DZIŚ JEST:   17   CZERWCA   2019 r.

Św. Alberta Chmielowskiego
Bł. Teresy Portugalskiej
 
 
 
 

Porażające słowa „tęczowego” dyrektora korporacji IT: brak lewicowej cenzury sieci to grzech

Porażające słowa „tęczowego” dyrektora korporacji IT: brak lewicowej cenzury sieci to grzech
[Public domain], via Wikimedia Commons

Tim Cook, dyrektor wykonawczy w Apple, który otwarcie przyznaje się do praktyk homoseksualnych i wspierał Hillary Clinton w kampanii wyborczej w 2016 roku, broni cenzury internetu. Uważa, że brak zakazu publikowania niektórych wypowiedzi i brak blokowania niektórym mediom dostępu do platform Apple narusza „moralność” i „wartości” firmy, jest „złe”, „nieodpowiedzialne”, a nawet stanowi… „grzech”.

 

Podobnie jak w przypadku Facebooka, dyrektor wykonawczy Apple uważa, że nie tylko jego firma, ale także inne platformy, powinny piętnować tzw. mowę nienawiści. Zdaniem Cooka należy ścigać „tych, którzy starają się szerzyć nienawiść, podział i przemoc”. Dostępu do sieci nie powinni mieć – jego zdaniem – wszyscy ci, którzy snują „teorie spiskowe”.

 

Cook wygłosił swoje uwagi 3 grudnia w Nowym Jorku na wydarzeniu sponsorowanym przez Ligę Przeciwko Zniesławieniu, która przyznała mu nagrodę za „odwagę w zwalczaniu nienawiści”.

 

Dyrektor z Apple przekonywał, że „​​nie jesteśmy przypadkowymi widzami w sieci, ponieważ nienawiść próbuje zagnieździć się w cyfrowym świecie”. – W Apple wierzymy, że technologia musi mieć jasny punkt widzenia na to wyzwanie (…). Mamy tylko jedną wiadomość dla tych, którzy starają się szerzyć nienawiść, podział i przemoc: nie ma miejsca na nie na naszych platformach – mówił.

 

– Nie masz tutaj domu. Od pierwszych dni iTunes po Apple Music dzisiaj, zawsze zabranialiśmy muzyki z przesłaniem białej supremacji. Dlaczego? Bo jest to słuszne – tłumaczył.

 

Cook nie wspomniał, że Apple Music sprzedaje ogromną ilość hip-hopu i „muzyki” rapowej, która promuje przemoc – w tym przemoc wobec kobiet – a także używanie wulgaryzmów, używanie narkotyków itp.

 

Zaznaczył natomiast, że „jak pokazaliśmy w tym roku, nie udostępniamy platformy brutalnym teoretykom spiskowym w sklepie z aplikacjami. Dlaczego? Ponieważ to jest słuszne”. – Moi przyjaciele, jeśli nie będziemy mogli być klarowni w kwestiach moralnych jak te, wtedy będziemy mieć duże problemy – kontynuował.

 

Apple wraz z Facebookiem, Google, YouTubem i Twitterem zakazali w tym roku  umieszczania na swoich platformach programu Infowars Alexa Jonesa.

 

– W Apple nie boimy się mówić, że nasze wartości kierują naszymi decyzjami o wyborze działania – przekonywał Cook. – Wierzę, że najświętszą rzeczą, którą każdy z nas otrzymuje, jest nasz osąd, nasza moralność, nasze własne wrodzone pragnienie oddzielenia dobra od zła. Wybór odłożenia odpowiedzialności w momencie próby jest grzechem – mówił wyjaśniając, że niezakazywanie tego, co narusza „wartości” Apple jest „nieodpowiedzialne” i „grzeszne”.

 

Jakimi „wartościami” i „moralnością” kieruje się Apple? Spółka walczy z „białą supremacją” i nie akceptuje krytyki globalizmu, multikulturalizmu oraz homoseksualizmu. Odrzuca nauczanie Kościoła katolickiego na temat moralności, kwestionując fundamenty małżeństwa opartego na związku sakramentalnym kobiety i mężczyzny.

 

Tim Cook uważa, że wszystkie firmy technologiczne mają „moralny obowiązek” zakazania prezentowania „pewnych osób” i „pewnych rodzajów treści w mediach społecznościowych i platformach technologicznych”.

 

– Wierzymy, że przyszłość powinna należeć do tych, którzy używają technologii do budowania lepszego, bardziej globalnego i pełnego nadziei świata – przekonywał.

 

W grudniu zeszłego roku Cook pochwalił chińską cenzurę Internetu podczas przemówienia wygłoszonego we wschodnim chińskim mieście Wuzhen, gdzie odbywała się globalna konferencja internetowa. Cook wraz z liderem Google udał się na to wydarzenie podnosząc jego rangę. Chińczycy promowali swoją wizję „cyber-suwerenności” – idei, zgodnie z którą rządy na całym świecie powinny mieć prawo kontrolowania tego, co pojawia się w Internecie w ich krajach. W praktyce w Chinach istnieje największy system cenzury i cyfrowego nadzoru. Zabrania on krytyki Partii Komunistycznej.

 

Tymczasem Cook odwołał się do chińskiej wizji, mówiąc, że „jest wizją, którą podziela Apple”. – Jesteśmy dumni, że współpracowaliśmy z wieloma naszymi partnerami w Chinach, aby pomóc zbudować społeczność, która dołączy do wspólnej przyszłości w cyberprzestrzeni – dodał Cook.

 

Komentarze szefa Apple wywołały natychmiastową krytykę licznych analityków politycznych i prawników, w tym znanego adwokata Harmeeta Dhillona:

 

Oto przesłanie dla wielkich technologii i naszego rządu: firmy technologiczne, które dyskryminują w oparciu o własny punkt widzenia, nie powinny mieć żadnej ochrony w ramach Communications Decency Act, Sec. 230. Są wydawcami, a nie neutralnymi platformami. I naruszają prawa dotyczące praw obywatelskich, np. CA Unruh Act – komentował Dhillon na Tweeterze.

 

Prawnik w komentarzu dla „The Daily Wire” mówił, że operujące w sieci platformy technologiczne wyrosły kosztem tradycyjnych mediów i konsumentów, wypierając je wskutek korzystania z uprzywilejowanego traktowania przez regulatorów mediów, a teraz jako monopoliści narzucają swój punkt widzenia innym. Dhillon wezwał Departament Antymonopolowy do pilnego zajęcia się monopolizacją rynku, zanim firmy mediów społecznościowych osiągną niemal całkowitą dominację nad reklamą cyfrową, mediami online i rynkami wyszukiwania informacji.

 

 

Źródło: dailywire.com / cnsnews.com

AS

 

 


DATA: 2018-12-06 07:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A więc potwierdza się wszystko co najgorsze, czyli połączenie polityki technokratycznej(użycie robotów, dronów i algorytmów celem kontroli i patrolowania społeczeństw) i cyfrowego komunizmu( pojawienie się smartfonów, internetu rzeczy, mediów społecznościowych, biometrii, kamerki, podsłuchy itp.) - wszystko co wymieniłem nie pojawiło się zatem przypadkiem, było chytrze przemyślanym planem i działaniem wymierzonym w pozbawianie prywatności oraz lewicowego otumanienia społecznego(gender, LGBTQ+, feminizacja kobiet, laicyzacja społeczności) celem budowania rzekomo ''lepszego'' świata. Ta lewicowo-liberalna polityka sprawi, że świat pogrąży się w chaosie, z którego trudno będzie wyjść albo w ogóle nie będzie dało rady wyjść. Jeśli tacy ludzie jak Tim Cook oraz inni, którzy są na bardzo wysokich stanowiskach decyzyjnych na świecie tworzą tego typu wizje to takich ludzi trzeba czym prędzej odciągnąć od pieniędzy i władzy by nie zaszkodzili zwykłym i niewinnym ludziom.
6 miesięcy temu / jestem zszokowany
 
Nowy wspaniały świat.
6 miesięcy temu / Rys
 
A podobno w ideologiach lewicowych grzechu nie ma. Rozumiem że dla nich styczność z prawica jest takim samym grzechem jak dla nas styczność z lewica.
6 miesięcy temu / la
 
To tylko jedna z przyczyn, dla której powinno się bojkotowac produkty spod znaku zgniłego jabłka.
6 miesięcy temu / Hanys
 
Wobec powyższego nie należy się dziwić że ich akcje spadają, a używanie ich sprzętu zaczyna być towarzyskim nietaktem (delikatnie mówiąc)
6 miesięcy temu / Tomasz
 
Powinni wprowadzić Urząd Kontroli Mowy Nienawiści
6 miesięcy temu / ian
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "64612"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.