DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

Portal LifeSiteNews opisuje i komentuje polską walkę o życie nienarodzonych

Portal LifeSiteNews opisuje i komentuje polską walkę o życie nienarodzonych

Portal obrońców życia LifeSiteNews piórem swej polskiej korespondentki komentuje niedawne posunięcia Prawa i Sprawiedliwości w kwestii przepisów dopuszczających zabijanie dzieci nienarodzonych.

 

Natalia Dueholm pisze o przyjętej w ubiegłym tygodniu przez Sejm i Senat ustawie zakładającej pomoc socjalną i medyczną dla rodzin z dziećmi upośledzonymi i niepełnosprawnymi. Autorka omawia najważniejsze założenia programu „Za Życiem”, w tym jednorazową wypłatę 4 tysięcy złotych, opiekę paliatywną, psychologiczną i medyczną a także zaangażowanie około 2 tysięcy tak zwanych asystentów rodziny, którzy mają koordynować wsparcie udzielane potrzebującym.


Korespondentka przypomina, że pomysł programu „Za życiem” premier Szydło ogłosiła w dniu, gdy deklarująca przed wyborami postawę pro-life partia rządząca odrzuciła projekt ustawy chroniącej życie od poczęcia. „Inicjatywa [rządowa] oficjalnie na celu ma zniechęcenie do abortowania ciężko chorych i niepełnosprawnych dzieci, jest jednak również postrzegana jako próba uspokojenia rozczarowanych wyborców pro-life. Jak się wydaje, rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość nie chce zapewnić ochrony prawnej nienarodzonych mimo że deklarowała to w programie wyborczym” - pisze Natalia Dueholm.


Portal przytacza krytyczne wobec postawy PiS opinie polskich komentatorów: Wojciecha Teistera z „Gościa Niedzielnego” („partia rządząca uprawia grę pozorów”), Kai Godek („To jest jak walka z niewolnictwem poprzez wykup niektórych niewolników”) i Michała Wałacha z PCh24.pl (powołując się na przykład Hiszpanii wykazał, że pomoc socjalna dla niepełnosprawnych nie zapobiega zabijaniu nienarodzonych).


Portal LifeSiteNews przypomniał, iż Instytut Ordo Iuris, projektodawca nowelizacji zapewniającej prawną ochronę nienarodzonych, już w czerwcu 2016 r. przedstawił program wsparcia dla rodzin, których dotyczą obowiązujące obecnie w polskim prawie tak zwane wyjątki aborcyjne.

 

Źródło: LifeSiteNews.com

RoM


DATA: 2016-11-09 23:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "47302"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.