DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Porażająca działalność Helmuta Kentlera. Seksuolog przez 30 lat podsuwał dzieci pedofilom

Porażająca działalność Helmuta Kentlera. Seksuolog przez 30 lat podsuwał dzieci pedofilom
fot. pixabay
#PEDOFILIA    #GENDER    #LGBT    #JUGENTAMT    #NIEMCY    #SEKSUOLOG    #KENTLER

Uniwersytet w Hildesheim przygotował raport na temat działalności Helmuta Kentlera. Dokument poraża. Okazuje się bowiem, że seksuolog przez 30 lat przekazywał bezdomne dzieci pod opiekę pedofilom. Wszystko działo się za zgodą władz Berlina i pod przykrywką badań naukowych nazwanych „eksperymentem Kentlera”.

 

Jak wynika z raportu, władze Berlina przez 30 lat celowo przekazywały bezdomne dzieci pod opiekę pedofilów. Działo się to w ramach tzw. eksperymentu Kentlera. Ów seksuolog kierował całym procederem. Był przekonany, że kontakty seksualne między dziećmi i dorosłymi nie są szkodliwe. Stąd też kierował bezdomne dzieci lub te odbierane z rodzin z problemami do osób mających wyroki za przestępstwa seksualne.

 

Dramat miały zakończyć Jugendamty (Urząd ds. Dzieci i Młodzieży). Dzieci bowiem nie mieszkały już na ulicy i nie trafiały do domów dziecka, a pedofile nie szukali nowych ofiar. To tylko pozorny „sukces”, bowiem urząd – jak napisała „Frankfurter Allgemeine Zeitung” tolerował, że „opiekunowie mogli znęcać się nad wychowankami w obrębie własnych domów”. Kentler zdołał przekonać do swojego projektu urzędników berlińskiego Senatu, który zatwierdził jego projekt. A utrzymywał, że opieka pedofili nad małoletnimi „umożliwia ich społeczną integrację”. Jego model wdrożyły niemal wszystkie okręgowe Jugendamty.

 

Dramat dzieci trwał ok. 30 lat. Domy zastępcze działały od końca lat 60-tych do 2003 roku. Sprawę kilka lat temu nagłośniły ofiary „eksperymentu”. Ich historie stały się powodem rozpoczęcia prac nad raportem przez badaczy z Uniwersytetu w Hildesheim. Według „Deutsche Welle”, okazało się, że Kentler był w stałym kontakcie z dziećmi i ich przybranymi ojcami.

 

Znamiennym jest, że seksuolog nie został postawiony w stan oskarżenia. Sprawa uległa bowiem przedawnieniu. Ofiary nie otrzymały żadnego odszkodowania. Co więcej, do dziś nie została zamknięta lista zarówno ofiar jak i sprawców. Z raportu wiadomo, że wśród oprawców był np. Fritz H., który „opiekował się” dziesięciorgiem dzieci, wśród nich było jedno z wieloma niepełnosprawnościami, które zmarło, przebywając pod jego pieczą. Trzy jego ofiary złożyły zeznania.

 

W ocenie „FAZ” Jugendamty latami ignorowały alarmujące sygnały dotyczące działalności Kentlera, a nawet broniły pedofila opiekującego się dziećmi. Również urzędy okręgowe nie reagowały na listy ofiar zgłaszających nadużycia i przypadki pornografii dziecięcej.

 

Kentler oprócz prowadzenia „badań”, pracował także jako psycholog policyjny w berlińskim Senacie. Ale jego działalność nie byłaby możliwa, gdyby nie akceptacja i współpraca władz Berlina, urzędów ds. młodzieży oraz instytucji edukacyjnych i naukowych – oceniła „FAZ”.

 

 

Źródło: gosc.pl

MA

Czytaj także:
DATA: 2020-06-18 08:21
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie rozumiem części komentarzy wręcz zrównujących homoseksualizm z pedofilią przecież to jest zwykłe kłamstwo i to okropne. Nie wolno generalizować przecież ludzi pedofilami mogą być osoby homo i hetero, mężczyźni i kobiety. Jeśli chodzi o adopcje dzieci to sam nie wiem czy czasem dwóch kochających ojców byłoby lepszych od domu dziecka. Oczywiście jedynie promil homo wogóle myśli żeby mieć dzieci a procedury adopcyjne nie powinny być łagodniejsze podobnie kontrolę powinny się normalnie odbywać. Jeśli chodzi o ten eksperyment to moim zdaniem już sam pomysł był wątpliwy, kontrowersyjny i nieodpowiedzialny i nie powinien dojść do skutku
7 miesięcy temu / ERIC
 
wpisz sobie najpierw co to oznacza i gdzie występowało
7 miesięcy temu / do Kasia
 
sprawa okropna, ale nie wiem, dlaczego ludzie w komentarzach utożsamiają lgbt z pedofilami? przecież w artykule nawet nie jest podana płeć ofiar, a problemem nie było danie dzieci pod opiekę gejom, tylko ludziom z wyrokami o pedofilię - czy wy serio nie widzicie różnicy?
7 miesięcy temu / hhh
 
Jak słyszę coś takiego to żałuję, że potop już się nie powtórzy.
7 miesięcy temu / Kasia
 
Nie rozumiem, jest jakiś wiek przyzwolenia na gwałcenie nieletnich? Jeśli tak jest to dlaczego mówi się o ofiarach?
7 miesięcy temu / Kasia
 
do 2013 oku wiek przyzwolenia był jedynie 12 lat więc ma rację
7 miesięcy temu / do Kasia
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.