DZISIAJ JEST
SOBOTA 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 
 

Zamiast nawracania muzułmanów – Dzień Islamu w Kościele

Data publikacji: 2016-01-21 16:00
Data aktualizacji: 2016-01-25 07:59:00
Zamiast nawracania muzułmanów – Dzień Islamu w Kościele

Chrześcijanie na całym świecie boją się wyznawców Mahometa. Na Bliskim Wschodzie muzułmanie odcinają głowy wierzącym w Chrystusa, na Zachodzie okrzyk „Allahu akbar” towarzyszy śmierci dziesiątek ludzi, a dodatkowo przybysze z krajów islamskich poczuli się tam jak u siebie w domu i gdy akurat się nie wysadzają, molestują rdzenne mieszkanki Europy. Jest jednak miejsce gdzie muzułmańskie hordy jeszcze na szczęście nie dotarły, mimo iż to w tym właśnie kraju rokrocznie organizowany jest… Dzień Islamu w Kościele.


Tym miejscem jest Polska. Dzień Islamu w tutejszym Kościele obchodzony jest od 2001 – pierwsza nazwa tego cyklicznego wydarzenia to jednak „Dzień modlitw poświęcony islamowi”. Takie brzmienie nowego „święta” żadnego katolika dziwić nie musiało – modlimy się wszak i za Żydów, i za pogan i za ateistów, dlaczego więc nie mielibyśmy poświęcić specjalnego dnia modlitwom za wyznawców islamu? Tyle tylko, że obchody nazywane dziś już „Dniem islamu w Kościele” nie polegają wcale na modlitwach o nawrócenie muzułmanów, ale na modlitwach… z muzułmanami. 


Dłużej niż istnieje „Dzień islamu” działa w Polsce Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów – powstała 13 czerwca 1997 roku podczas międzyreligijnego spotkania w ramach „Dni Tatarów Warszawie”. Zajmuje się ona „dialogiem pomiędzy obu religiami oraz cywilizacjami: łacińską i muzułmańską, prowadzi działalność informacyjną na temat katolicyzmu i islamu, a także stosunków katolicko-muzułmańskich, dąży do stworzenia atmosfery sprzyjającej swobodzie praktyk religijnych obu religii, podkreślając przy tym poszanowanie dla inności i odrębności każdej z nich”. Jak widać Rada nie zamierza, w zgodzie z obowiązującymi od kilku dziesięcioleci kościelnymi zwyczajami, nikogo nawracać. Chce tylko „umożliwiać swobodę praktyk”.


Od WTC do Paryża

Pierwszy dzień poświęcony islamowi w polskim Kościele – zwany jeszcze wówczas „dniem modlitw” – zorganizowany został na kilka miesięcy przed zamachami na World Trade Center, stanowiącymi pierwszy akt wojny islamskich terrorystów nie tylko przeciw Ameryce, ale i przeciw „krzyżowcom z Zachodu”. Uznano zapewne, że grupa radykałów nie reprezentuje całego świata islamu. Jednak szesnasty dzień islamu organizowany jest już w roku bieżącym, a więc lata po zamachach w Londynie, Madrycie, po powstaniu Państwa Islamskiego, po oddaniu życia za Chrystusa przez dziesiątki tysięcy ofiar ISIS, Boko Haram czy Al-Kaidy. Dnia islamu w 2016 nie odwołano. Organizatorzy obchodów musieli jakoś zaakcentować swój sprzeciw wobec poczynań wyznawców Allacha, nadali mu więc hasło: „Chrześcijanie i Muzułmanie razem przeciw przemocy popełnianej w imię religii”. Tak jakby miało chodzić o przemoc z obydwu stron.


Zapytaliśmy rzecznika polskiego Episkopatu, czy w kontekście prześladowań jakich doznają wyznawcy Chrystusa z rąk muzułmanów, taka inicjatywa jak Dzień islamu w Kościele rzeczywiście jest potrzebna. Ks. Paweł Rytel-Andrianik odpowiedział jedynie, że „Dzień jest kontynuacją przesłania Nostra Aetate”.

„Nostra Aetate” [dosłownie: „Nasz Wiek”, oficjalne tłumaczenie: „W naszej epoce”] to jeden z częściej cytowanych dokumentów Soboru Watykańskiego II – „Deklaracja o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich”. Powołując się na zapisy tej właśnie deklaracji watykańska Komisja ds. Stosunków Religijnych orzekła na przykład, że „katolicy powinni powstrzymywać się od wszelkich aktywnych prób nawracania lub misji wśród Żydów”.


Spory i wrogość wymazane?

W „Nostra Aetate” rzeczywiście czytamy także o dialogu z islamem: „Jeżeli więc w ciągu wieków wiele powstawało sporów i wrogości między chrześcijanami i mahometanami, święty Sobór wzywa wszystkich, aby wymazując z pamięci przeszłość szczerze pracowali nad zrozumieniem wzajemnym i w interesie całej ludzkości wspólnie strzegli i rozwijali sprawiedliwość społeczną, dobra moralne oraz pokój i wolność”. Sobór nie przewidział jak widać, że „spory i wrogość” mogą być w kontaktach chrześcijańsko-islamskich domeną nie tylko przeszłości.


Jakie więc wydarzenia zaplanowano na tegoroczny Dzień Islamu? Warszawskie obchody organizują Komitet ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego Konferencji Episkopatu Polski, Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów, a także Akcja Katolicka Diecezji Warszawsko-Praskiej. Program przewiduje między innymi dwugłos dotyczący hasła przewodniego XVI Dnia Islamu, w którym wezmą udział ze strony chrześcijańskiej ks. Jacek Uchan z Ełku, a z muzułmańskiej Bogusław R. Zagórski z Instytutu Ibn Chalduna. Zapowiedziano też odczytywanie fragmentów Pisma Świętego oraz Koranu dotyczących przeciwstawiania się przemocy popełnianej w imię religii. Obie księgi nazywane są w oficjalnym zaproszeniu „świętymi”. Uroczystości zakończą wspólne modlitwy - muzułmańska modlitwa spontaniczna Dua oraz katolickie „Ojcze Nasz”.


Dialog w przeszłości i teraźniejszości

Dr Bartłomiej Grysa, arabista z poznańskiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza komentując organizację Dnia islamu przypomina, w jaki sposób z wyznawcami Chrystusa „dialogował” sam twórca islamu. Oto Mahomet posłał do chrześcijańskiego miasta Nadżran wodza swoich wojsk, Chalida Ibn Al-Walida, którego nazywał „wyciągniętym mieczem Allaha” rozkazując mu, by wzywał ich do islamu, zanim będzie z nimi walczył po upływie trzech dni. Jeśli odpowiedzą, to przyjmij ich. Jeśli zaś nie - walcz z nimi. Chalid zatem wyruszył i wysłał jeźdźców, którzy rozjechali się w każdym kierunku wzywając do islamu tymi słowami: Ludzie, przyjmijcie islam [dosł. poddajcie się], a ocalicie swoje życie i przyjęli islam, a Chalid ustanowił nad nimi tych, którzy nauczali ich islamu, Koranu i sunny”. Gdy Chalid przywiózł Mahometowi delegację konwertytów z Nadżran, Mahomet powiedział im: Gdyby Chalid nie napisał do mnie, że przyjęliście islam i nie walczyliście, strąciłbym wasze głowy pod wasze stopy.


- Jak widać z powyższego poniżanie rdzennej ludności chrześcijańskiej Nadżran oraz groźby unicestwienia były żywo obecne w tym jakże teologicznym dialogu, którego przykład dał nie kto inny, jak sam założyciel islamu… – komentuje doktor Grysa.


Trudno nie zauważyć, że dziś muzułmanie, szczególnie w miejscach w których stanowią większość (choć  jak pokazują ostatnie wypadki – nie tylko tam), wiernie naśladują założyciela swojej religii i dialogują z chrześcijanami właśnie tak, jak Mahomet przykazał. W Polsce większość stanowią jeszcze katolicy. Miejmy nadzieję, że nieustannie zapraszani do zbliżenia muzułmanie oferty tej jednak nie przyjmą i nie rozpoczną z nami dialogu na własnych warunkach.

 


Łukasz Karpiel, Krystian Kratiuk


 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
Wielka ohyda i zgorszenie
Islam to religia Szatana. A zatem Dzień Szatana w Kościele Katolickim. Intronizacja Lucyfera zamiast Koronacji Pana Jezusa Na Króla Polski. Dzień Satanistów - hańba. Ale co Się dziwić jak Polak jest honorowym członkiem obchodów 500-lecia Luteran Heretyków, a inny biskup organizuje satanistyczny pokaz mody w Kościele w Warszawie.
gość
W Dniu islamu w Kosciele Katolickim należy modlić się za ofiary działań islamistów. Islam i Chrześcijaństwo to naprawdę nie jest to samo!!!! Proszę zapoznać się z koranem, wówczas dokładniej można zrozumieć dlaczego tak się dzieje i zabija....
Tomasz
Renata Kościół Chrystusowy jest prawdziwym Kościołem Katolickim po za którym nie zbawienia,[por Kongregacja Nauki Wiary Domine Jezus]Ekumenizm Katolicki nie polega na dialogu tylko na głoszeniu Ewangelii i nawracaniu wyznawców Allacha.
Renata
Czy w odpowiedzi na działania katolików w Polsce organizowane są Dni Chrześcijaństwa w Islamie?
nić wniosków
Polska już była wielkim krajem z multi-kulti, przyjmowała w gościnę żydowskich i innych uchodźców z Europy, z Rosji, nie wytrzymała obciążeń, padła. Do dziś nie może się podnieść, w podzięce staje się pośmiewiskiem przy każdej okazji. Wyciągnąć wnioski.
Ula
Odnosnie invazji Arabow na Europe podaje za"Freedom Press"cytat: ?Migration cannot be ended as long as there is kufir (unbelief) or as long as there is an enemy that resists?A Muslim immigrant should not integrate with the host society, but if his stay depends on showing some kind of integration to the host non-Muslim society, then he is permitted to demonstrate a fake integration, only in appearance and only temporarily, until the goal of subduing and the Islamization of this host society is achieved.Muslims often come to the West with the intent to destroy it. The sharp growth of the number of immigrants often openly hostile to the West, combined with the distortion of traditional Western values by liberals and leftists pose a serious threat to the very existence of Western civilization.But the biggest problem of thismassive Muslim immigration is the supplanting, replacement, of the native populations of Western countries with people who do not share these value
Tomasz
Gość Kościół chrześcijański jest Kościołem katolickim po za którym nie ma zbawienia.Synkretyzm religijny jest potępiony przez Magisterium Kościoła Rzymsko-Katolickiego Kongregacja Nauki Wiary Deklaracja DOMINE JEZUS oraz Dokumenty Nauczycielskiego Urzędu Kościoła wydane do1958 które też obowiązują.EKUMENIZM GRZECH PRZECIWKO MIŁOŚCI."DUCH SOBORU"NIE ISTNIEJE.ISLAM TO FAŁSZYWA RELIGIA.PO VATICANUM SECUNDUM PAN BÓG NIE ZMIENIŁ POGLĄDÓW.
gość
Odwrócę stwierdzenie zawarte w tytule artykułu i zapytam jego autorów: czy wyobrażają panowie sobie osiągnięcie podobnej symetrii i doprowadzenie do dnia kościoła katolickiego w jakimkolwiek kraju islamskim ?
1234
Ten temat w ogole nie podlega dyskusji... wymyslił to ktoś kto bluzni przeciwko religi Katolickiej to mnie i każdego chrzescijanina obrraża.
TFilip
@Tomasz: "Dzień Islamu w Kościele to rzeczywiście trudne do zrozumienia posunięcie, jednakże nie równajmy tutaj Islamu z Judaizmem, bo to przepaść jest. Dzięki Narodowi wybranemu nam (poganom) była głoszona dobra nowina" - judaiści głosili nam Dobrą Nowinę? Najpierw zabili Chrystusa, a potem głosili Jego naukę?
PK
Przyjęcie wiary apostolskiego Kościoła, świętego, katolickiego, to przyjęcie Prawdy. "Nawracanie" sensu stricte dotyczyć może zaś jedynie ochrzczonych (którzy od wiary odeszli), czy się mylę?
Tomasz
Tomasz "DUCH SOBORU"nie istnieje.Kościół chrystusowy jest Kościołem Katolickim po za nim nie ma zbawienia.Kongregacja Nauki Wiary DEKLARACJA DOMINE JEZUS wcześniejsze dokumenty Magisterium Kościoła Rzymsko-Katolickiego także wydane do 1958r. Synkretyzm religijny został potępiony przez Urząd Nauczycielski Świętej Matki Kościoła.Pismo św to nie wszystko.
7d7
po co ?
Tomasz
Dzień Islamu w Kościele to rzeczywiście trudne do zrozumienia posunięcie, jednakże nie równajmy tutaj Islamu z Judaizmem, bo to przepaść jest. Dzięki Narodowi wybranemu nam (poganom) była głoszona dobra nowina, i było to planem naszego, wspólnego z Żydami, Ojca. Polecam list do Rzymian! Pzdr.
libra
Czy to jeszcze jest kościół katolicki?
Karoline
Podobne do jednostronnego "dialogu z judaizmem". A może przyczyną bezpieczeństwa jest po prostu polska bieda? Ta sama która powoduje brak chętnych arabów do osiedlania a ściągnięte rodziny chrześcijan wygania z lokum jakich nie ma wiele polskich rodzin? I nie można być pewnym czy w wypadku popytu na Polskę zachowanie miejscowych muzułmanów by się nie zmieniło.
stan
Chcialem zapytać ,czy przy okazji Dnia Islamu w Kościele,zamiast modlitwy,czy były puszczane baloniki i kręcące się karuzele?
Rozczarowany
@Dialog: nie na siłę - zgoda. Przykładem, wyciągnięciem ręki - zgoda. Poszanowaniem człowieka - zgoda. Ale ZDECYDOWANIE NIE poszanowaniem fałszywych poglądów tego człowieka, które przecież prowadzą go do piekła! Bo obowiązkiem chrześcijan jest ostrzegać bliźnich przed drogą fałszu. A takie szopki jak "Dzień islamu" zamiast ostrzegać czyli czynić dobro wobec tych bliźnich, tylko utwierdzają innowierców w błędnym mniemaniu że idą droga prawdy, a więc czynią zło.
Tomasz
Dialog Kościół Chrystusowy jest Kościołem Katolickim po za którym nie ma zbawienia.Synkretyzm religijny potępia Magisterium Kościoła Rzymsko-Katolickiego Kongregacja Nauki Wiary Deklaracja DOMINE JEZUS wcześniejsze dokumenty Urzędu Nauczycielskiego Kościoła wydane 1958 które tez obowiązują.Po VATICANUM SECUNDUM PAN BÓG NIE ZMIENIŁ POGLĄDÓW.EUKUMENIZM GRZECH PRZECIWKO MIŁOŚCI "DUCH SOBORU"NIE ISTNIEJE
to pokazuje
że kościół walczący, cierpiący, tryumfujący, objawienie Trój-jedynego, Boga jest wypychane z kościoła, w konsekwencji boskość Jezusa Chrystusa. Zamiast tego mamy kościół przepraszający świat za Chrystusa, modlenie się o pokój z muzułmanami podczas gdy oni rozumieją pokój przez poniżenie i panowanie nad niewiernymi królestwo na tym świecie, podatki dal niewiernych. Ekumenizm, modernizm to najgorsze ścierwo jakie mogło się nam przydarzyć, grzech prawdziwie szatańska koncepcja. Przestrzegajcie pasterzy swoich przed tymi praktykami. Episkopat nie chce intronizacji Chrystusa na króla Polski. Najgorsi są masoni i talmudyści w purpurach. Nie wierzymy w tego samego Boga co islamiści i żydzi kto nie ma Syna ten nie ma Ojca, bez jego krwi nie ma przebaczenia. Każda inna koncepcja ma poziom dla nie wtajemniczonych i wtajemniczonych prawda zakrzywiona przez kłamstwo.Jak Polka przejdzie na islam porozmawiajcie z księdzem z jej parafi, co on ją nauczył na temat Boga.
Dialog
Nie chodzi o to, aby nawracac na sile chodzi o to, by dawac przyklad. Nawracanie na sile nie przynioslo i nie przyniesie pozytku ani jednej stronie ani drugiej. Chrzescijanstwo wyciaga wiec reke do tego, ze choc nie mozna kogos na sile nawrocic to mozna wypracowac wspolny dialog i poszanowac kazdego innego.Przykladem i przemienieniem serca mozna to osiagnac. Jest to proces na wiele pokolen, ktore podjal swiat chrzescijanski.
TFilip
Terroryzm muzułmański jest tym, czym demokracja w Europie - wrzodem na zdrowym ciele. Pojawił się niedawno, inspirowany przez siły zewnętrzne i ma taką siłę oddziaływania jak demokracja - ogłupia i daje fałszywe poczucie wartości prostakom. Dlatego trudno wyplenić jedno i drugie. A gdy jeszcze prostacy dorwą się do władzy, będą wspierać muzułmanów nie zważając na terroryzm.
TFilip
@Rys: Tak, Nostra Aetate to dosłownie "W naszym wieku/czasie" (ablativus temporis).
Al
@Tomasz, nie krzycz, naprawdę NIE KRZYCZ, N I E K R Z Y C Z... dyć głuchy nie jestem. Tak się tylko zastanawiam, czy nazywając absurd bzdurą, miast absurdem, nie doczytałeś z pełnym zrozumieniem, czy może właśnie wszedłeś na wyższy poziom zrozumienia i trolujesz mnie jeszcze większym sarkazmem?... No nic, pewnie gdybym użył emotikonek, to byłoby łatwiej o zrozumienie w internetach, ale jakaż byłaby to porażka intelektualna!...
Tomasz
Al,"DUCH SOBORU"nie istnieje po VATICANUM SECUNDUM Pan Bóg nie zmienił poglądów.VATICANUM SECUNDUM był soborem duszpasterskim w jego dokumentach jest liberalna trucizna która pochodzi od wrogów Kościoła-Rzymsko-Katolickiego modernistów.Wyznawcy ALLACHA mordują na Bliskim Wschodzie w Europie głównie Chrześcijan proszę zobaczyć w internecie a nie pisać bzdur.Synkretyzm Religijny jest potępiony przez Magisterium Kościoła Rzymsko-Katolickiego Kongregacja Nauki Wiary Deklaracja Domine Jezus oraz wcześniejsze dokumenty wydane do roku 1958 które też obowiązują.MORDERSTWA SĄ NA PORZĄDKU DZIENNYM,"EKUMENIZM TO GRZECH PRZECIW MIŁOŚCI
Al
Ale wszystko jest zgodne z dokumentem: "Sobór wzywa wszystkich, aby wymazując z pamięci przeszłość..." No a kiedy były te zamachy? 16 lat temu, kilka lat temu, miesiąc temu, wczoraj?... To wszystko jest przeszłość, należy w duchu soboru ją wymazać z pamięci.
T9omasz
Dzień PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN.Wyznawcy ALLACHA mordują Chrześcijan na bliskim Wschodzie niszczą Kościoły.
Adam Pojednak
Muzułmański strzał do Papieża nic hierarchów widać nie nauczył.Powinni pojechać do krajów muzułmańskich, gdzie mordują chrześcijan i tam realizować swoje pojednawcze wizje.
joe
A czyż Bóg w Starym Testamencie nie zabiegał, żeby Izrael nie łączył się z sąsiednimi ludami!
Olek
Radzę zapoznać się z tą stroną i wszystko będzie jasne dlaczego tak jest: http://www.ultramontes.pl/index.htm
X.Y.
Gdybym była złośliwa, to proponowałabym ubierać się przez "katolickich" duchownych w dzień judaizmu i dzień islamu w odpowiednie, charakterystyczne stroje po dokonaniu wcześniej rytualnych, także odpowiednich, obrzędów.
Krzysiek
Nie ma i nie może być syntez i eksperymentów religijnych, to prawo historyczne udowodnione. Prawo to odkrył polski uczony zepchnięty na margines nauki przez socjaistyczny idealizm. Był nim prof. Feliks Koneczny. Historia aż zbyt wyraźnie pokazuje że prawo to jest zawsze czynnikiem demoralizujące umysły chrześcijańskie-katolickie i nie tylko. Lud starego Izraela, Aleksander Wielki, Rzym, Bizancjum, Niemcy, Rosja, Francja, Anglia. Jeśli polscy przywódcy duchowni i świeccy chą pokazać "światu" że jesteśmy tacy jak ci powżej to nasz upadek jest pewny i wielki. Umażam że powinno być więcej rozgłosu na ten temat. Im więcej tym lepiej.
a
Proponuję jeszcze zorganizować w kosciele obchodów "Dnia Słońca" i "Dnia Dobrego Mzimu".
mack
Po holokauście i epoce kolonialnej Kościół nie chce się nikomu narażać i poddaje się politycznej poprawności. Myślę, że katolicy z Afryki i Azji, w żaden sposób nie obciążeni przeszłością, podejmą na nowo nawracanie wyznawców innych religii i pseudoreligii.
Tomasz
CD a czasem nawet do zatarcia różnic między chrześcijaństwem a innymi religiami.
Tomasz
Cd zakłada więc przylgnięcie więc człowieka do Boga który objawia i do prawdy przez niego objawionej ze względu na zaufanie ,jakim obdarza się osobę,która ją ogłasza.Dlatego"powinniśmy wierzyć nie w kogoś innego,jak tylko w Boga Ojca i Ducha Świętego.Dlatego należy zawsze stanowczo zachowywać rozróżnienie pomiędzy wiarą teologiczną a wierzeniem w innych religiach..Podczas gdy wiara jest przyjęciem przez łaskę prawdy objawionej,która pozwala "wniknąć do wnętrza tajemnicy i pomaga ją poprawnie zrozumieć[...]W aktualnej debacie nie zawsze takie rozróżnienie jest zachowywane i dlatego często utożsamia się wiarę teologiczną,która jest przyjęciem prawdy objawionej przez Boga Trójjedynego z wierzeniem w innych religiach,które jest doświadczeniem religijnym poszukujących dopiero absolutnej prawdy i nie wyrażających jeszcze przyjęcia objawiającego się Boga.Jest to jeden z motywów,dla których dąży się do umniejszania,a czasem nawet do zatarcia różnic między chrześcijaństwem
Rys
"(?Nostra Aetate? dosłownie: ?Nasz Wiek?)" Wiek lub czas to jest po łac.aetas (gen. aetatis), zatem ?Nostra Aetate?, dosłownie: ?W naszym wieku?, lub: ?W naszym czasie?.
Tadeusz
Naszym pasterzom zły przewrócił w głowie.Nie wszystkim ale ci, którzy ulegli jego kłamstwom stanowią większą siłę.
Tomasz
Kościół chrześcijański jest Kościołem Katolickim po za którym zbawienia nie ma.Kongregacja Nauki Wiary Deklaracja DOMINE JEZUS.Synkretyzm religijny jest potępiony przez Magisterium Kościoła Rzymsko-Katolickiego.Delaracja DOMINE JEZUS 7.Adekwatną odpowiedzią na objawienie Boże jest "posłuszeństwo wiary"(Rz 1,5;por.Rz 16,26;2 Kor.10,5-6)przez które człowiek z wolnej woli cały powierza się Bogu,okazując pełną uległość rozumu i woli wobec Boga objawiającego i dobrowolnie uznając objawione przez Niego dane.Wiara jest darem łaski:"By móc okazać wiarę,trzeba mieć łaskę Bożą uprzedzającą i wspomagającą,oraz pomoce wewnętrzne Ducha Świętego,który by poruszał serca i do Boga zwracał ,oczy i udzielał "wszystkim słodyczy w uznawaniu i dawaniu wiary prawdzie".Posłuszeństwo wiary zakłada przyjęcie prawdy Chrystusowego Chrystusowego objawienia,potwierdzonej przez Boga,który jest samą prawdą ."Wiara jako "dar Boży" i "cnota nadprzyrodzona wlana przez Niego"zakłada więc przylgnięcie
Pppp
dzisiaj w pracy miałem przykład dialogu miedzy religijnego z naszym "islamistą z długą brodą i łysą głową". gdy powiedziałem że nie życzę sobie powiedzenia "in sha Allah" w komunikacji ze mną. Odpowiedział... "jak to mój i Twój Bóg powiedział - nie ma przymusu w religii" na co mu odparłem że mój Bóg czegoś takiego nie powiedział, odpowiedział: " ludzie biorą sobie różnych bogów ... może kiedyś po pracy o tym pogadamy. odmówiłem grzecznie... ot cały dialog religijny...bzdura i hipokryzja i zezwolenie na powolne poddawanie sie.
antymodernista
Dzień islamu, dzień judaizmu w Świętym Kościele Katolickim to profanacja, to herezja, to świętokradztwo. Nie pozostanie zapewne bez kary Bożej dla sług szatana !
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.