DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Bardzo jest mi przykro, że Polska Rada Chrześcijan i Żydów nie zareagowała kiedy niejako oszczerca Grosz oczerniał Polaków o antysemityzm. Kiedy czcigodny Ksiądz Profesor pisze prawdę, rzecz ona Komisja atakuje Go bezczelnie
ponad 1 rok temu / Wolny
 
KUL dawno już nie ma autorytetu...A ja od lat nie składam ofiary zbieranej niczym haracz w czasie Świąt.
ponad 1 rok temu / Elle
 
Krajewski i Nosowskiej to osobnicy niewiarygodni i skompromitowani, a adresaci nich listu to zwykli tchórze. Ksiądz Guz jest atakowany, bo pisze w #Naszym Dzienniku#.
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 
Żydzi jak zwykle zastraszają Polaków, w szczególności tych wybitnych...
ponad 1 rok temu / some1
 
Oświadczenie uniwersytetu i kurii powołuje się na św Jana Pawła II. Ale Święty Papież powiedział również: "...poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli" To są słowa Pana Jezusa (J 8,32). Czy już nie obowiązują ?
ponad 1 rok temu / Pentody
 
Ariel Toaff (ur. w 1942 r., jego ojciec Elio Toaff był głównym rabinem Rzymu), jest a profesorem historii średniowiecza i renesansu w uniwersytecie Bar Ilan w Izraelu. Stał się znany w roku 2007 dzięki książce "Pasque di sangue" (Pascha krwi), dokładniej "Pasque di sangue. Ebrei d'Europa e omicidi rituali". Toaff podkreślał, że mówi nie o wszystkich Żydach, ale o grupie ekstremistów, która nie przestrzega biblijnego zakazu używania krwi.
ponad 1 rok temu / Rys
 
A może dr Ewa Kurek by zainteresowała się tematem?
ponad 1 rok temu / matkaPolka
 
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Jeśli w jakiejś społeczności występują czciciele szatana, to nie musimy szukać dowodów na autentyczność powyższej tezy, bo wiemy, że sataniści stosują mord rytualny, jako ofiara z ludzi dla swego pana. Wiemy również, że Chazarowie,którzy przyjęli Judaizm od opuszczonych faryzeuszy, nie wierzą w bóstwo Jezusa i Go odrzucają. Stali się siłą rzeczy antychrystami. Będąc antychrystem odrzuca się Prawo przyniesione przez Chrystusa i Jego wyznawców, a nawet tworzy prawo sprzeczne z ładem chrześcijańskim, by podkreślić swą autonomię. Jeśli więc mamy, jako chrześcijanie zakaz zabijania, przeciwnik podkreśla swą wolność do zabijania. Jeśli my mamy ofiarę bezkrwawą, przeciwnik musi zachęcać do ofiary krwawej. Króluj nam Chryste!
ponad 1 rok temu / Yamamoto
 
@m, jak mycka? No, X. Guz uderzył w stół i wszystkie "Krawce", "Kuśnierze", "Szewce" i "Golibrody" zgrzytają z wściekłości nożyczkami. Coś jednak jest na rzeczy. "Nie wierzę w niezdementowane wiadomości". A tu proszę, dementują na wyścigi aże się o chałaty potykają i przewracają z zapalczywości.
ponad 1 rok temu / agricola
 
uderz w stół. a nozyce sie odezwa
ponad 1 rok temu / m
 
są na to dowody procesowe w wyrokach sądów I Rzeczpospolitej. Słyszałem też takie opowieści w dzieciństwie z ust ciotki, jeśli zachowały się jakieś archiwa policji kryminalnej z przełomu XIX i XX wieku z czasów jeszcze ruskiego zaboru z okolic miasta Łodzi i Zgierza warto tam pogrzebać, jeśliby kto miał na takie archiwa namiary. Zgodnie z relacją mój pradziadek przydybał delikwentów przy próbie pozbycia się zwłok. Chwycono ich za pejsy przy próbie wywiezienia martwego już dziecka siną dal w pomysłowo skonstruowanej skrytce w bryczce. Wiele osób z rodziny mówiła o tym poważnie więc nie mam powodów nie wierzyć tym opowieściom. Niestety jak się ma kilka lat to nie przywiązuje się wagi do szczegółów i nie zanotowałem w pamięci ani roku zdarzenia ani miasta. Zgierz, Łódź, Konstantynów? Warto pogrzebać też w prasie z tamtego okresu bo z relacji pamiętam, że sprawa była głośna i skandaliczna. Może jaki historyk to zweryfikuje w archiwach jeśli ocalały.
ponad 1 rok temu / agricola
 
ja absolwent KUL przepraszam za rektora tej uczelni
ponad 1 rok temu / lolo
 
Poprosimy o dowody, bo na razie się tylko histeryzujecie i zastraszacie "autorytetem" KUL`u. Poprosimy o wskazanie wiarygodnych źródeł, że przenigdy nie było żadnego mordu rytualnego. No czekamy z niecierpliwością... proszę się wykazać panowie histerycy
ponad 1 rok temu / do oburzonych autorów listu
 
KUL = kulturowy marksizm ?
ponad 1 rok temu / yuy
 
Czytając ten artykuł, miałam przed oczami scenę z pierwszej części "Opowieści z Narnii", gdy przy kamiennym stole zgraja służalców Białej Czarownicy, najohydniejszych stworów pastwiła się nad Aslanem, wyśmiewała i okazywała właśnie lekceważenie. Później przyszedł mi do głowy już sam Pan Jezus opluty, poniżony, ale w tym właśnie momencie już zwycięski. Ksiądz Guz jest atakowany za prawdę, odwagę i mądrość, za kulturę, umiejętność traktowania innych z szacunkiem. To wielki autorytet, wzór do naśladowania, to wspaniały człowiek i takie ataki z pewnością mu nie zaszkodzą. Szczęść Boże drogi Profesorze.
ponad 1 rok temu / Lu
 
to tylko ilustracja jak bardzo Polska to państwo tekturowe...posiadające jedynie zewnętrzne znamiona władzy...realna władza i wytyczne jak widać pochodzą z zewnętrznych źródeł najczęściej wrogich Polsce i Polakom. Zaskakująca jest szybko realizowana "w podskokach" przez władze Kul-u narzucona agresywnie i bezzasadna narracja żydów i szabesgojów. KUl stal się niestety ośrodkiem propagowania genderyzmu, neobanderyzmu /doktorat HC dla juszczenki/ i bezreflekzyjnego filosemityzmu. KUL ma dużo podobieństw do polskiej drużyny państwowej w pilce kopanej...dramatyczny upadek.Stał się ośrodkiem propagandy a z katolicyzmem ma tyle ile Tygodnik Powszechny
ponad 1 rok temu / frank
 
Bóg zapłać Księdzu Profesorowi Guzowi a Jego posługę, obronę prawdy historycznych i nawoływanie do nawrócóenia Żydów!!! Ksiądz jest odważnym kapłanem Pana i Króla naszego.
ponad 1 rok temu / Volku
 
Za Krąpca to był Katolicki. Za Bp Życińskiego to był uniwersytet. Obecnie już tylko lubelski...
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
Szanowni Czytelnicy ! W nagonce na ks. Prof. Tadeusz Guza, nie chodzi o prawdę historyczną, a jedynie o jego zdyskredytowanie jako Kaplana w oczach opinii publicznej. Najlepiej wybrać do tego takie wydarzenia historyczne, które mimo, ze są prawdziwe, to przez swoje barbarzyństwo będą odbierane jako coś nie do zaakceptowania przez normalnie myślącego człowieka. Wykorzystywana jest sytuacja, że większość ludzi wychowanych w tradycji katolickiej nie dopuszcza do swojej świadomości czegoś tak obrzydliwego i automatycznie odrzuca opisy tego typu zdarzeń jako prawdziwe. Wystarczy więc odpowiednia narracja, (to że nie trzymająca się faktów nie ma znaczenia), aby urobić opinię publiczną. Mechanizm zatem jest bardzo prosty ; zarzucamy Profesorowi kłamstwo w opisach mordów rytualnych, zrzut jest podtrzymany przez hierarchię kościelną, kłamstwo profesora zostaje zadekretowane, czyli jego wykłady i wystąpienia na temat Judaizmu i Żydów to zwykła konfabulacja, pierwszy cel (czy aby na pewno?) został o
ponad 1 rok temu / UPS
 
Nie dam złamanego grosza na KUL.
ponad 1 rok temu / XXL
 
Nie płacić na KUL przy kwestach. Raz już była afera ze studiami gender, a teraz to.
ponad 1 rok temu / petycja
 
A rytualny mord syna przedwojennego założyciela ORN, Piaseckiego, to nie rytualny mord wbity nóż w serce, mordercami byli uciekający do Izraela żydzi z UB. A rytualny mord w Trzebusce gdzie 300 więźniom podrzynał NKWD gardła nożem, to nie rytuał?
ponad 1 rok temu / ano
 
Konsekwencja judeocentryzmu w doktrynie katolickiej. Tradycja skutecznie sobie radziła z próbami zażydzania doktryny ale skoro SW II odszedł od tradycyjnego Magisterium tak więc nie dziw że nie-chrześcijanom pozwala się a nawet służalczo obskakuje wokół przekręcania faktów. Mordy rytualne żydów są udokumentowanymi faktami historycznym i zakłamywanie ich istnienia i oskarżanie że wmuszano przyznania się do winy pod torturami są typowymi żydowskimi zagraniami talmudycznej moralności. ... Wstyd, naprawdę wstyd!
ponad 1 rok temu / Krzysiek
 
Żeby dzisiaj orzec, że dany teolog jest heretykiem, trzeba "wdrożyć" całą, skomplikowaną procedurę w ramach, której uwzględnia się konieczność dopuszczenia do głosu i obrony samego oskarżonego. A tutaj, wystarczy jednostronny głos "odpowiednich ludzi" i żadne procedury nie obowiązują, nawet zwyczajna przyzwoitość. I to nawet w tej, jakże łatwej do zweryfikowania, konkretnej i merytorycznej kwestii. Cóż może być bardziej antysemickiego niż stwierdzenie: "Skoro Żyd tak mówi, to tak jest i koniec sprawy!"?
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
Panowie zawodowy Ekumenista Chrześcijański i Zawodowy dialogant ze strony Żydów stwierdzili, że niektóre wypowiedzi księdza profesora Guza są "całkowicie niezgodne z prawdą i absolutnie niedopuszczalne", a to są dwie różne rzeczy. Jeśli któraś z wypowiedzi jest niezgodna z prawdą to proszę to udowodnić albo "zamknij buzię i nie mów więcej nic!". Jeśli zaś są one "absolutnie niedopuszczalne" to proszę o informację, który to z szanownych Członków dialogujących ciał decyduje o dopuszczalności wypowiedzi, abyśmy wszyscy mieli świadomość kogo się bać. Ks. dr. Adam Jaszcz i dr. Lidia Jaskuła - Rozumiem, że oni oboje jako prawnicy są lepszymi ekspertami w dziedzinie historii niż ks. profesor Guz. Twierdzą również z całą stanowczością, że arcybiskup Budzik i rektor KUL uważają wypowiedzi za niedopuszczalne. To być może, jednakże czy uważają je za nieprawdziwe i na jakiej podstawie.
ponad 1 rok temu / Zbygniew
 
KUL i Kuria Lubelska nie mają mojego zaufania. Natomiast ja, moja rodzina i wieeelu znajomych jest po stronie ks.Guza! Pamiętam, że ks.Guz chyba wspominał na jakimś wykładzie o swoim porwanym jako dziecko ojcu (lub dziadku), który był niedoszłą ofiarą takiego mordu! A co do szperania w archiwach w tej materii, to obawiam się, że nagle staną się zastrzeżone...
ponad 1 rok temu / Anaja
 
Kościół lubelski ulega Żydom i kłamie. Mordy rytualne są faktem historycznym, dobrze udowodnionym. Kościół w XVI wieku wyniósł na ołtarze błogosławionego Szymona z Trydentu, 3-letniego chłopca, który był ofiarą takiego mordu, co zostało ustalone w toku rozprawy sądowej. Mordy rytualne były popełniane przez sektę Żydów aszkenazyjskich w całej Europie aż do XX wieku. Miały one charakterystyczne cechy, co różniło je od zwykłych zabójstw. Trzeba przyznać, że zdarzały się rzadko, ale były np. powodem wygnania Żydów z niektórych księstw niemieckich. Po Soborze Watykańskim II Kościół przyjął żydowską wersję, że mordy rytualne są antysemickim wymysłem, a bł. Szymona z Trydentu wykreślił z martyrologium.
ponad 1 rok temu / TZ.
 
O mordach rytualnych żydów chazarskich napisał w książce syn rabina synagogi w Rzymie, którą odwiedził JPII. Nie pamiętam tytułu tej książki ale ten Pan miał poważne problemy u współbraci, a książkę chyba wstrzymano przed rozpowszechnieniem. W latach 70-ych jak byłem chłopcem mój zmarły tata opowiadał,że żydzi wbijali gwoździe w beczkę, wkładali chrześcijańskie dziecko do tej beczki i spuszczali z górki aby pozyskać krew do swoich rytuałów. Czy mam nie wierzyć mojemu ojcu urodzonemu z okolicach Biłgoraja?
ponad 1 rok temu / Henryk
 
Ariel Toaff - Pasque Di Sangue - nie wszyscy żydzi twierdzą, że mordy rytualne to wymysł antysemitów.
ponad 1 rok temu / Świadectwo żydowskie
 
Czy ktoś potrafi udowodnic, ze mordów rytualnych nigdy nie było?
ponad 1 rok temu / ena
 
Przesyłam moje poparcie dla Ks. Prof. Guza Jednocześnie serdecznie dziękuję Mu za wszystkie jego wykłady, które tu, w Australii słuchamy bardzo chętnie. Ubolewam nad pochopną, płytką. knee-jerk i beznadziejną reakcją Arcybiskupa Lubelskiego i Rektora Kulu. Panowie Żydzi, Arcybiskupie i Rektorze - dlaczego tak boicie się prawdy, że aż tracicie kręgosłupy moralne i odwagę. Wstyd.
ponad 1 rok temu / Marek Peters
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.