DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Postkomuniści i neokomuniści w Sejmie. 50 lat PRL nie poszło na marne

Postkomuniści i neokomuniści w Sejmie. 50 lat PRL nie poszło na marne
Fotograf: Mateusz Wlodarczyk / Archiwum: Forum

Po 4 latach chwalebnej nieobecności do Sejmu wracają postkomuniści. Wraz z towarzyszami wygodne miejsca w parlamentarnych ławach zajmą ortodoksyjni neomarksiści oraz zwolennicy – teoretyczni, a często także i praktyczni – rewolucji seksualnej. O czym świadczy wynik lewicowej koalicji?

 

SLD, Razem i Wiosna uzyskały wspólnie około 12,5 proc. głosów, co oznacza, że w Sejmie znów znajdą się formacje skrajnej lewicy, których próżno było szukać w parlamencie w latach 2015-2019. Ale czy przez ostatnie 4 lata lewica w Polsce urosła w siłę? Proste zsumowanie wyników SLD oraz partii Razem (Wiosna jeszcze nie istniała) wskazuje, że niespecjalnie. Wtedy bowiem ugrupowania uzyskały łącznie nieco ponad 11 proc. głosów (Nowoczesna czy PO nie uchodziły wówczas za skrajną lewicę). „Czerwoni” w roku 2015 popełnili jednak błąd. Partia Razem poszła do wyborów samodzielnie, zaś Zjednoczona Lewica (SLD, Twój Ruch i mniejsze podmioty) startowała jako koalicja, co podniosło dla niej próg wyborczy do 8 proc. Próg ostatecznie okazał się za wysoki zarówno dla Zjednoczonej Lewicy (8 proc.), jak i dla partii Razem (5 proc.). Dla naszej Ojczyzny oznaczało to cztery lata wolności od komunistów i niemarksistów w parlamencie.

 

Praktyka pokazywała dotąd, że partie wyrzucone poza parlament już do niego nie wracają. Tym razem tak się jednak nie stało, co świadczy od cichym – ale jednak – umacnianiu się skrajnej lewicy. Nie bez znaczenia było również skonsolidowanie środowiska i porzucenie wzajemnych animozji. Partia Razem zrezygnowała z dotychczasowej narracji uznającej SLD wręcz za zdrajców lewicy, ze strony Wiosny nie było słychać zastrzeżeń do wspólnego startu z towarzyszami, z których część działała w PZPR także w trakcie wymierzonej w homoseksualistów esbeckiej operacji „Hiacynt”, z kolei Sojusz Lewicy Demokratycznej otworzył swoje ramiona przed „młodocianymi” lewakami (40-letni Zandberg czy 43-letni Biedroń to przy 59-letnim Czarzastym nastolatkowie) i puścił w zapomnienie wszelką krytykę. Wszystko po to, by powrócić do Sejmu.

 

Skrajna lewica nie musiała natomiast powracać do TVP, gdyż słowo „powrót” dotyczy sytuacji, w której kogoś gdzieś nie było. Tymczasem przez ostatnie cztery lata pozaparlamentarni politycy lewicy mogli w zarządzanej przez ludzi PiS-u Telewizji Publicznej prezentować swoje stanowisko bez żadnego problemu. Taki przywilej nie dotyczył pozaparlamentarnych polityków formacji umiejscowionych na scenie politycznej na prawo od PiS, ani nawet uderzających w formację Jarosława Kaczyńskiego z tej strony posłów. Dlatego też wielu komentatorów wskazuje TVP (a więc de facto PiS) jako ośrodek dbający przez ostatnie lata o lewicę w Polsce – wszystko oczywiście po to, by osłabić PO.

 

Ciężko się z takim oglądem sytuacji nie zgodzić – wszak czteroletnia nieobecność polityków lewicy w TVP mogłaby oznaczać dla nich niechybne popadanie w zapomnienie. Zamiast tego Polskę czeka triumfalny powrót „czerwonych” i „tęczowych” na Wiejską, co cieszy m.in. prezydenta RP Andrzeja Dudę. Polityk niegdyś uznawany za antykomunistycznego – m.in. za sprawą pokazania się w koszulce marki Red is Bad (Czerwone jest złe) – stwierdził bowiem: „to dobrze, że wszystkie strony sceny politycznej są reprezentowane. Zwłaszcza, że jednak elektoratu, który jest zainteresowany głosowaniem na lewicę, ma światopogląd lewicowy, jest w Polsce sporo i dobrze, że ma on swoją reprezentację”.

 

Tymczasem wyniku SLD w żaden sposób nie można uznawać za coś dobrego. Fakt, że aż 12 proc. Polaków wybrało ów komitet, to dramatyczny dowód na głębokie problemy trawiące nasz naród. Wszak olbrzymia grupa rodaków wskazała albo na formację wywodzącą się z totalitarnej PZPR i nawet niewstydzącą się tego „dziedzictwa” albo na przedstawicieli nowszej fali rewolucji. Co ósmy obywatel naszego kraju wyraził w niedzielę chęć, aby w parlamencie reprezentowali go postkomuniści lub neokomuniści, neomarksiści lub – choć w sumie na jedno wychodzi – aktywiści LGBT! Niewykluczone więc, że w Sejmie IX kadencji z mównicy sejmowej usłyszymy krytykę dekomunizacji, zaś homoseksualne parady równości otrzymają patronaty ze strony posłów RP!

 

W kontekście głosowania z 13 października roku 2019 sytuacja z roku 2015, a więc niewprowadzenie do Sejmu ani jednego posła, wydaje się być dla skrajnej lewicy jedynie wypadkiem przy pracy. Teraz więc towarzysze nie powtórzyli tamtych błędów. Co gorsza: cały czas mają się na kim się oprzeć, a przez ostatnie cztery lata Telewizja Publiczna nie ułatwiała narodowi uznania postkomunistów za relikt przeszłości. W efekcie SLD takim reliktem ciągle nie jest, zaś odmłodzone nową lewicą może dziś uchodzić za „powiew świeżości” (sic!). Pięćdziesiąt lat komunistycznej socjotechniki pozostawiło trwały ślad w psychice narodu zniewolonego przez Sowietów oraz zarządzanego przez ich pachołków, a cztery lata bez postkomunistów w parlamencie nie zostały wykorzystane do skutecznego wyrugowania ich z polityki. Pod tym względem cztery lata rządów PiS to czas zmarnowany!

 

 

Michał Wałach

 

 


DATA: 2019-10-17 09:51
AUTOR: MICHAŁ WAŁACH
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
22
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PiS nie broni swoich przed atakami GW i TVN, i będzie przegrywał, PO broni swoich i dzięki temu wygrywają np.w senacie. PiS nie bronił premier Szydło za nagrody a przecież rzeczywiście "im się należały". Przypomnę , spólki skarbu państwa przynosiły straty pod rządami "fachowców" z PO-PSL a jak przyszli "ignoranci" z PiS-u to od razu zaczęły przynosić zyski, więc nagrody się należały. Zmarły prof. Szyszko został przez PiS wyrzucony z rządu bo przeciwstawił się agentom germańskim, którzy chcą dokończyć zniszczenie Puszczy Białowieskiej a rozpoczętej w I-ej i II-ej w.ś przez Niemców m.inn przez Goeringa. To dziwne ale wygrana prof.Szyszko w tej sprawie przed sądami w UE nie była nagłośniona, podobnie jak wygrana A.Słomki z nadzwyczajną kastą. PiS wszedł w ?buty Wałęsy? wspierał lewą nogę no i mamy rezultat.
8 miesięcy temu / Czesław
 
Po to jest LGBT do szkół.Starzy już odchodzą.Starzy nauczyciele na emerytury.Starsze roczniki wymierają.Przyjdą nowi już na nowo wyedukowani w związkach homo,tolerancji,akceptacji.Młodym podoba się hasło "zabrania się zabraniać".
8 miesięcy temu / Johny Mnemonic
 
Niestety będą się umacniać.Najsmutniejsze jest że dużo młodych na nich zagłosowało.
8 miesięcy temu / frederi
 
Oni zawdzięczają to PiS, które ich pompowało w TVPm, sekując prawicową i katolicką Konfederację.
8 miesięcy temu / Janek
 
Z komitetu lewicy do sejmu weszła też PPS i do senatu też załapał sie jeden czlonek tej partii
8 miesięcy temu / Krystof
 
Alan ty kpisz? Czy o droge pytasz? Co zrobił PiS w celu powstrzymania coraz bardziej nachalnych ruchów LGBT?? Otóż NIC! Coraz śmielej sobie poczynają nawet ochraniani przez policję. Węgry czy Słowacja dały sobie z tym rade uchwalajac odpowiednie ustawy, a Litwa wypowiedziała Konwencje Stambulską. A PiS co?? NIC!!!! Na PiS nie ma co w tej sprawie liczyć jak zresztą na powstrzymanie aborcji eugenicznej, więc przestań bredzić.
8 miesięcy temu / tyle na temat
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.