DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Powstał obywatelski projekt zakazu parad równości „Stop LGBT”

Powstał obywatelski projekt zakazu parad równości „Stop LGBT”
FORUM

Fundacja Życie i Rodzina, znana z przygotowania projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję”, wysunęła postulat zakazu organizowania parad równości, na których swoje postulaty głoszą środowiska LGBT. Wkrótce zacznie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem „Stop LGBT”. Do utworzenia komitetu inicjatywy ustawodawczej potrzeba 1000 podpisów, a do wniesienia projektu do Sejmu – 100 tys.

 

Zdaniem autorów inicjatywy obywatelskiej, ruch LGBT „z coraz większą nachalnością domaga się uprzywilejowania, także prawnego” a promocję swoich pomysłów przeprowadza, manifestując „w coraz bardziej perfidny sposób, nie licząc się z prawami i odczuciami normalnej większości społeczeństwa”.

 

„Projekty wysuwane przez organizacje LGBT są sprzeczne m.in. z polską Konstytucją i prawem rodzinnym” – zaznacza Fundacja Życie i Rodzina. Informuje też, że strategia wprowadzenia tzw. „równości małżeńskiej” w Polsce, zaplanowana i rozłożona w czasie, zakłada jeden główny cel: umożliwienie zawierania ślubów jednopłciowych oraz przyznanie parom homoseksualnym prawa do adopcji dzieci.

 

„Okazją do promocji dewiacji i planowanych zmian społeczno-kulturowych są szczególnie tzw. parady równości”, podkreśla Fundacja. Jej zdaniem, tylko aktywność obywateli może zapobiec rozkładowi porządku moralnego, jaki od dziesiątek lat ma miejsce w Europie Zachodniej. Dlatego FŻiR organizuje obywatelską inicjatywę ustawodawczą „Stop LGBT”, której celem jest „zakaz szerzenia homopropagandy na ulicach polskich miast”.

 

Aby ustawa została skierowana do rozpatrzenia przez Sejm, potrzeba zebrać pod nią co najmniej 100 tys. podpisów polskich obywateli. Pierwszy tysiąc musi zostać zebrany już w najbliższym czasie, a reszta w ciągu trzech miesięcy od rejestracji komitetu inicjatywy ustawodawczej przez Marszałek Sejmu.

 

Już wkrótce udostępnimy pełną treść projektu ustawy o zakazie marszów równości, którą przedstawimy parlamentarzystom. Może ona zmienić bieg wydarzeń w Polsce, powstrzymać rozpędzoną ideologiczną machinę skierowaną w nasze rodziny i w przyszłość młodego pokolenia – poinformował Krzysztof Kasprzak, członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina.

 

W najbliższych dniach na ulicach polskich miast mają się pojawić wolontariusze zachęcający do podpisania projektu ustawy.

 

W Sejmie leży inna inicjatywa ustawodawcza Fundacji Życie i Rodzina, czyli obywatelski projekt wykreślenia tzw. przesłanki eugenicznej z ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Przesłanka ta pozwala na aborcję dzieci, u których stwierdzono podejrzenie nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Pod projektem podpisało się 830 tys. Polaków.

 

Pierwsze czytanie projektu (jako obywatelski nie uległ on tzw. dyskontynuacji) musi się odbyć do 12 maja, gdyż tego dnia upłynie sześć miesięcy od pierwszego posiedzenia nowej kadencji Sejmu.

 

KAI

TK


DATA: 2020-03-03 07:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brawo! Więcej takiej inicjatywy! Wszyscy srają pod siebie z powodu coronavirusa, ale nikt jie mówi o HIV czy AIDS zabijających codziennie setki jak nie tysiące osób! A kto to rozsiewa? HOMOSEKSUALIŚCI!
3 miesiące temu / Sdfaaa
 
Jestem przeciwko oscentacyjnym paradom równości.
3 miesiące temu / Barbs
 
Jestem ZA Projektem Stop LGBT!!!
3 miesiące temu / Eva
 
NARESZCIE ZWROT KU NIRMSLNOŚCI!!!! PODPISAŁAM JUŻ POPARCIE. LGBT TO JEST TAKIE SAMOUPODLENIE I SAMOPONIŻANIE !!!!! CZY ONI NIE WIEDZĄ ŻE SWOIMI OSTENTACYJNYMI ZACHOWANIAMI SAMI SIĘ PONIŻAJĄ? JAK MOŻNA TEGO NIE WIDZIEĆ? JAK MOŻNA DOPROWADZIĆ SIEBIE DO CAŁKOWITEGO SAMOOŚMIESZENIA? I ONI MÓWIĄ O GODNOŚCI JEDNOCZEŚNIE NISZCZĄC SWOJĄ WŁASNĄ GODNOŚĆ I CZŁOWIECZEŃSTWO!!!! ONI MÓWIĄ O RÓWNOŚCI JEDNOSZEŚNIE SAMI SIĘ ZBYDLĘCAJĄC!!!!!TO JEST NIEULECZALNA CHOROBA PSYCHICZNA I TU NIESTETY NIE POMOŻE ŻADEN PSYCHIATRA!!!! NIECH TRZYMAJĄ SIĘ Z DALA OD POLSKICH DZIECI!!!!! WARA OD POLSKI I POLAKÓW!!!
3 miesiące temu / danka
 
@rambo.72 W jaki sposób parady "terroryzują" kogoś?
3 miesiące temu / Melchizedech
 
nareszcie-świetny pomysł,nie może garstka narzucać i terroryzować objazdowo swojej woli większości.Macie swoje kluby,strony internetowe itp,itd. WARA i BASTA
3 miesiące temu / rambo.72
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.