mowia, ze Jezus jest synem Allaha, Sura 2:120 - Nie idz za Zydami czy Chrzescijanami, jak to zrobisz bedzie Allah przeciwko tobie.Sura 8 : 60 uczy - mordowac niewiernych gdzie sie da! Ciekawe sa tez imiona Allaha: Zhayrul - Kakareen znaczy najwiekszy Zwodziciel, Al-Muttakabbir znaczy Najbardziej Pyszny, Al-Mumit znaczy Niszczyciel ten co wynalazl smierc... Ciekawe czy nikt nie zaczyna watpic czy to dobra droga??!! Haddis wg Al Buhariego mowi: ze Allah najbardziej nienawidzi Tego kto nazywa sie Panem Panow i Krolem krolow.... Hlo! Pobudka!!!
7 miesięcy temu / Czarek
 
@Król Atur - ewangelizacja właśnie tego brakuje w KK, w szczehgólności kościołowi chierarchicznemu, a Franek temu wtóruje bo na pewno nie sprzeciwia się. Tak, Papież nie jest moim kolegą, ale w myśl postępowego kościoła frankowo - niemieckiego ośmielam się mówić o nim per ty Franek. Bo skoro dla Franka nie ma znaczenia Słowo Boże, to dla mnie nie ma znaczenia i nie czuję się zobowiązany do wypełniania i respektowania stanowiska Franka. Franek wywraca Kościół do góry nogami.
7 miesięcy temu / odszkodowania
 
Czy macie odwagę powiedzieć, że Katolicyzm jest 100% prawdziwy? Szukam 100% prawdy. Gdybym był żydem lub protestantem jak przekonalibyscie mnie do swojej religii? Zaznaczam, że znalbym Pisma. Co pokazalibyscie mi? Charyzmatykow czy konserwatystów?
7 miesięcy temu / Second
 
A co z najważniejszą misją KK, czyli misją ewangelizowania i nawracania niewiernych??? Pan Jezus mówił o nawracaniu pogan, a nie o dialogu ekumenicznym!!!
7 miesięcy temu / Król Artur
 
Bp Henryk Ciereszko: "Mamy też obowiązek głosić wiarę w Jezusa, który jest jedynym Zbawicielem świata." A właśnie muzułmanie temu zaprzeczają.
7 miesięcy temu / Ryś
 
oryginalny tekst brzmi inaczej ,ale brawo za improwizację
7 miesięcy temu / @ rewers
 
odpowiadam ci zupełnie obiektywnie i bez zamiaru obrażania .Religia to sposób wyznawania wiary i owszem są i inne wiary i inne religie ,każda w oczach wyznawców jest jedyna prawdziwa,trzymaj się swoje i resztę zostaw Bogu
7 miesięcy temu / @Rocky
 
Na czyich warunkach?
7 miesięcy temu / XYZ
 
To co mówi ten Biskup, to doprawdy On sam nie wie co mówi, bo to wszystko co mówi ma niewiele wspólnego z prawdą, z Jedyną Prawdą jaką jest Jezus Chrystus - Zbawiciel. "W innych religiach dostrzegamy jednak otwartość na dobro i ogólnoludzkie, bliskie nam wartości" - taaak? Jaka to otwartość na dobro i ogólnoludzkie, bliskie nam wartości Biskupie? Czyś ty już całkiem oczadział?
7 miesięcy temu / Ireneusz
 
KEP chce zlikwidować katolików w Polsce? No śmiało! Bez owijania w bawełnę!
7 miesięcy temu / pytanie
 
Ekumenizm to TRAGEDIA kościoła. Sobór II zapoczątkował rozkład w wykładni geometrycznej. Dzień Judaizmu, Dzień Islamu, Dzień Protestantyzmu czekam na Dzień Satanizmu. Co się dzieje z moim Świętym Kościołem?????? Boże nie pozwól Kościołowi Hierarchicznemu zniszczyć Kościoła Powszechnego!
7 miesięcy temu / Zołnierz Regan
 
"Katolicy i Muzułmanie w służbie powszechnego braterstwa"\\ Muzułmanie zlikwidowali praktycznie chrześcijaństwo w Azji Mniejszej i Afryce Północnej. Co robią z chrześcijanami obecnie - wiadomo. \\ Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo. Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością ? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością ? 2Kor 6,14
7 miesięcy temu / Ryś
 
Obrażają Pana Boga tymi wymysłami i czcią dla systemu społeczno-politycznego,który religią nie jest. Ciekawe kiedy będzie wprowadzony dzień satanizmu. Może po tzw. "synodzie"?
7 miesięcy temu / Noe
 
Nie ma czegoś takiego jak religia niechrześcijańska. Poza katolicyzmem jest juz tylko szatan.
7 miesięcy temu / Rocky
 
?Dzień Islamu w Kościele Katolickim ma służyć temu, byśmy dążąc do prawdy, która jest w Bogu, mogli też dostrzegać te wartości, które niesie każda religia. Chcemy spotkać się w duchu wiary, jako wyznawcy różnych religii?-tylko w tym jednym zdaniu zawarte jest kilka bluźnierstw na raz:"dzień Islamu"-świętują przyszłe ofiary czcząc szatana ojca tej niby religii;"dążąc do prawdy,która jest W BOGU"!!!-Jak można Stwórcę stawiać na równi z bożkiem ludzkich umysłów;"wartości, które niesie każda religia"-czyli satanizm,kult smoka w Chinach,joga na gwoździach-to wartości,które się spotykają w duchu wiary?!-tylko po co się maja spotykać ludzie idący kompletnie w różnych kierunkach, w innych CELACH?!Po CO?!Dia ti?!Ku czemu prowadzisz nas KEPie i osobiście BPie Ciereszko?!I to do tego w Bobolanum!-Wy się Boga już w ogóle nie boicie!Więc pozostaje mi tylko wołać do Św.Andrzeja Boboli,a tym żyjącym heretykom,niech się spełnią słowa ABP Woronicza rzucone w twarz targowiczanom...
7 miesięcy temu / Andrzej BR
 
Dzień sekty mahometanskiej? To nawet nie są heretycy i odszczepiency tylko sekta totalitarna.
7 miesięcy temu / Gość
 
Co roku około 100.000 chrześcijan mordowanych jest ze względu na wyznawana wiarę w naszego Pana Boga Jezusa Chrystusa. Większość w krajach muzułmańskich. Dialogują od 20 lat i co ? I nico. Hierarchowie powinni zacząć czytać Pismo Swięte ,Nowy Testament. Szczególnie polecam II List Jana 9-11
7 miesięcy temu / oj tam
 
kurcz żołądka, po przepiciu, rumatyzmy jakieś łupią, ot, co powiesz wszystko głupio:D
7 miesięcy temu / szpulas11
 
Gal 1:6 Dziwię się, że tak szybko odstępujecie od Tego, który was powołał do uczestnictwa w łasce Chrystusowej i zwracacie się ku innej ewangelii. Gal 1:7 Nie ma innej! Są jedynie tacy, którzy sieją zamęt wśród was i chcą sfałszować Ewangelię Chrystusa. Gal 1:8 Ale choćbyśmy sami czy nawet anioł z nieba głosił wam coś innego, niż myśmy wam głosili, niech będzie przeklęty! Gal 1:9 Jak poprzednio stwierdziliśmy, tak i teraz powtarzam: Gdyby wam ktoś głosił ewangelię inną od tej, którą otrzymaliście, niech będzie przeklęty!
7 miesięcy temu / Kto zdradza Jez
 
Kiedy przybywali do nas masowo, milczałem, wszak jesteśmy całemu światu winni pomoc. Kiedy budowali meczety, milczałem ? mamy przecież wolność wyznania. Kiedy wzywali do zabijania niewiernych, milczałem ? mamy przecież wolność słowa. Kiedy wysadzali wieżowce, milczałem ? to byli tylko chorzy ekstremiści. Kiedy wywołali zamieszki, milczałem ? to wina systemu i błędnej polityki. Kiedy było ich tak dużo, że uzyskali większość w parlamencie, milczałem ? mamy przecież demokrację. Kiedy wprowadzili w państwie prawo Szariatu, milczałem - przecież większość narodu tego chciała. Kiedy moja córka została ukamienowana za brak chusty na głowie, milczałem, bo nie wolno było już krzyczeć
7 miesięcy temu / rewers
 
Islam jest nieprzyzjazny dla Katolików i to jest eufemizm. Zatem nie ma co wykonywać ckliwych gestów póki sytuacja sie nie zmieni. Dni islamu to dni głupoty w Kościele.
7 miesięcy temu / Michu.
 
Ekumeniczne kumanie to latastrofa dla KK.
7 miesięcy temu / Gość
 
Kto nie zbiera z Chrystusem - rozprasza! Takie mam przesłanie do KEP.
7 miesięcy temu / Jot
 
słowo kościół oznacza "zgromadzenie' skoro się zgromadzili
7 miesięcy temu / do Airam
 
Koran zaprzecza ukrzyżowaniu Jezusa Chrystusa. Niech sobie biskup poczyta
7 miesięcy temu / Marek
 
oni nas nie prześladują ,tylko się rozmnażają i przejmują większością całe państwa,było słuchać Oriany Fallaci
7 miesięcy temu / chichot
 
A kiedy KEP ustanowi w Polsce Dzień ,,kościoła" szatana w Kościele Katolickim? Póki co jeszcze katolickim. Google: USA: satanistyczna organizacja została oficjalnie uznana za ?kościół?
7 miesięcy temu / Airam
 
KEP najwyraźniej uważa swoją najwyższą władzę nad życiem i duszami ludzkimi. Czyli może sobie dowolnie decydować w imieniu Pana Boga. To hańba.
7 miesięcy temu / hańba!
 
Co w tej dziedzinie robi Klub Inteligencji Katolickiej w Krakowie i Tygodnik Powszechny?
7 miesięcy temu / Hat
 
Módlmy się by wszyscy biorący udział w tej hańbie mieli nieustannie przed oczyma naszych Braci mordowanych na plaży przez ścięcie głowy!!! Prześladowanie to nie jest adekwatne słowo dla tego co czyni Islam, Hinduizm czy Buddyzm,z Chrześcijanami, ZBRODNIA najhaniebniejsza na oczach całego świata, nagrywana przez kamery, to gorzej jak w Rzymie na arenie z dzikimi lwami . . . Brak słów, tylko wołanie o pomstę do samego Pana Boga i to nieustanna!
7 miesięcy temu / AndrzejBR
 
Sancte Pie Decime, ora pro nobis!!!
7 miesięcy temu / Marcin
 
Wszyscy ludzie będą braćmi...Masońska Międzynarodówka wprowadzana przez KEP w Polsce? No, nieźle sobie poczynają nasi pasterze...
7 miesięcy temu / end
 
Zdrada. Albo wierzycie w Jezusa Chrystusa, albo w inne bóstwa. To po to Jezus Chrystus umarł za nas byście stawali się poganami? Przyjmijcie jeszcze znak Bestii, czyli muzułmańskie wyznanie wiary. Jest taka opaska, która przyjmuje się na prawą rękę lub czoło.
7 miesięcy temu / Second
 
Kiedy dzień scjentologii?
7 miesięcy temu / Xyz
 
To zdrada Jezusa i tyle
7 miesięcy temu / prosto z mostu
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.